Un bogue affecte l’affichage des URL dans les formulaires électroniques. Nous nous employons à résoudre le problème Dans l’intervalle, nous vous suggérons de supprimer la virgule (ou tout autre caractère spécial) apparaissant à la fin de l’URL. Veuillez nous excuser pour ce désagrément.
Marché de travaux - 303324-2023
Bulgarie-Pleven: Travaux de construction, de fondation et de revêtement d'autoroutes, de routes
2023/S 097-303324
Avis de marché
Travaux
Base juridique:
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
„Ремонт на общинска пътна мрежа през 2023 г.“, разделена на две позиции”
II.1.2)Code CPV principal
45233000 Travaux de construction, de fondation et de revêtement d'autoroutes, de routes
II.1.4)Description succincte:
Предмет на настоящата обществена поръчка е „Ремонт на общинска пътна мрежа през 2023 г.“, разделена на две позиции”:
Обособена позиция №1 – PVN1042-/PVN1041/Рибен-Божурица-Гран.общ. (Долна Митрополия-Плевен)-Опанец/ІІІ-3004/; PVN1144-/ІІ-34,п.к.Гривица-Коиловци/-Върбица -Буковлък/ІІІ-3004/; PVN2141-/ІІІ-3005/Търнене-Плевен/ PVN1151/; PVN2142-/PVN2141 (Търнене-Плевен) -Къртожабене/; PVN1151-/ІІ-35/Плевен-Ясен/ІІІ-3005/;
Обособена позиция № 2 – PVN1147-/PVN1151/Плевен-Къшин-Брестовец/ ІІІ-3502/; PVN3149-/ІІ-35/Плевен-м.Кайлъка-/PVN1150/;PVN1150-/ІІ-35,Плевен-Ловеч/-Бохот-Тученица-Радишево/PVN1146/; PVN1146 - /ІІ-35/Плевен-Пелишат-Гр.общ.(Плевен-Пордим)- Вълчитрън-Борислав/LOV1065/;LOV1054-/LOV1052,Славяни-Ловеч/Баховица-гр.общ.(Ловеч-Плевен)-Николаево-Ралево-/ІІ-35/;
II.1.5)Valeur totale estimée
Valeur hors TVA: 476 000.00 BGN
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: oui
Il est possible de soumettre des offres pour tous les lots
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Обособена позиция №1 – PVN1042-/PVN1041/Рибен-Божурица-Гран.общ. (Долна Митрополия-Плевен)-Опанец/ІІІ-3004/; PVN1144-/ІІ-34,п.к.Гривица-Коиловци/-Върбица -Буковлък/ІІІ-3004/; PVN2141-/ІІІ-3005/Търнене-Плевен/ PVN1151/; PVN2142-/PVN2141 (Търнене-Плевен) -Къртожабене/; PVN1151-/ІІ-35/Плевен-Ясен/ІІІ-3005
Lot nº: 1
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
II.2.4)Description des prestations:
ОП е с цел извършване на СМР за ремонт на общинската пътната мрежа на територията на Община Плевен. Предметът включва следните дейности за изграждане на отделните строежи:
► Подготвителни работи – фрезоване, разкъртване и превоз
Изпълн. на осн. видове СМР се предхожда от: фрезоване и разкъртване на съществ.
амортизирани и компрометирани настилки и превоз на строит. отпадъци. Всички демонтирани и годни за
повторна употреба строит. материали следва да бъдат транспортирани в склад на Възложителя.
► Подготовка асфалтова настилка
Преди полагане на асфалтовата смес, върху добре почистена и обезпрашена основа и запълнени пукнатини до
3мм се нанася бавно разпадаща се битумна емулсия за разлив при разход от 0.25 кг/м2 до 0.7 кг/м2. Битумната
емулсия, която се използва в асф. работи трябва да бъде катионна или анионна, бавно разпадаща се
битумна емулсия в съответствие с БДС EN 13808:2013 или еквив. и „Техническа спецификация 2014 г.” на
АПИ.
► Асфалтиране – ръчно и машинно с неплътна и плътна асфалтобетонова смес
Асфалтобетоновото покритие се състои от пластове с определена дебелина, съгласно КСС. Асфалтобет.
