Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Insamling av förpackningsavfall från återvinningsstationer Nacka, Värmdö & Tyresö kommun
Numéro de référence: NVAAB 2023-55
II.1.2)Code CPV principal90511300 Services de collecte des déchets sauvages
II.1.4)Description succincte:
Upphandlingen omfattar insamling av förpackningsavfall från återvinningsstationer i Nacka, Värmdö och Tyresö kommun.
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 49 500 000.00 SEK
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)90500000 Services liés aux déchets et aux ordures
90511300 Services de collecte des déchets sauvages
90511400 Services de collecte du papier
90512000 Services de transport des ordures ménagères
90514000 Services de recyclage des ordures ménagères
II.2.4)Description des prestations:
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: NVAAB 2023-55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90511300 Insamling av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 49 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90500000 Avfallstjänster, 90511300 Insamling av avfall, 90511400 Pappersinsamling, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen