Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
GRO/SME/19/C/006 Στρατηγική Έξυπνων Πόλεων
Αριθμός αναφοράς: EASME/2019/OP/0016
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV79411000 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα γενικής διαχείρισης
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Στόχος της παρούσας σύμβασης παροχής υπηρεσιών είναι να προωθηθεί η ανάπτυξη ισχυρών οικοσυστημάτων καινοτομίας υψηλής τεχνολογίας στις ευρωπαϊκές πόλεις / περιφέρειες, ώστε να προωθηθεί ο βιομηχανικός μετασχηματισμός και η έξυπνη, βιώσιμη ανάπτυξη.
Στόχος είναι να προωθηθεί η ηγεσία και η συνεργασία σε πόλεις και περιφέρειες σε όλους τους παράγοντες της οικονομίας, να μετασχηματιστούν τα εδάφη τους και να διευκολυνθεί κυρίως η πρόσβαση των ΜΜΕ σε ταλέντα, σε προηγμένες τεχνολογίες και μεγάλα δεδομένα, σε καινοτόμα επιχειρηματικά μοντέλα και υποδομή αιχμής που θα τις βοηθούσε να δημιουργήσουν τα έξυπνα προϊόντα και τις υπηρεσίες του μέλλοντος.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 15 000 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV79411000 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα γενικής διαχείρισης
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Ο ανάδοχος πρέπει να αναλάβει τα ακόλουθα καθήκοντα και να τα οργανώσει στα ακόλουθα 4 πακέτα εργασιών (WP):
WP1: Επανεξέταση και επικαιροποίηση της μεθοδολογίας και των εργαλείων της πρόκλησης των ψηφιακών πόλεων και αναθεώρηση της συμμετοχής των 41 πόλεων.
WP2: Ενίσχυση και επέκταση του σημερινού δικτύου πόλεων.
WP3: Παροχή συμβουλευτικής υποστήριξης στις πόλεις.
WP4: Δράσεις επικοινωνίας και διάδοσης.
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
GRO/SME/19/C/006 Intelligent Cities Challenge
Reference number: EASME/2019/OP/0016
II.1.2)Main CPV code79411000 General management consultancy services
II.1.4)Short description:
The objective of this service contract is to promote the development of powerful high-tech innovation ecosystems in European cities/regions to fuel industrial transformation and smart, sustainable growth.
The aim is to foster leadership and collaboration in cities and regions across all actors of the economy, to transform their territories and facilitate notably SMEs’ access to talents, to advanced technologies and big data, to innovative business models and state-of-the-art infrastructure that would help them create the smart products and services of the future.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 15 000 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)79411000 General management consultancy services
II.2.4)Description of the procurement:
The contractor should carry over the following tasks and organise them in the following 4 work packages:
WP1: Review and update of the methodology and tools of the digital cities challenge and review of the participation of the 41 cities;
WP2: Reinforcement and expansion of the current network of cities;
WP3: Delivery of advisory support to the cities;
WP4: Communication and dissemination actions.
Base jurídica:
Reglamento (UE, Euratom) n ° 2018/1046
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
GRO/SME/19/C/006 Desafío de ciudades inteligentes
Número de referencia: EASME/2019/OP/0016
II.1.2)Código CPV principal79411000 Servicios generales de consultoría en gestión
II.1.4)Breve descripción:
El objetivo de este contrato de servicios es promover el desarrollo de poderosos ecosistemas de innovación de alta tecnología en las ciudades/regiones europeas para impulsar la transformación industrial y el crecimiento inteligente y sostenible.
El objetivo es fomentar el liderazgo y la colaboración en las ciudades y regiones de todos los agentes económicos, transformar sus territorios y facilitar, en particular, el acceso de las pymes a los talentos, tecnologías avanzadas y macrodatos, a modelos empresariales innovadores y a infraestructuras de vanguardia que les ayuden a crear los productos y servicios inteligentes del futuro.
