Suède-Djursholm: Services de technologies de l'information, conseil, développement de logiciels, internet et appui
2023/S 097-302684
Avis en cas de transparence ex ante volontaire
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Support, underhåll och vidareutveckling avseende verksamhetssystem för miljö- och hälsoskyddstillsyn
Numéro de référence: M-2023-430
II.1.2)Code CPV principal72000000 Services de technologies de l'information, conseil, développement de logiciels, internet et appui
II.1.4)Description succincte:
Danderyds kommun avser att teckna kontrakt avseende support, underhåll och vidareutveckling av miljö- och hälsoskyddstillsynssystemet Ecos.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)72200000 Services de programmation et de conseil en logiciels
72260000 Services relatifs aux logiciels
72267000 Services de maintenance et de réparation de logiciels
II.2.4)Description des prestations:
Upphandlingen avser underhåll och support av system för hantering av verksamhetsprocesser inom miljö- och hälsoskyddstillsyn.
302684-2023 - Frivillig förhandsinsynSverige-Djursholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: M-2023-430
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72267000 Underhåll och reparation av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen