Komárom – Komárno határon átívelő Duna-híd kivitelezési munkái vállalkozási szerződés keretében.
A Komárom és Komárno között tervezett hídon átvezető útszakasz a magyar oldali 1. sz. főutat köti össze aszlovák oldali 63. sz. főúttal.
Jelen közbeszerzés tárgya a 600 m hosszú, egy pilonos, ferdekábeles Duna-híd megépítése.
A híd öt nyílásból áll, melyek közül 3 a meder felett, 2 pedig a szlovák oldali ártéren található.
A támaszok kiosztása az átvezetett út szelvényezésének irányában a magyar oldal felöl a szlovák oldalirányába a következő.
Alépítmény jele – Nyílás száma – Alépítmény elnevezése – Fesztáv (m).
2. pillér – mederpillér a kisvíz határán.
2. – fő (hajózó) medernyílás – 252.
5. pillér – parti pillér a védett oldalon.
5. – parti nyílás csatorna és út felett – 66.