II.1.5)Valor total estimadoValor IVA excluido: 15 000 000.00 EUR
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)79411000 Servicios generales de consultoría en gestión
II.2.4)Descripción del contrato:
El contratista debe llevar a cabo las siguientes tareas y organizarlas en los 4 paquetes de trabajo siguientes (WP):
WP1: Revisión y actualización de la metodología y herramientas del reto de las ciudades digitales y revisión de la participación de las 41 ciudades;
WP2: Refuerzo y ampliación de la red actual de ciudades;
WP3: Prestación de servicios de asesoramiento a las ciudades;
WP4: Acciones de comunicación y difusión.
Regulamento (UE, Euratom) n. ° 2018/1046
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:
GRO/SME/19/C/006 Desafio «Cidades Inteligentes»
II.1.2)Código CPV principal79411000 Serviços gerais de consultoria em matéria de gestão geral
II.1.4)Descrição resumida:
O objetivo do presente contrato de prestação de serviços é promover o desenvolvimento de poderosos ecossistemas de inovação de alta tecnologia nas cidades/regiões europeias para impulsionar a transformação industrial e o crescimento inteligente e sustentável.
O objetivo é promover a liderança e colaboração nas cidades e regiões de todos os intervenientes da economia, transformar os seus territórios e facilitar o acesso das PME aos talentos, às tecnologias avançadas e aos grandes dados, aos modelos de negócios inovadores e às infraestruturas de ponta que os ajudaria a criar os produtos e serviços inteligentes do futuro.
II.1.5)Valor total estimadoValor sem IVA: 15 000 000.00 EUR
II.1.6)Informação sobre os lotesContrato dividido em lotes: não
II.2)Descrição
II.2.2)Código(s) CPV adicional(is)79411000 Serviços gerais de consultoria em matéria de gestão geral
II.2.4)Descrição do concurso:
O contratante deve realizar as seguintes tarefas e organizá-las nos seguintes 4 pacotes de trabalho (WP):
WP1: Revisão e atualização da metodologia e ferramentas do desafio «Cidades Digitais» e revisão da participação das 41 cidades;
WP2: Reforço e expansão da atual rede de cidades;
WP3: Entrega de apoio consultivo às cidades;
WP4: Atividades de comunicação e divulgação.
Pravna podlaga:
Uredba (EU, Euratom) št. 2018/1046
II.1)Obseg naročila
II.1.1)Naslov:
GRO/SME/19/C/006 Izziv za digitalna mesta
Referenčna številka dokumenta: EASME/2019/OP/0016
II.1.2)Glavna koda CPV79411000 Storitve splošnega managerskega svetovanja
II.1.4)Kratek opis:
Cilj tega naročila storitev je spodbujati razvoj močnih visokotehnoloških inovacijskih ekosistemov v evropskih mestih/regijah, da bi spodbudili industrijsko preoblikovanje in pametno ter trajnostno rast.
Cilj je spodbuditi vodenje in sodelovanje v mestih in regijah v vseh akterjih gospodarstva, preoblikovati njihova ozemlja in olajšati zlasti dostop MSP do talentov, naprednih tehnologij in masovnih podatkov, inovativnih poslovnih modelov in najnovejše infrastrukture, ki bi jim pomagali ustvariti pametne proizvode in storitve prihodnosti.
II.1.5)Ocenjena skupna vrednostVrednost brez DDV: 15 000 000.00 EUR
II.1.6)Informacije o sklopihNaročilo je razdeljeno na sklope: ne
II.2)Opis
II.2.2)Dodatna(-e) koda(-e) CPV79411000 Storitve splošnega managerskega svetovanja
II.2.4)Opis javnega naročila:
Izvajalec mora prenesti naslednje naloge in jih organizirati v naslednje 4 delovne pakete:
delovni paket 1: pregled in posodobitev metodologije in orodij izziva za digitalna mesta ter pregled sodelovanja 41 mest;
delovni paket 2: okrepitev in razširitev trenutne mreže mest;
delovni paket 3: zagotavljanje svetovalne podpore mestom;
delovni paket 4: dejavnosti komuniciranja in razširjanja.