We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 302556-2021
Poland-Żywiec: Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services
2021/S 115-302556
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Usługa dalszego zagospodarowania odpadów o kodzie 19 12 12
Reference number: ZS-174/2021
II.1.2)Main CPV code
90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services
II.1.4)Short description:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa dalszego zagospodarowania odpadów
o kodzie 19 12 12 (frakcja nadsitowa) – tj. inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 w ilości ok. 3 000 Mg.
2. Miejscem powstawania odpadów jest zakład gospodarki odpadami BESKID ŻYWIEC Sp. z o.o. w Żywcu przy ul. Kabaty 2, POLSKA, natomiast miejscem wykonania zamówienia jest instalacja do zagospodarowania odpadów objętych przedmiotem zamówienia, którą dysponuje Wykonawca. Zamawiający dokonywać będzie transportu odpadów na własny koszt.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Usługa zagospodarowania odpadów o kodzie 19 12 12 (frakcja nadsitowa)
1) Przedmiotem zamówienia jest usługa zagospodarowania odpadów o kodzie 19 12 12 (frakcja nadsitowa) – tj. inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 z Beskid Żywiec Sp. z o.o. w Żywcu, przy ul. Kabaty 2.
2) Odpady o kodzie 19 12 12 pochodzą z procesu mechanicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych. Ciąg technologiczny składa się z przenośników taśmowych, sita dyskowego, kabiny sortowniczej, separatora metali żelaznych oraz sortera optoelektronicznego. W wyniku tego procesu powstaje odpad 19 12 12 o wartości opałowej powyżej 6 MJ/kg s. m. Odpady te będą przekazywane luzem. Część odpadów może pochodzić z rozdrobnienia odpadów wielkogabarytowych.
3) Wykonawca musi posiadać zezwolenie na zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 w procesie R12, zgodnie z załącznikiem nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. 2020 poz. 797 z późn. zm.).
4) Ilość ww. odpadów planowana do przekazania Wykonawcy, w okresie obowiązywania umowy, wyniesie ok. 3 000 Mg.
5) Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami przetwarzania wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. 2020 poz. 797 z późn. zm.).