Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Turvallisuustekniikan puitejärjestely 2021—2025
Viitenumero: D/773/02.09.04/2020
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi50000000 Korjaus- ja huoltopalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Hankintayksikkö pyytää tarjoustanne Turvallisuustekniikan puitejärjestely 2021—2025 tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti.
Hankinnan kohteena ovat Espoon seurakuntayhtymän turvallisuustekniikkaan, -laitteisiin ja -järjestelmiin liittyvät hankinnat. Hankinnan kohde kattaa rikosilmoitinjärjestelmät, kameravalvontajärjestelmät, kulunvalvontajärjestelmät sekä niihin liittyvät työajanseurantajärjestelmät.
Hankintaan sisältyy turvallisuustekniikkaan, -laitteisiin ja -järjestelmiin liittyvät huolto-, kunnossapito-, ylläpito- ja päivitys-, muutos- ja laajennustyöt sekä uusien järjestelmien hankintaan liittyvät tuotteet ja palvelut.
Puitejärjestelyyn valitaan enintään viisi (5) toimittajaa. Sopimuskauden kesto on sopimuksen voimaantulosta alkaen 48 kuukautta. Tarkempi kuvaus on tämän tarjouspyynnön liitteessä Hankinnan kohteen kuvaus. Kohteet, joihin hankinta kohdistuu sopimuskauden alussa, on listattu liitteessä Espoon seurakuntayhtymä kohdeluettelo. Puitejärjestely on kuvattu liitteessä Puitejärjestelyn kuvaus. Sopimusehdot on esitetty liitteessä Turvallisuustekniikan puitejärjestely 2021—2025 sopimusluonnos.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvo
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)35120000 Valvonta- ja turvajärjestelmät ja -laitteet
51000000 Asennuspalvelut (ohjelmistoja lukuun ottamatta)
31625300 Murtohälytysjärjestelmät
45312200 Murtohälytysjärjestelmän asennustyöt
35125300 Turvakamerat
42961100 Kulunvalvontajärjestelmä
72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Hankintaan sisältyy turvallisuustekniikkaan, -laitteisiin ja -järjestelmiin liittyvät huolto-, kunnossapito-, ylläpito- ja päivitys-, muutos- ja laajennustyöt sekä uusien järjestelmien hankintaan liittyvät tuotteet ja palvelut. Tarkempi kuvaus on esitetty tarjouspyynnön liitteessä Hankinnan kohteen kuvaus.