Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
„Доставка на оригинални тонери и други консумативи за печат за копирни и печатащи устройства с марка HP (Ейч Пи) и бивши Самсунг за нуждите на Национална агенция за приходите“
II.1.2)CPV-Code Hauptteil30125100 Tonerpatronen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
НАП попада в кръга на субектите по чл. 4, ал. 1 от ПМС №385/2015 г. , които са задължени да се възползват от централизираните обществени поръчки, провеждани от ЦОП, като сключват индивидуални договори по рамковите споразумения, сключвани от централния орган. Възложителите по чл. 4, ал. 1 от Постановлението сключват договори за доставки и услуги с потенциалните изпълнители по сключените от ЦОП рамкови споразумения при спазване условията на тези споразумения. Редът за сключване на договори от индивидуалните възложители е описан в раздел VІІІ на подписаното рамково споразумение.
Гореизложените обстоятелства обосновават необходимост от стартиране на процедура за провеждане на вътрешен конкурентен избор по реда на чл. 82, ал. 1 от ЗОП за възлагане на обществена поръчка с предмет: „Доставка на оригинални тонери и други консумативи за печат за копирни и печатащи устройства с марка HP (Ейч Пи) и бивши Самсунг за нуждите на Национална агенция за приходите”
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Министърът на финансите, в качеството си на Централен орган за покупки (ЦОП), съгласно Постановление № 385/30.12.2015 г. на Министерския съвет, е сключил Рамково споразумение № СПОР-8/09.05.2022 г. за възлагане на централизирана обществена поръчка с предмет: „Доставка на тонери и други консумативи за печат за копирни и печатащи устройства“, обособена позиция №1: „Доставка на оригинални тонери и други консумативи за печат за копирни и печатащи устройства с марка HP (Ейч Пи) и бивши Самсунг” за органи на изпълнителната власт и техните администрации. Рамковото споразумение влиза в сила от датата на сключването му и е със срок на действие 18 (осемнадесет) месеца.
Национална агенция за приходите попада в кръга на субектите по чл. 4, ал. 1 от ПМС №385/2015 г. (Постановлението), които са задължени да се възползват от централизираните обществени поръчки, провеждани от ЦОП, като сключват индивидуални договори по рамковите споразумения, сключвани от централния орган. Възложителите по чл. 4, ал. 1 от Постановлението провеждат малки състезателни процедури и/или сключват договори за доставки и услуги с потенциалните изпълнители по сключените от ЦОП рамкови споразумения при спазване условията на тези споразумения. Редът за сключване на договори от индивидуалните възложители е описан в раздел VІІІ на подписаното рамково споразумение.
Гореизложените обстоятелства обосновават необходимост от стартиране на процедура за провеждане на вътрешен конкурентен избор по реда на чл. 82, ал. 1 от ЗОП за възлагане на обществена поръчка с предмет: „Доставка на оригинални тонери и други консумативи за печат за копирни и печатащи устройства с марка HP (Ейч Пи) и бивши Самсунг за нуждите на Национална агенция за приходите”, като от НАП е подадена заявка до ЦОП за сума в размер на 428 500,00 лева без ДДС или 514 200,00 лева с ДДС, чрез които ще бъдат задоволени нуждите на ЦУ на НАП, Териториалните дирекции на НАП със съответните офиси.