Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Teenused - 307910-2017
Belgia-Brüssel: Igapäevased Euroopa meedia seire teenused Euroopa Parlamendile
2017/S 149-307910
Hanketeade
Teenused
Õiguslik alus:
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Igapäevased Euroopa meedia seire teenused Euroopa Parlamendile
Viitenumber: COMM/DG/AWD/2017/215.
II.1.2)CPV põhikood
92400000 Uudisteagentuuride teenused
II.1.4)Lühikirjeldus:
Euroopa Parlament algatab menetluse, mille eesmärk on sõlmida 1aastane raamleping (rahvusvahelise, riikliku ja piirkondliku) trükimeedia, audiovisuaalse meedia (televisioon ja raadio) ning peamise veebipõhise meedia (interneti) igapäevase seire teenuste osutamiseks. Raamlepingut võidakse uuendada maksimaalselt kuni 4 aastani.
Eesmärk on esitada meediaülevaadete vormis õigeaegne ja ajakohane igapäevase teabe kokkuvõte selle kohta, kuidas Euroopa Parlamendi ja Euroopa Liidu jaoks olulisi teemasid meedias kajastatakse.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärk
Maksumus käibemaksuta: 1 500 000.00 EUR
II.1.6)Teave osade kohta
Hankeleping on jaotatud osadeks: ei
II.2)Kirjeldus
II.2.4)Hanke kirjeldus:
Meediaseireteenused:
töövõtjalt nõutakse selle raamlepingu alusel järgmisi teenuseid: lisas I (vt tehnilist kirjeldust) nimetatud riikidest ja allikatest pärineva trüki-, audiovisuaal- ning võrgupõhise meedia uudiste seiramine eesmärgiga esitada igapäevane ülevaade, mis sisaldab kokkuvõtteid uudistest kõikidel teemadel ning terveid tekstiartikleid PDF-formaadis trüki- ja veebipõhisest meediast (edaspidi väljavõtted).
Pakkujalt võidakse nõuda seiratud uudiste ülevaate esitamist erinevate ajavahemike tagant ja/või rohkema kui 1 saatmisega.
Regulaarsed seireteenused:
a) pakkuja peab esitama trüki-, veebipõhise ja audiovisuaalse meedia ülevaate iga päev (7 päeva nädalas). See ülevaade saadetakse e-posti teel otse saajate nimekirja liikmetele. Kõik ajakirjanduse ülevaated (kokkuvõtted ja väljavõtted) tuleks kättesaadavaks teha ka pakkuja enda internetilehe kaudu, millele on piiratud juurdepääs ainult EP töötajatel ning milles on võimalik otsingut teha vähemalt kuupäeva järgi;
b) igapäevaste ülevaadete esitamise nõuet ei rakendata kuni 10 päeval aastas. Nende päevade nimekiri lepitakse töövõtjaga kokku lepingu sõlmimisel. Tulevased muudatused tehakse mõlema poole kokkuleppel.
Tagamise aeg ja meetod:
töövõtja peab teenuseid osutama iga päev esmaspäevast pühapäevani ning riigipühadel (v.a 10 eelnevalt määratletud päeva) järgmiselt:
— nädalapäevadel (esmaspäevast reedeni) peaks töövõtja igapäevased ülevaated esitama e-posti teel kasutajatele hiljemalt 8:00 Kesk-Euroopa aja järgi. Ülevaated peavad sisaldama peamistest trüki-, veebipõhistest ja audiovisuaalsest allikatest määratletud kokkuvõtteid ja väljavõtteid;
— nädalavahetustel (laupäev ja pühapäev) ning riigipühadel (mis ei ole lisatud 10 eelnevalt määratletud päeva nimekirja) tuleks igapäevane ülevaade saata hiljemalt 10:00 Kesk-Euroopa aja järgi.
Juhul kui Euroopa Parlament leiab, et päeva ülevaatest puuduvad olulised meediapunktid, võib parlament töövõtjalt nõuda nende esitamist ja toote ajakohastatud versiooni uuesti saatmist (lisakuluta).
Teenuseid tagatakse e-posti teel Euroopa Parlamendile ning seda otse saajate nimekirjale, mis esitatakse edukale pakkujale pärast lepingu allkirjastamist. Euroopa Parlament jätab endale õiguse lepingu kestuse ajal saajate nimekirja muuta.
Teabevahetuse mustrid ja meedia aruandlusmeetodid muutuvad ning infotehnoloogia on praegu kiires muutmises. Euroopa Parlament otsib kogu lepingu kestuse ajaks parimaid teenuseid, tuginedes uusimate tehnika tasemele vastavate tehnoloogiate ja meetodite pidevalt ajakohastamisele.
Edukas pakkuja peab esitama sellise interneti-lahenduse, millega kasutajatel oleks võimalik meediaülevaadetele ligi pääseda igat liiki elektroonilise teabevahetuse seadmete abil (arvutid ja mobiilseadmed). Töövõtja peab tagama, et meediaülevaated on trükitavad ja elektrooniliselt otsitavad.
