Dienstleistungen - 309927-2023
Polen-Warschau: Finanzberatung
2023/S 101-309927
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Zawarcie umowy ramowej na doradztwo w zakresie obsługi umów Gwarancji Pokrycia Strat oraz innych umów wsparcia zawartych z beneficjentami
Referenznummer der Bekanntmachung: DAZ/ZP/10/2022
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
66171000 Finanzberatung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Postępowanie prowadzone jest w celu zawarcia umowy ramowej. Przedmiotem umowy ramowej jest określenie ramowych warunków udzielenia i realizacji zamówień wykonawczych w okresie obowiązywania umowy ramowej polegających na na dokonywaniu przez Wykonawcę usług doradztwa. Zamawiający zastrzega, że realizacja przedmiotu umowy ramowej odbywać się będzie zgodnie z rzeczywistym zapotrzebowaniem Zamawiającego. W przypadku niezrealizowania całości lub części przedmiotu umowy ramowej, Wykonawcy nie będzie przysługiwało w stosunku do Zamawiającego żadne roszczenie. Zakres szczegółowy zamówienia wykonawczego oraz wszystkie warunki wykonania zamówienia wykonawczego zostaną każdorazowo określone w zaproszeniu do złożenia oferty wykonawczej oraz umowie wykonawczej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ, natomiast warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy ramowej stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Postępowanie prowadzone jest w celu zawarcia umowy ramowej.
2. Przedmiotem Umowy ramowej jest określenie warunków udzielenia i realizacji Zamówień wykonawczych polegających na dokonywaniu przez Wykonawcę usług doradztwa w zakresie:
1) weryfikacji wartości praw majątkowych lub zobowiązań wynikających z raportów lub innych dokumentów będących podstawą rozliczenia płatności na podstawie Umów wsparcia, w tym Umów GPS, w szczególności w zakresie ryzyka kredytowego związanego z aktywami kredytowymi, ryzyka innego niż kredytowe związanego z aktywami kredytowymi, ryzyka związanego z pozostałymi aktywami;
2) weryfikacji sposobu wykonywania przez Beneficjenta zobowiązań wynikających z Umów wsparcia, w tym Umów GPS, w zakresie postanowień przewidujących obowiązek Beneficjenta do zapewnienia spójności procesów, stosowanych w odniesieniu do praw majątkowych objętych Umową wsparcia z procesami dla innych, podobnych praw majątkowych Beneficjenta, oraz w zakresie monitorowania i windykacji należności, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii skuteczności działań windykacyjnych i kosztów windykacji względem przejętych należności, ujmowania i wyceny praw majątkowych oraz zobowiązań objętych Umową wsparcia;
3) wyceny prawa majątkowego lub zobowiązania objętego Umową wsparcia, w tym wyceny wartości zabezpieczenia prawa majątkowego, kalkulacji straty, zasadności utworzenia odpisu aktualizującego, rezerwy, powstania zobowiązania Funduszu wobec Beneficjenta lub powstania zobowiązania Beneficjenta wobec Funduszu;
4) weryfikacji prawidłowości raportowania kosztów związanych z przejęciem spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej lub banku lub kosztów windykacji określonych w Umowie wsparcia;
5) weryfikacji prawidłowości sposobu wykorzystania udzielonej Pomocy lub Wsparcia;
6) weryfikacji warunków realizacji wypłaty środków pieniężnych z tytułu udzielonej Pomocy lub udzielonego Wsparcia;
7) wyceny wartości zabezpieczeń z tytułu udzielonej Pomocy lub udzielonego Wsparcia, w szczególności prawidłowości klasyfikacji wierzytelności kredytowych stanowiących przedmiot zabezpieczenia.
3. Zamawiający zastrzega, że realizacja przedmiotu umowy ramowej odbywać się będzie zgodnie z rzeczywistym zapotrzebowaniem Zamawiającego. W przypadku niezrealizowania całości lub części przedmiotu umowy ramowej, Wykonawcy nie będzie przysługiwało w stosunku do Zamawiającego żadne roszczenie.
4. Zakres szczegółowy zamówienia wykonawczego oraz wszystkie warunki wykonania zamówienia wykonawczego zostaną każdorazowo określone w zaproszeniu do złożenia oferty wykonawczej (Zaproszeniu wykonawczym) oraz umowie wykonawczej.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony Załączniku nr 1 do SWZ, natomiast warunki realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy ramowej stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.