Tájékoztató az eljárás eredményéről – Közszolgáltatások
A közbeszerzési eljárás eredménye
Jogalap:
2014/25/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Kárfedezeti felelősségbiztosítás - Tram Train
Hivatkozási szám: EKR000901422021
II.1.2)Fő CPV-kód66516000 Felelősségbiztosítási szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Felelősségbiztosítási szerződés a MÁV-START Zrt. városi vasúti (vasút-villamos) személyszállítási működési engedélyéből eredő kárfedezeti képességének igazolására a 271/2007. (X.19.) számú Kormányrendelet alapján.
A beszerzés célja olyan felelősségbiztosítási szerződés megkötése, mely lehetővé teszi, hogy a MÁV-START Zrt., mint vasúti társaság eleget tegyen a 271/2007. (X.19.) számú Korm. rendeletben (továbbiakban: Kormányrendelet) meghatározott, Szeged és Hódmezővásárhely belterületén városi vasúti közlekedési tevékenységet végző, Magyarországon bejegyzett vasúti társaság felelősségi körébe tartozó általános és katasztrófa vasúti baleseti károk megtérítésére való alkalmasságával kapcsolatosan teljesítendő követelményeknek, valamint a biztosítási összeg erejéig biztosítsa az általános és katasztrófa balesetekből eredő károk megtérítését és sérelemdíj megfizetését is. A beszerzés eredményeként megkötendő felelősségbiztosítási szerződés meghatározott feltételek szerint fedezetet nyújt a Kormányrendelet 3. § (1) bekezdése szerint a biztosított részére a vasúti balesettel összefüggésben, a felelősségi körébe tartozóan az utasoknak és a harmadik személyeknek, - különösen a személyek életében, testi épségében és egészségében, a poggyászban, a vasúti pályában, a vasúti pálya tartozékaiban, a vasúti üzemi létesítményben, a vasúti járműben, a szállított áruban, a postaküldeményekben, valamint a környezetben - a biztosított által vasúti társasági minőségben, vagy a biztosított tevékenység végzéséhez igénybe vett közreműködő személyek, szervezetek által okozott károk megtérítésére és sérelemdíj megfizetésére.
Biztosítási összeg: 400 000 000,- Ft/biztosítási esemény/biztosítási időszak.
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)66516000 Felelősségbiztosítási szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Általános és katasztrófa vasúti balesetekre vonatkozó felelősségbiztosítási szolgáltatás beszerzése a városi vasúti személyszállítás tevékenység végzéséhez.
A beszerzés eredményeképpen olyan felelősségbiztosítási szerződés került megkötésre, mely lehetővé teszi, hogy a MÁV-START Zrt., mint vasúti társaság eleget tegyen a 271/2007. (X.19.) számú Korm. rendeletben (továbbiakban: Kormányrendelet) meghatározott, Szeged és Hódmezővásárhely belterületén városi vasúti közlekedési tevékenységet végző, Magyarországon bejegyzett vasúti társaság felelősségi körébe tartozó általános és katasztrófa vasúti baleseti károk megtérítésére való alkalmasságával kapcsolatosan teljesítendő követelményeknek, valamint a biztosítási összeg erejéig biztosítja az általános és katasztrófa balesetekből eredő károk megtérítését és sérelemdíj megfizetését is. A beszerzés eredményeként megkötött felelősségbiztosítási szerződésnek meghatározott feltételek szerint fedezetet nyújt, a Kormányrendelet 3. § (1) bekezdése szerint a biztosított részére a vasúti balesettel összefüggésben, a felelősségi körébe tartozóan az utasoknak és a harmadik személyeknek, - különösen a személyek életében, testi épségében és egészségében, a poggyászban, a vasúti pályában, a vasúti pálya tartozékaiban, a vasúti üzemi létesítményben, a vasúti járműben, a szállított áruban, a postaküldeményekben, valamint a környezetben - a biztosított által vasúti társasági minőségben, vagy a biztosított tevékenység végzéséhez igénybe vett közreműködő személyek, szervezetek által okozott károk megtérítésére és sérelemdíj megfizetésére.