Nous sommes heureux de vous annoncer que la nouvelle version du portail TED sera déployée le 29 janvier 2024 (date indicative à confirmer). Vous souhaitez découvrir les nouvelles fonctionnalités, les améliorations et les incidences sur les utilisateurs? Nous vous invitons à consulter notre article pour en savoir plus sur les principaux changements et les nouvelles fonctionnalités.
Des bogues affectent l’affichage des formulaires électroniques. Nous nous employons à résoudre ce problème. En attendant, vous pouvez consulter cette page pour en savoir plus et obtenir des conseils.
4e atelier avec les réutilisateurs de données TED le 14 décembre 2023: les inscriptions sont ouvertes
Fournitures - 306227-2023
Pologne-Grudziądz: Produits alimentaires divers
2023/S 098-306227
Avis d’attribution de marché
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Dostawy artykułów żywnościowych różnych
Numéro de référence: Z/96/PN/22
II.1.2)Code CPV principal
15800000 Produits alimentaires divers
II.1.4)Description succincte:
1.Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy artykułów żywnościowych różnych na okres 12 miesięcy w asortymentach i ilościach podanych w formularzu cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy stanowiącymi Załącznik nr 4 do niniejszej SWZ.
2. Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego przewiduje możliwość zastosowania procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy p.z.p. Zamawiający przy zastosowaniu wymienionej procedury najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: oui
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Zadanie nr 8: Dostawy artykułów sypkich, przypraw i innych artykułów żywnościowych
Lot nº: 8
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)
15820000 Biscottes et biscuits; pâtisserie et gâteaux de conservation
15830000 Sucre et produits connexes
15860000 Café, thé et produits connexes
II.2.4)Description des prestations:
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy artykułów sypkich, przypraw i innych artykułów żywnościowych, na okres 12 miesięcy w asortymentach i ilościach podanych w formularzu cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy stanowiącymi Załącznik nr 4 do niniejszej SWZ.
3. Dostarczane przez Wykonawcę towary muszą spełniać wymagania jakościowe i właściwości określone przez Zamawiającego, być pełnowartościowe, świeże, wysokiej jakości pod względem właściwości organoleptycznych (wygląd, smak, zapach itp.), a ich produkcja musi być zgodna (w zależności od rodzaju produktu) z zasadami GMP (Dobra Praktyka Produkcyjna), GHP (Dobra Praktyka Higieniczna), i systemem HACCP (System zarządzania bezpieczeństwem zdrowotnym żywności).
4. Dostarczane przez Wykonawcę towary muszą być dopuszczone do obrotu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz spełniać wszelkie normy jakościowe właściwe dla danego rodzaju produktów i wymagania wynikające z przepisów obowiązującego prawa, w szczególności:
1) ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 roku o bezpieczeństwie żywności i żywienia
(Dz. U. z 2022 r. poz. 2132 ze zm.);
2) ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych
(Dz. U. z 2022 r., poz. 1688 ze zm.);
3) rozporządzenia WE nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. ustanawiającego ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego, powołującego Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiającego procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności (Dz.U.UE.L.2002.31.1);
4) rozporządzenia WE nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia
2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz.U.UE.L.2004.139.1);
5) rozporządzenia WE nr 369/2005 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 lutego 2005 roku w sprawie najwyższych dopuszczalnych poziomów pozostałości pestycydów w żywności i paszy pochodzenia roślinnego i zwierzęcego oraz na ich powierzchni, zmieniającym dyrektywę Rady 91/414/EWG (Dz.U. UE L 2005.70.1 z dnia 16.03.2005 r. z późń. zm.).
5. Zamawiający określił w Załączniku nr 2 do SWZ wymagania jakościowe odnoszące się co najmniej do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia.
6. Wykonawca winien zaoferować i wycenić wszystkie pozycje asortymentowe wymienione w formularzu cenowym.
7. Wykonawca powinien zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z określonymi przez Zamawiającego parametrami. Wszędzie tam, gdzie Zamawiający nie określił wprost wymiaru lub innego parametru, leży to w gestii Wykonawcy.
Zadanie nr 14: Dostawy napoi i wód
Lot nº: 14
15320000 Jus de fruits et de légumes
15981000 Eau minérale
15982000 Boissons non alcoolisées
15321000 Jus de fruits
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy napoi i wód, na okres 12 miesięcy w asortymentach i ilościach podanych w formularzu cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ oraz zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy stanowiącymi Załącznik nr 4 do niniejszej SWZ.