Услуги - 307298-2019
Люксембург-Люксембург: ЕИБ - Стратегическо проучване на съхранението за производство на електричество в Мароко
2019/S 126-307298
Обявление за предварителна информация
Настоящото обявление е само за предварителна информация
Услуги
Правно основание:
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Стратегическо проучване на съхранението за производство на електричество в Мароко
Референтен номер: AA-010020-001
II.1.2)Основен CPV код
71323100 Услуги по проектиране и конструиране на електроенергийни мрежи
II.1.4)Кратко описание:
Извършване на стратегическо проучване за капацитета за съхранение на енергия в Мароко.
II.1.5)Прогнозна обща стойност
Стойност, без да се включва ДДС: 499 999.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Тази операция за техническа помощ цели да:
— предостави преглед на всички технологии за съхранение на енергия, както и предимствата и недостатъците, които представят, общите разходи за тях и областите им на приложение,
— предостави анализ на националния сектор за електричество и да определи дали е изгодно да се изгради капацитет за съхранение на енергия,
— изрази в цифри необходимия глобален капацитет за съхранение на енергия, сортирана по вида технология и режима за контрол,
— посочи местата на обектите в националната мрежа, където трябва да се постави капацитет за съхранение на енергия, както и режимите за контрол и евентуалното интегриране на системата за управление на дистрибуцията или преноса на енергия (EMS),
— реализира стратегическа оценка на екологичните и социалните въздействия, свързани с инсталацията на нова система за съхранение на енергия; и
— накрая да предложи стратегия за устойчиво съхранение на енергия за мароканската мрежа.
Nous sommes heureux de vous annoncer que la nouvelle version du portail TED sera déployée le 29 janvier 2024 (date indicative à confirmer). Vous souhaitez découvrir les nouvelles fonctionnalités, les améliorations et les incidences sur les utilisateurs? Nous vous invitons à consulter notre article pour en savoir plus sur les principaux changements et les nouvelles fonctionnalités.
Des bogues affectent l’affichage des formulaires électroniques. Nous nous employons à résoudre ce problème. En attendant, vous pouvez consulter cette page pour en savoir plus et obtenir des conseils.
4e atelier avec les réutilisateurs de données TED le 14 décembre 2023: les inscriptions sont ouvertes
Services - 307298-2019
Luxembourg-Luxembourg: BEI - Étude stratégique sur le stockage pour la production d’électricité au Maroc
Avis de préinformation
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Étude stratégique sur le stockage pour la production d’électricité au Maroc
Numéro de référence: AA-010020-001
II.1.2)Code CPV principal
71323100 Services de conception de réseaux d'énergie électrique
II.1.4)Description succincte:
Réalisation d'une étude stratégique sur la capacité de stockage énergétique au Maroc.
II.1.5)Valeur totale estimée
Valeur hors TVA: 499 999.00 EUR
II.1.6)Information sur les lots
Ce marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.4)Description des prestations:
Cette opération d'assistance technique vise à:
— fournir une vue d’ensemble des technologies de stockage de l’énergie ainsi que des avantages et inconvénients qu’elles présentent, leurs coûts généraux et leurs domaines d’application,
— fournir une analyse du secteur national de l’électricité et déterminer s’il est opportun de mettre en place des capacités de stockage de l'énergie,
— chiffrer la capacité globale de stockage d’énergie requise, ventilée selon le type de technologie et le mode de contrôle,
— donner la localisation des sites, sur le réseau national, où les capacités de stockage de l’énergie devront être installées, de même que les modes de contrôle et l’intégration éventuelle au système de gestion de la distribution ou du transport d’énergie (EMS),
— réaliser une évaluation stratégique des incidences environnementales et sociales liées à la mise en place d’un nouveau système de stockage de l'énergie, et
— proposer, enfin, une stratégie de stockage de l’énergie durable pour le réseau marocain.
Detta meddelande är endast för förhandsinformation
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Strategisk studie avseende energilagring i Marocko
Referensnummer: AA-010020-001
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod71323100 Konstruktion av elnät
II.1.4)Kort beskrivning:
Genomförande av en strategisk studie avseende energilagring i Marocko.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 499 999.00 EUR
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Det här tekniska stödet består av:
– tillhandahålla en omfattande översikt av tekniker för lagring av energi samt deras fördelar och nackdelar, övergripande kostnader och tillämpningsområden
– tillhandahålla en analys av den nationella elektricitetssektorn och avgöra om det är lämpligt upprätta kapaciteter för energilagring
– värdera den globala kapaciteten för den efterfrågade energilagringen, utifrån typ av teknologi och drift
– utvärdera platsen för anläggningarna, i förhållande till det nationella nätverket, eller energilagringskapaciteten som ska installeras, liksom driftsätt och möjlig integration med systemet för förvaltning av distributionen eller transporten av energi
– genomföra en strategisk utvärdering av miljö- och samhällskonsekvenser som är kopplade till upprättande av det nya energilagringssystemet
– slutligen föreslå hållbar energilagring för det marockanska elnätet.