Nous sommes heureux de vous annoncer que la nouvelle version du portail TED sera déployée le 29 janvier 2024 (date indicative à confirmer). Vous souhaitez découvrir les nouvelles fonctionnalités, les améliorations et les incidences sur les utilisateurs? Nous vous invitons à consulter notre article pour en savoir plus sur les principaux changements et les nouvelles fonctionnalités.
Des bogues affectent l’affichage des formulaires électroniques. Nous nous employons à résoudre ce problème. En attendant, vous pouvez consulter cette page pour en savoir plus et obtenir des conseils.
4e atelier avec les réutilisateurs de données TED le 14 décembre 2023: les inscriptions sont ouvertes
Fournitures - 306109-2023
Roumanie-Sighișoara: Asphalte
2023/S 098-306109
Avis de marché
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
FURNIZARE MIXTURĂ ASFALTICĂ - MUNICIPIUL SIGHIŞOARA, JUDEŢUL MUREŞ
Numéro de référence: 16
II.1.2)Code CPV principal
44113620 Asphalte
II.1.4)Description succincte:
Autoritatea contractantă, în vederea îndeplinirii obiectului de activitate, va achiziționa: 700 tone de Beton asfaltic BA16, cu posibilitate de suplimentare până la 1270 tone, 200 tone Beton asfaltic MASF, cu posibilitate de suplimentare până la 300 de tone, 200 tone de Beton asfaltic BAD 22,4, cu posibilitate de suplimentare până la 300 tone și 200 tone de Beton asfaltic BA8, cu posibilitate de suplimentare până la 300 tone, inclusiv pentru primele 4 luni ale anului 2024, în cazul existenței resurselor financiare alocate cu această destinație.
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor – 20 zile.
Termenul de raspuns al autoritatii la solicitarile de clarificare/informatii suplimentare – a 10 a zi.
II.1.5)Valeur totale estimée
Valeur hors TVA: 660 000.00 RON
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations:
Achiziția are ca scop achiziționarea de mixtură asfaltică, diferite sortimente, pentru lucrările de întreținere și reparații drumuri din Municipiul Sighișoara.
Autoritatea contractantă va solicita următoarele cantități, specifice în funcție de tipul mixturilor asfaltice:
- Beton asfaltic BA16 – 700 tone
- Beton asfaltic MASF – 200 tone
- Beton asfaltic BAD 22,4 – 200 tone
- Beton asfaltic BA8 – 200 tone
Cantitatatea inițială se poate suplimenta, inclusiv pentru primele 4 luni ale anului 2024, până la :
- Beton asfaltic BA16 – 1270 tone
- Beton asfaltic MASF – 300 tone
- Beton asfaltic BAD 22,4 –300 tone
- Beton asfaltic BA8 – 300 tone
Transportul se va efectua de către furnizor în locurile de execuție a lucrărilor de plombare și construire executate pe raza Municipiului Sighișoara.