Lieferungen - 310263-2023
Rumänien-Otopeni: Schmierpäparate
2023/S 101-310263
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Achizitie Lubrifianți și lichide speciale de aviație
Referenznummer der Bekanntmachung: A1-2271 din 16.03.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
09210000 Schmierpäparate
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectul contractului de furnizarea este achiziția de ”Lubrifianți si lichide speciale de aviație”, structurat pe 21 loturi.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare cu cel putin 14 zile inainte de termenul limita de depunere a candidaturilor/ofertelor.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor – 18
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Ulei mineral pentru turbomotoare de avion, SM 4,5 (AN 30)
Los-Nr.: 5
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Incheierea unui contract de furnizare ”Ulei mineral pentru turbomotoare de avion, SM 4,5 (AN 30)” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate OST 54-3-175-72-99 a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare.
Cantitate = 2000 litri
Aditiv inhibitor de coroziune/imbunatatire lubricitate, pentru combustibil tuboreactor tip JETA1, S-1747.
Los-Nr.: 21
Incheierea unui contract de furnizare ”Unsoare sintetică multifuncţională, CIATIM 221” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate GOST 9433-80 a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare.
Cantitate = 400 litri
Unsoare sintetică de aviaţie, rezistentă în int. de temperaturi -60, +120, OKB 122-7
Los-Nr.: 19
Incheierea unui contract de furnizare ”Unsoare sintetică de aviaţie, rezistentă în int. de temperaturi -60, +120, OKB 122-7” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate GOST 18179-72 a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare.
Cantitate = 96 kilograme
Ulei siliconic pentru aparatura de bord, OKB 122-16
Los-Nr.: 9
Incheierea unui contract de furnizare ”Ulei siliconic pentru aparatura de bord, OKB 122-16” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate TU 6-02-897-78 a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare.
Cantitate = 50 litri
Unsoare minerală de aviaţie, grafitată, G-355
Los-Nr.: 12
Incheierea unui contract de furnizare ”Unsoare minerală de aviaţie, grafitată, G-355” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate DCSEA 355 A (ex. AIR 4206) a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare.
Cantitate = 48 kilograme
Aditiv antigheaţă, tip punct înalt de inflamare, pentru combustibil turboreactor tip JET A1, S-1745
Los-Nr.: 20
Incheierea unui contract de furnizare ”Aditiv antigheaţă, tip punct înalt de inflamare, pentru combustibil turboreactor tip JET A1, S-1745” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-DTL-85470B a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare.
Cantitate = 20000 litri
Ulei sintetic pentru turbomotoare de aviaţie -3 cSt. (IAR 330, IAR 316), O-150
Los-Nr.: 3
Incheierea unui contract de furnizare ”Ulei sintetic pentru turbomotoare de aviaţie -3 cSt. (IAR 330, IAR 316), O-150”
având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate AIR 3514 A a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare.
Cantitate = 1000 litri
Ulei mineral pentru turbomotoare de avion, MS 20 (AN-2, IAK-52)
Los-Nr.: 6
Incheierea unui contract de furnizare ”Ulei mineral pentru turbomotoare de avion, MS 20 (AN-2, IAK-52)” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate GOST-21743-86 a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare.
Cantitate = 3000 litri
Unsoare sintetică de aviaţie multifuncţională, G-395
Los-Nr.: 16
Incheierea unui contract de furnizare ”Unsoare sintetică de aviaţie multifuncţională, G-395” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-PRF-81322 G Gr.2 a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare.
Cantitate = 360 kilograme
Lichid hidraulic pe bază de hidrocarburi sintetice, rezistent la foc, H-537
Los-Nr.: 2
Incheierea unui contract de furnizare ”Lichid hidraulic pe bază de hidrocarburi sintetice, rezistent la foc, H-537” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-PRF-83282D a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare
Cantitate = 1200 litri
Vaselină minerală tehnică, S-743
Los-Nr.: 18
Incheierea unui contract de furnizare ” Vaselină minerală tehnică, S-743” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate VV-P-236 Amd.2 a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare.
Unsoare sintetică de aviaţie cu bisulfură de molibden, G-353
Los-Nr.: 10
Incheierea unui contract de furnizare ”Unsoare sintetică de aviaţie cu bisulfură de molibden, G-353” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-G-21164 D a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare.
Unsoare minerală de aviaţie, utilizări grele, G-359
Los-Nr.: 13
Incheierea unui contract de furnizare ”Unsoare minerală de aviaţie, utilizări grele, G-359” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate AIR 4205 B a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare.
Ulei extremă presiune pentru angrenaje de elicoptere (8 cSt), O-155
Los-Nr.: 8
Incheierea unui contract de furnizare ”Ulei extremă presiune pentru angrenaje de elicoptere (8 cSt), O-155” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-PRF-6086 F Grade M a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare.
Unsoare sintetică generală pentru autovehicule şi artilerie, extremă presiune, G-403
Los-Nr.: 17
Incheierea unui contract de furnizare ”Unsoare sintetică generală pentru autovehicule şi artilerie, extremă presiune, G-403” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-PRF-10924 H a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare.
Cantitate = 496 kilograme
Ulei sintetic pentru turbomotoare de aviaţie -5 cSt. (IAR 99, C27 J, C-130), O-156
Los-Nr.: 4
Incheierea unui contract de furnizare ”Ulei sintetic pentru turbomotoare de aviaţie -5 cSt. (IAR 99, C27 J, C-130), O-156” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-PRF-23699G Class STD a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare.
Unsoare minerală de aviaţie, uz general, G-382
Los-Nr.: 15
Incheierea unui contract de furnizare ”Unsoare minerală de aviaţie, uz general, G-382” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate DDCSEA382 A(ex.AIR 4215 Iss.3) a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare.
Cantitate = 200 kilograme
Ulei mineral pentru instrumente, O-142
Los-Nr.: 7
Incheierea unui contract de furnizare ”Ulei mineral pentru instrumente, O-142” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-PRF-7870D a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare.
Cantitate = 100 litri
Unsoare sintetică de aviaţie multifuncţională, rezistentă la presiuni extreme, G-354
Los-Nr.: 11
Incheierea unui contract de furnizare ” Unsoare sintetică de aviaţie multifuncţională, rezistentă la presiuni extreme, G-354” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate DCSEA354 A (ex.AIR 4210) a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare.
Cantitate = 50 kilograme
Lichid hidraulic mineral microfiltrat, H-515
Los-Nr.: 1
Incheierea unui contract de furnizare ”Lichid hidraulic mineral microfiltrat, H-515” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate MIL-PRF-5606H a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare.
Cantitate = 4200 litri
Unsoare minerală de aviaţie,pentru rotoarele elicopterelor, G-366
Los-Nr.: 14
Incheierea unui contract de furnizare ”Unsoare minerală de aviaţie,pentru rotoarele elicopterelor, G-366” având durata de 6 luni, conform cerințelor din caietul de sarcini si a normei de calitate AIR 4205 B a produsului. Produsul ofertat va fi insotit de documente de certificare a calităţii/buletine de analiză/rapoarte de încercare.
Cantitate = 100 kilograme