Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Upphandling omlastningsstation glas
Numéro de référence: 646389
II.1.2)Code CPV principal90512000 Services de transport des ordures ménagères
II.1.4)Description succincte:
Uppdraget avser omlastningsstation för avlämning av insamlade glasförpackningar från Återvinningstationer (ÅVS/LIP) och fastighetsnära insamling (FNI) från kommunerna Vaxholm och Österåker med start 1 januari 2024.
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 6 000 000.00 SEK
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)14820000 Verre
90500000 Services liés aux déchets et aux ordures
90510000 Élimination et traitement des ordures
90512000 Services de transport des ordures ménagères
II.2.4)Description des prestations:
Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: 646389
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14820000 Glas, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen