Nous sommes heureux de vous annoncer que la nouvelle version du portail TED sera déployée le 29 janvier 2024 (date indicative à confirmer). Vous souhaitez découvrir les nouvelles fonctionnalités, les améliorations et les incidences sur les utilisateurs? Nous vous invitons à consulter notre article pour en savoir plus sur les principaux changements et les nouvelles fonctionnalités.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
wykonywanie robót remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży ogólnobudowlanej-Rejony J, K, C, L
Numéro de référence: WM/SZP/PN/18/2023/G
II.1.2)Code CPV principal
50800000 Services divers d'entretien et de réparation
II.1.4)Description succincte:
Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży ogólnobudowlanej na nieruchomościach zabudowanych mieszkalnych i użytkowych, obiektach malej architektury oraz na terenach zewnętrznych stanowiących własność Gminy Wrocław oraz na nieruchomościach zabudowanych mieszkalnych i użytkowych będących własnością Gminy Wrocław w budynkach i obiektach będących w zarządzie Wspólnot Mieszkaniowych i innych osób prawnych, w tym w szczególności: prace rozbiórkowe i demontażowe, stolarskie, tynkarskie i malarskie, pokrywcze i blacharskie, ślusarskie, posadzkarskie, izolacyjne, betonowe, murarskie, dekarskie, zduńskie oraz zabezpieczające lokale, budynki i obiekty budowlane będące własnością Gminy Wrocław.
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
71315000 Installations techniques de bâtiment
71326000 Services auxiliaires de bâtiment
71500000 Services relatifs à la construction
50700000 Services de réparation et d'entretien d'installations de bâtiments
45400000 Travaux de parachèvement de bâtiment
45410000 Travaux de plâtrerie
45421000 Travaux de menuiserie
45440000 Travaux de peinture et de vitrerie
45450000 Autres travaux de parachèvement de bâtiment
45331200 Travaux d'installation de matériel de ventilation et de climatisation
II.2.4)Description des prestations:
Wykonywanie robót remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii w branży ogólnobudowlanej dotyczy Rejonów J, K, C, L. We wskazanych rejonach znajduje się:- w rejonach J, K - ok. 287 budynków z 100% udziałem Gminy Wrocław, a w nich ok. 1728 lokali mieszkalnych i ok. 130 lokali użytkowych oraz ok. 1433 lokali mieszkalnych gminnych we wspólnotach i ok. 254 lokali użytkowych we wspólnotach oraz ok. 130 garaży gminnych. - w rejonach J, K - ok. 130 budynków z 100% udziałem Gminy Wrocław, a w nich ok. 1287 lokali mieszkalnych i ok. 86 lokali użytkowych oraz ok. 57 lokali mieszkalnych gminnych we wspólnotach i ok. 6 lokali użytkowych we wspólnotach oraz ok. 150 garaży gminnych.
Zakres zamówienia i obowiązki stron określają:
a) projektowane postanowienia umowy (zał. 6 do SWZ), b) wykaz typowych prac remontowych, czynności konserwacji i usuwania awarii (branża ogólnobudowlana) - zał. 7 do SWZ/ zał. 1 do umowy),
Usługi będą wykonywane na terenie czynnym. Przedmiot umowy będzie wykonywany na nieruchomościach zabudowanych zamieszkałych lub użytkowych, a Wykonawca zobowiązuje się prowadzić prace z poszanowaniem miru domowego i mienia mieszkańców. Wykaz nieruchomości Gminy Wrocław, w których będą wykonywane prace remontowe lub czynności konserwacji, zawiera załącznik nr 8 do SWZ/załącznik nr 2 do umowy. Wykaz będzie aktualizowany przez Zamawiającego na bieżąco, na podstawie powzięcia informacji o zaistniałych zmianach i przekazywany Wykonawcy w formie pisemnej przez Zamawiającego, w tym drogą mailową.
Zamawiający podał w formularzu cenowym (zał.1A, 1B do SWZ) tylko dla celów porównania ofert i obliczenia ceny szacunkowe ilości poszczególnych prac remontowych oraz szacunkową liczbę roboczogodzin czynności konserwacji w danym zadaniu. Zamówienie określa maksymalne potrzeby Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niezrealizowania całości zamówienia. Zamawiający zastrzega również możliwość przesunięć ilościowych w poszczególnych pozycjach formularza cenowego przy zachowaniu wartości brutto oferty Wykonawcy. Wartość niezrealizowanych prac remontowych w trakcie trwania umowy nie może przekroczyć 20% wartości zamówienia określonej w § 4 ust. 1 niniejszej umowy.
Użyte w SWZ pojęcia oznaczają:
a) prace remontowe, tj. prace budowlane, przeprowadzane w obrębie istniejącego budynku, lokalu, obiektu małej architektury oraz na terenie zewnętrznym mające na celu przywrócenie stanu pierwotnego, a niestanowiące bieżącej konserwacji, mogące nosić znamiona prac modernizacyjnych i budowlanych;
b) czynności konserwacji, tj. czynności polegające na bieżącym utrzymaniu w należytym stanie budynku i jego części, lokalu, obiektu malej architektury oraz terenu zewnętrznego, tak aby nie ulegały pogorszeniu z powodu codziennej eksploatacji bez konieczności odtwarzania stanu pierwotnego;
W ramach wykonania usługi będącej przedmiotem zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do usuwania awarii, czyli wykonywania robót polegających na usuwaniu przyczyn i skutków nagłych, niezamierzonych uszkodzeń elementu budynku, instalacji lub urządzeń technicznych, mogących spowodować zagrożenie bezpieczeństwa użytkowników obiektu budowlanego (budynku, lokalu lub obiektu małej architektury) oraz narażenie właścicieli lub najemców na straty materialne. Wymagany przez Zamawiającego wymagany okres gwarancji na wykonane czynności konserwacji wynosi 12 miesięcy, na wmontowane urządzenia - obowiązuje gwarancja producenta, nie krótsza jednak niż 12 miesięcy, na wykonane prace remontowe okres gwarancji wynosi 24 miesiące. JEDZ – jednolity europejski dokument zamówienia (jednolity dokument sporządzony zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej wydanym na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE) należy złożyć, pod rygorem nieważności w oryginale, w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia w części IV JEDZ jedynie sekcji alfa.