Un bogue affecte l’affichage des URL dans les formulaires électroniques. Nous nous employons à résoudre le problème Dans l’intervalle, nous vous suggérons de supprimer la virgule (ou tout autre caractère spécial) apparaissant à la fin de l’URL. Veuillez nous excuser pour ce désagrément.
Fournitures - 302657-2023
Danemark-Copenhague: Jouets
2023/S 097-302657
Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Fournitures
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Udbud af institutionskøretøjer og reservedele
Numéro de référence: 2023-0023109
II.1.2)Code CPV principal
37520000 Jouets
II.1.4)Description succincte:
Københavns Kommune udbyder rammeaftale for levering af institutionskøretøjer og reservedele til institutionskøretøjer i et offentligt udbud. Institutionskøretøjerne vil blive brugt hyppigt og i al slags vejr, af forskellige aldersgrupper. Vognparken skal derfor kunne tåle gentagen brug, hård behandling, slag, stød, sammenstød med andre institutionskøretøjer mv. som almindeligvis foregår på en legeplads.
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
34430000 Bicyclettes
37500000 Jeux et jouets; attractions foraines
II.2.4)Description des prestations:
Københavns kommune søger at få tilbud på en række institutionskøretøjer i en kvalitet der er egnet til institutionsbrug,. Udbuddet er derfor relevant for tilbudsgivere der vil kunne byde ind med institutionskøretøjer med hhv. medium (ca. 10 års holdbarhed ved udendørs brug) og høj (ca. 15-20års holdbarhed ved udendørs brug). Kvalitetsbehovet er sat ud fra at få nedsat behovet for reparationer og udskiftning hvilket understøtter kommunens ønske om mere bæredygtige udbud. Der er tillige mulighed for på enkelte varelinier at byde ind med miljøcertificerede produkter.
Reservedelene ønsket i udbuddet er sat ud fra den eksisterende og forventede vognpark, og er relativ standardiserede produkter.