смес трябва да отговаря на БДС ЕN 13108 - 1/NA:2009 или еквив. и стандартите за изпитване на горещи
асфалтобетонови смеси БДС ЕN 12697-1:2020 или еквив.
Направата на покрития от горещи асфалтобет. смеси да не се извършва при температура на въздуха по-
ниска от +5°С, нито при валежи от дъжд или върху мокра основа. Асфалт. смеси, доставени на
местополагането, трябва да имат температура не по-ниска от +130°С, а при студено време - не по-ниска от +150°С.
Ако значителна част от доставената смес в машината не отговаря на изискванията или в сместа има буци, трябва
да се прекъсне асфалтополагането до вземането на необходимите мерки за спазване на изискванията в
„Техническа спецификация 2014 г.” на АПИ .
► Организация и безопасност на движението – ремонт и направа на маркировка и предпазни огради
Хоризонталната маркировка следва да се изпълни машинно с акрилатна боя с перли, съгласно КСС и в
съответствие с БДС EN 1424:2004, БДС EN 1790:2013 или еквивалент. Боята за хоризонтална пътна маркировка
трябва да съответства на изискванията и методите на изпитване на EN 1871:2021 „Материали за пътна маркировка.
Физични характеристики” и БДС EN 1436:2018 „Материали за пътна маркировка. Експлоатационни характеристики
на пътната маркировка”. Техническите характеристики на материала се доказват с представената декларация за
експлоатационни показатели.
► Почистване от храсти и дървета и профилиране на банкети
В определени от Възложителя участъци от общ. пътища, с цел подобряване на видимостта, се изпълнява:
почистване от храсти и дървета (кастрене) на банкетите; почистване от трева и ниска растителност (профилиране)
на банкетите.
Описание на предвидените за изпълнение видове раб. и ориент. количества:
Почистване от храсти и дървета и профилиране на банкети, вкл. натоварване и превоз-7800м2
Полагане осови линии прекъснати машинно с акрилатна боя с перли-1140м2
Полагане осови линии непрекъснати машинно с акрилатна боя с перли-570м2
Фрезоване асфалтова настилка - неотбито движение, вкл.превоз отпадъци-5200м2
Рязане асфалтова настилка с асфалторезач-290м
Почистване на пътната основа преди асфалтиране-5200м2
Изкърпване на асф.н-ка с непл.смес ръчно (тампониране), вкл.наръсване и обработка фуги-66т
Изкърпване на асф.н-ка с пл.смес ръчно 4 см, вкл.обработка на фуги-330м2
Производство и полагане на асф.настилка с пл.смес машинно, вкл.наръсване и обработка на фуги-501т
Превоз на асф.смес до обекта-599т
Почистване и обработка на пукнатини с битум-105м
Доставка и монтаж стоманената предпазна ограда (мантинела) - пътна , в т.ч. светлоотразители, стълбчета и скрепителни елементи-121м
Доставка и монтаж стоманената предпазна ограда (мантинела) - мостова, в т.ч. светлоотразители, стълбчета и скрепителни елементи-47м
Пълно описание на ОП в утвърдената документация.
Lot nº: 2
Почистване от храсти и дървета и профилиране на банкети, вкл. натоварване и превоз-17500м2
Полагане осови линии прекъснати машинно с акрилатна боя с перли-775м2
Полагане осови линии непрекъснати машинно с акрилатна боя с перли-460м2
Фрезоване асфалтова настилка - неотбито движение, вкл.превоз отпадъци-5700м2
Рязане асфалтова настилка с асфалторезач-180м
Почистване на пътната основа преди асфалтиране-5700м2
Изкърпване на асф.н-ка с непл.смес ръчно (тампониране), вкл.наръсване и обработка фуги-46т
Изкърпване на асф.н-ка с пл.смес ръчно 4 см, вкл.обработка на фуги-380м2
Производство и полагане на асф.настилка с пл.смес машинно, вкл.наръсване и обработка на фуги-547т
Превоз на асф.смес до обекта-628т
Доставка и монтаж стоманената предпазна ограда (мантинела) - пътна , в т.ч. светлоотразители, стълбчета и скрепителни елементи-120м
Доставка и монтаж стоманената предпазна ограда (мантинела) - мостова, в т.ч. светлоотразители, стълбчета и скрепителни елементи-50м