Storitve - 307910-2017
Belgija-Bruselj: Storitve dnevnega spremljanja evropskih medijev za Evropski parlament
Obvestilo o naročilu
Storitve
Pravna podlaga:
Direktiva 2014/24/EU
II.1)Obseg naročila
II.1.1)Naslov:
Storitve dnevnega spremljanja evropskih medijev za Evropski parlament
Referenčna številka dokumenta: COMM/DG/AWD/2017/215.
II.1.2)Glavna koda CPV
92400000 Storitve tiskovnih agencij
II.1.4)Kratek opis:
Evropski parlament sproža ta postopek s ciljem skleniti 1-letno okvirno pogodbo za dnevno spremljanje tiskanih medijev (mednarodnih, nacionalnih in regionalnih), avdiovizualnih medijev (TV in radio) in glavnih spletnih (internetnih) medijev. Ta okvirna pogodba se lahko podaljša do največ 4 let.
Namen je zagotoviti pravočasne, ažurne zbirke dnevnih informacij v obliki pregleda medijev o načinu, na katerega so za Evropski parlament in Evropsko unijo relevantne teme predstavljene v medijih.
II.1.5)Ocenjena skupna vrednost
Vrednost brez DDV: 1 500 000.00 EUR
II.1.6)Informacije o sklopih
Naročilo je razdeljeno na sklope: ne
II.2)Opis
II.2.4)Opis javnega naročila:
Storitve spremljanja medijev:
v smislu storitev, ki se zahtevajo v okviru te okvirne pogodbe, bo moral izvajalec spremljati novice v tiskanih, avdiovizualnih in spletnih medijih iz držav in virov, navedenih v Prilogi I (glej specifikacije), z namenom zagotovitve dnevnega pregleda, ki vključuje: povzetke novic z vseh oddelkov in celotnih člankov v obliki PDF za tiskane medije in spletne novice (v nadaljevanju klipingi).
Od ponudnika se lahko zahteva, da poroča o novicah, ki jih spremlja, v različnih obdobjih dneva in/ali v okviru več kot 1 poslanega pregleda.
Storitve rednega spremljanja:
(a) ponudnik mora vsak dan (7 dni v tednu) zagotoviti pregled tiskanih, spletnih in avdiovizualnih medijev in ga poslati po e-pošti neposredno prejemnikom na seznamu. Vsi pregledi tiska (povzetki in klipingi) morajo biti na voljo tudi na internetni strani ponudnika z omejenim dostopom, ki je namenjena samo osebju EP in ki omogoča vsaj iskanje po datumu;
(b) izvzetje od dostave dnevnega pregleda lahko obsega največ 10 dni na leto. Seznam dni bo določen v dogovoru z izvajalcem v času podpisa pogodbe. Prihodnje spremembe morajo biti predmet sporazuma obeh strank.
Čas in način dostave:
izvajalec bo moral storitve zagotavljati vsak dan, od ponedeljka do nedelje, ter ob praznikih (z izjemo predhodno določenih 10 dni).
— Med tednom (od ponedeljka do petka) mora izvajalec pregled uporabnikom dostaviti po e-pošti, in sicer najpozneje do 8:00 po srednjeevropskem času. Ta pregled mora vsebovati povzetke in klipinge iz glavnih tiskanih medijev, spletnih in avdiovizualnih virov,
— ob vikendih (sobota in nedelja) in praznikih (ki niso vključeni na seznam izvzetij) je treba dnevni pregled dostaviti najpozneje do 10:00 po srednjeevropskem času.
Če EP ugotovi, da v dnevnem pregledu manjkajo pomembni medijski prispevki, lahko zahteva, da jih ponudnik zagotovi in ponovno pošlje posodobljeno različico izdelka (brez dodatnih stroškov).
Storitve se bodo zagotavljale po e-pošti neposredno za Evropski parlament, in sicer s pošiljanjem pregledov prejemnikom, vključenim na seznam, ki bo izbranemu ponudniku posredovan po podpisu pogodbe. Evropski parlament si pridržuje pravico, da v času trajanja naročila spremeni seznam prejemnikov.
Komunikacijski vzorci in metode poročanja medijev se spreminjajo in informacijska tehnologija se trenutno hitro razvija. Evropski parlament išče najboljše storitve za celotno trajanje naročila na podlagi stalnih posodobitev najsodobnejših in najbolj naprednih tehnologij in metod.
Izbrani ponudnik mora zagotoviti internetno rešitev za uporabnike, ki omogoča dostop do pregledov medijev z elektronskih komunikacijskih naprav vseh vrst (računalnikov in mobilnih naprav). Izvajalec mora zagotoviti, da je pregled medijev mogoče natisniti in da je omogočeno elektronsko iskanje.