Обявление за изменения или за допълнителна информация
Правно основание:
Регламент (ЕС, Евратом) № 2018/1046
Раздел І: Възлагащ орган/възложител
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Поръчка за услуги относно техническа помощ за разгръщането на Европейска система за управление на железопътното движение (ERTMS)
Референтен номер: MOVE/2020/OP/0009
II.1.2)Основен CPV код60200000 Услуги от областта на релсовия транспорт
II.1.4)Кратко описание:
Тази поръчка е за осигуряване на непрекъснатостта на съответните дейности, които в момента се извършват по предишна възложена поръчка за екип за управление на разгръщането на ERTMS. Ясно е, че разгръщането на ERTMS и премахването на пречките за оперативна съвместимост изискват по-голямо сътрудничество и експертиза, фокусирана директно върху този конкретен проект на ЕС. Освен това са необходими и техническа помощ/насоки за бюджетни и бизнес аспекти и споделяне на знания.
Раздел VІ: Допълнителна информация
Teade muudatuste või lisateabe kohta
Õiguslik alus:
Määrus (EL, Euratom) nr 2018/1046
I osa: Hankija/võrgustiku sektori hankija
II osa: Ese
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Teenusleping ERTMSi juurutamise tehnilise toe kohta
Viitenumber: MOVE/2020/OP/0009
II.1.2)CPV põhikood60200000 Raudteeveoteenused
II.1.4)Lühikirjeldus:
Kõnealune leping on mõeldud tagama nende asjakohaste tegevuste pidevust, mida praegu viib eelnevalt sõlmitud lepingu alusel läbi Euroopa raudteeliikluse juhtimissüsteemi (European Rail Traffic Management System (ERTMS)) alaste kohustuste juurutamise juhtimisrühm. On ilmne, et ERTMSi juurutamise ja vastastikuse ühildatavuse kitsaskohtade kõrvaldamiseks läheb tarvis vahetult kõnealusele konkreetsele ELi projektile keskendunud suuremat kooskõlastust ja eksperditeadmisi. Lisaks vajatakse ka eelarve ja äritegevuse aspektidega seotud tehnilist abi / nõustamist ning teadmiste jagamist.
VI osa: Lisateave