Un bogue affecte l’affichage des URL dans les formulaires électroniques. Nous nous employons à résoudre le problème Dans l’intervalle, nous vous suggérons de supprimer la virgule (ou tout autre caractère spécial) apparaissant à la fin de l’URL. Veuillez nous excuser pour ce désagrément.
Fournitures - 303288-2023
Bulgarie-Montana: Électricité
2023/S 097-303288
Avis de marché
Fournitures
Base juridique:
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
„ИЗБОР НА ДОСТАВЧИК НА АКТИВНА НЕТНА ЕЛЕКТРИЧЕСКА ЕНЕРГИЯ И КООРДИНАТОР НА БАЛАНСИРАЩА ГРУПА ЗА НИСКО НАПРЕЖЕНИЕ ЗА НУЖДИТЕ НА РЗОК - МОНТАНА“
II.1.2)Code CPV principal
09310000 Électricité
II.1.4)Description succincte:
Предметът на поръчка е „Избор на доставчик на активна нетна електрическа енергия и координатор на балансираща група за ниско напрежение за нуждите на РЗОК - Монтана“.Доставката на електрическа енергия трябва да бъде в съответствие с действащите нормативни документи: Закон за енергетиката (ЗЕ), Правилата за търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ) и Правила за измерване на количеството електрическа енергия (ПИКЕЕ). По отношение на планирането и договарянето на конкретни количества нетна активна електрическа енергия се прилагат ПТЕЕ.
II.1.5)Valeur totale estimée
Valeur hors TVA: 30 000.00 BGN
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations:
Предметът на настоящата поръчка е „Избор на доставчик на активна нетна електрическа енергия и координатор на
балансираща група за ниско напрежение за нуждите на РЗОК - Монтана“. Доставката на електрическа енергия
трябва да бъде в съответствие с действащите нормативни документи: Закон за енергетиката (ЗЕ), Правилата за
търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ) и Правила за измерване на количеството електрическа енергия (ПИКЕЕ).
По отношение на планирането и договарянето на конкретни количества нетна активна електрическа енергия се
прилагат ПТЕЕ. Изпълнението на предмета на поръчката включва извършването на следните основни дейности:
- Изготвяне на всички необходими документи за регистрация на обекта на Възложителя на свободния пазар на
електроенергия и извършване пълната процедура по неговата регистрация.
- Включване на Възложителя като непряк член на балансиращата група на Изпълнителя съгласно “Правилата за
търговия с електрическа енергия“ (ПТЕЕ), без Възложителят да заплаща такса за регистрация и участие.
- Енергиен мониторинг, прогнозиране потреблението на електрическа енергия на Възложителя и съставяне на
почасови графици на потребление. Известяване (регистриране) на почасовите графици в MMS на ЕСО, както и
извършване на всички необходими дейности, свързани с участието на Възложителя на свободния пазар на
електрическа енергия, съгласно ПТЕЕ, ЗЕ и ПИКЕЕ;
- Доставка на необходимите количества нетна активна електрическа енергия на ниско напрежение, с възможни
отклонения в положителна или отрицателна посока. Прогнозното количество електрическа енергия не задължава
Възложителя да го потреби. Възложителят си запазва правото на промяна на потребяваното количество в
зависимост от възникналата необходимост, като изпълнителят се задължава да достави нужното количество
електроенергия за денонощие, за месец и за целия период на доставката.