Nous sommes heureux de vous annoncer que la nouvelle version du portail TED sera déployée le 29 janvier 2024 (date indicative à confirmer). Vous souhaitez découvrir les nouvelles fonctionnalités, les améliorations et les incidences sur les utilisateurs? Nous vous invitons à consulter notre article pour en savoir plus sur les principaux changements et les nouvelles fonctionnalités.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
4e atelier avec les réutilisateurs de données TED le 14 décembre 2023: les inscriptions sont ouvertes
Services - 302349-2023
Roumanie-București: Entretien de systèmes de communications
2023/S 097-302349
Avis d’attribution de marché
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Acord-cadru servicii reparatii/mentenanta pentru tehnica de comunicatii
Numéro de référence: 4265965/A2271/2
II.1.2)Code CPV principal
50334400 Entretien de systèmes de communications
II.1.4)Description succincte:
Acordul-cadru are ca obiect achizitionarea de servicii reparatii/mentenanta pentru echipamente de comunicatii structurata pe 4 loturi , pentru o perioadă de 4 ani:
Lotul 1 - Reparatii module din Reteaua de Transmisiuni Permanenta
Lotul 2 - Reparatii statii radio cu salt de frecventa tip PANTHER/JAGUAR
Lotul 3 - Reparatii terminale abonat TETRA
Lotul 4 - Mentenanta echipamente de infrastructura TETRA
Cantitățile minime și maxime ale acordului cadru, cantitățile minime și maxime ale contractului subsecvent și specificațiile tehnice ale produselor se regăsesc în caietele de sarcini.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 17 zile.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare pana in a 11-a zi dinainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: oui
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Reparatii statii radio cu salt de frecventa tip PANTHER/JAGUAR
Lot nº: 2
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
II.2.4)Description des prestations:
Achizitia de servicii reparatii statii radio cu salt de frecventa tip PANTHER/JAGUAR
Cantitati minime/maxime acord-cadru :185/2.350 bucati
Cantitati minime/maxime a celui mai mic contract subsecvent : 46/46 bucati
Cantitati minime/maxime a celui mai mare contract subsecvent : 555/605 bucati
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 2.942.416,70 lei fara TVA
Garantia de participare : 29.424,17 lei
Reparatii terminale de abonat TETRA
Lot nº: 3
Achizitia de servicii reparatii terminale de abonat TETRA
Cantitati minime/maxime acord-cadru : 176/7.750 bucati
Cantitati minime/maxime a celui mai mic contract subsecvent : 31/57 bucati
Cantitati minime/maxime a celui mai mare contract subsecvent : 1.550/2.325 bucati
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 5.176.860 lei fara TVA
Garantia de participare : 51.768,60 lei
Mentenanta la echipamente de infrastructura TETRA
Lot nº: 4
Achizitia de servicii mentenanta la echipamente de infrastructura TETRA
Cantitati minime/maxime acord-cadru : 119/226 bucati
Cantitati minime/maxime a celui mai mic contract subsecvent : 17/34 bucati
Cantitati minime/maxime a celui mai mare contract subsecvent : 40/62 bucati
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 1.267.550,38 lei fara TVA
Garantia de participare : 12.675,50 lei
Reparatii module din Reteaua de Transmisiuni Permanenta
Lot nº: 1
Achizitia de servicii reparatie module din RTP
Cantitati minime/maxime acord-cadru : 176/7240 bucati
Cantitati minime/maxime a celui mai mic contract subsecvent : 43/47 bucati
Cantitati minime/maxime a celui mai mare contract subsecvent : 1810/1810 bucati
Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 9.883.668 lei fara TVA
Garantia de participare : 98.836,70 lei