Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 303928-2022
Magyarország-Budapest: Közút építése
2022/S 108-303928
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Budapest XIV. ker. Vezér utca felújítása
Hivatkozási szám: EKR001446122021
II.1.2)Fő CPV-kód
45233120 Közút építése
II.1.4)Rövid meghatározás:
Budapest XIV. ker. Vezér utca (Füredi utca - Fogarasi út) felújítása
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45231400 Erősáramú vezeték építése
45232210 Légvezeték építése
45233140 Közúton folyó munkák
45233221 Útburkolati jelek festése
45233228 Útburkolat építése
45233290 Útjelző tábla szerelése
45247130 Vízvezeték építése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Budapest XIV. kerület, Vezér utca Füredi utca - Fogarasi út közötti útszakasz, hossza 822 m.
A Vezér utcára két forgalmi irány szerint bontva osztott pályás kialakítás a jellemző. A két irány szerinti folyópályát középen kialakított parkolók választják el egymástól.
A meglévő forgalmi rendben, illetve a jelenlegi geometriai kialakításon, az alábbi érdemi beavatkozások történnek:
- Vezér utca burkolatának és szegélyeinek teljes átépítése a Füredi utca és a Fogarasi út között, Füredi utcai csomópont átépítése
- Járda- és parkolóépítés, forgalomtechnikai eszközök felújítása
- Csapadékvíz elvezető hálózat átalakítása
- Vízvezeték kiváltás
- Közvilágítási hálózat átépítése
- ELMŰ 10kV-os és ELMŰ 0,4kV-os hálózat védelme
- Fakivágás és fatelepítés, favédelem, fák gallyazása, zöldfelületrendezés utógondozással
- Forgalomfigyelő kamerák telepítése, forgalomtechnikai alépítményhálózat átalakítása, a tervezési szakaszon belül alépítmény létesítése
- Jelzőlámpás csomópontok jelző berendezésének átalakítása, szabályozástechnika
- Troli felsővezetékhálózat oszlopkiváltás
Főbb mennyiségek:
- 10125 m2 új aszfaltburkolat építése
- 3800 m2 burkolatfelújítás- szőnyegezés
- 8 oszlop bontás- trolibusz felsővezeték hálózat átépítés
- 8 db fa kivágása, 46 db telepítése
- 8376 db cserje ültetés, 5906,5 m2 füvesítés
- 33 db közvilágítási lámpatest felszerelése
Az ajánlattevő feladatainak részletes ismertetését a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Ajánlatkérő a 321/2015. (X.30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdését alkalmazza, mely szerint: ahol a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, ezekben a konkrét esetekben a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett „vagy azzal egyenértékű” terminust minden esetben alkalmazza Ajánlatkérő, azt minden esetben érteni kell, ajánlattevők eszerint tehetik meg ajánlatukat.
Az egyenértékűséget az ajánlatban az ajánlattevőnek kell igazolnia külön nyilatkozattal, megadva azt a terméket, mely esetében egyenértékű ajánlatot tesz, megnevezve az egyenértékűség objektív bizonyítékát.