Υπηρεσίες - 302749-2020
Βέλγιο-Βρυξέλλες: Σχέδιο απονομής βραβείου δικτύου Natura 2000
2020/S 124-302749
Προκήρυξη σύμβασης
Υπηρεσίες
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Σχέδιο απονομής βραβείου δικτύου Natura 2000
Αριθμός αναφοράς: ENV/2020/OP/0019
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Ο ανάδοχος θα πρέπει να εργάζεται υπό την εποπτεία της Ευρωπαϊκής Επιτροπής για τη διοργάνωση της έκτης έκδοσης της απονομής βραβείου του δικτύου Natura 2000 κατά το 2021 και το 2022, συμπεριλαμβανομένης της πρόσκλησης υποβολής υποψηφιοτήτων, της αξιολόγησης, της επιλογής, της τελετής απονομής και των τοπικών εκδηλώσεων στα κράτη μέλη των νικητών.
Αναμένεται ότι οι προσφορές θα βασίζονται σε ανάλυση του υφιστάμενου συστήματος και θα προτείνουν βελτιώσεις, ενημερώσεις του περιεχομένου του βραβείου, τρόπους ανταμοιβής των νικητών και κίνητρα για την υποβολή αίτησης για το βραβείο, καθώς και ενθάρρυνση των πολιτών να ψηφίσουν για το βραβείο του πολίτη της ΕΕ.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
Αξία χωρίς ΦΠΑ: 1 200 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Services - 302749-2020
Belgium-Brussels: Natura 2000 Award Scheme
Contract notice
Services
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Natura 2000 Award Scheme
Reference number: ENV/2020/OP/0019
II.1.2)Main CPV code
90700000 Environmental services
II.1.4)Short description:
The contractor shall work under the supervision of the European Commission to organise the sixth edition of the Natura 2000 Award during 2021 and 2022, including the call for applications, the evaluation, the selection, the award ceremony and the local events in the winners’ member states.
It is expected that offers will be based on an analysis of the existing scheme and will suggest improvements, updates of the content of the Award, ways to reward the winners and incentives to apply for the award and to encourage people to vote for the EU Citizen’s Award.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 1 200 000.00 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement: