Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Παροχή υπηρεσίας λειτουργίας και αναβάθμισης Κέντρου Διαλογής Ανακυκλώσιμων Υλικών Νήσου Ρόδου για τρία (3) έτη με προαίρεση ενός (1) έτους
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η παροχή, με εξειδικευμένο προσωπικό, υπηρεσιών λειτουργίας, τακτικής συντήρησης και αναβάθμισης του Κ.Δ.Α.Υ. Ρόδου. Ο Πάροχος (Ανάδοχος) με δική του ευθύνη-μέριμνα και δαπάνες οφείλει να διενεργεί το σύνολο των αναγκαίων ενεργειών για τη λειτουργία και συντήρηση του Κ.Δ.Α.Υ.
Ως Λειτουργία νοείται το σύνολο των υπηρεσιών, προμηθειών, και εργασιών που απαιτούνται ώστε να εξασφαλιστεί η σωστή λειτουργία του Κ.Δ.Α.Υ.
Ως αναβάθμιση του Κ.Δ.Α.Υ. Ρόδου νοείται η εγκατάσταση και λειτουργία εξειδικευμένου, επιπλέον εξοπλισμού ανάκτησης ανακυκλώσιμων υλικών και συγκεκριμένα ενός οπτικού διαχωριστή για τον διαχωρισμό του κλάσματος 2D.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 2 589 345.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)42914000 Recyclingvorrichtungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Ως Συντήρηση νοούνται οι υπηρεσίες καθώς επίσης και η προμήθεια ανταλλακτικών που παρέχονται από τον Πάροχο, ώστε να διασφαλίζεται η συνεχής και η ομαλή λειτουργία όλων των επιμέρους εγκαταστάσεων του Κ.Δ.Α.Υ. χωρίς διακοπή ή μείωση της απόδοσης οποιουδήποτε τμήματος της εγκατάστασης, του εξοπλισμού και των συστατικών μερών των Κ.Δ.Α.Υ., καθώς επίσης και η διατήρηση του συνόλου του εξοπλισμού σε καλή κατάσταση για την περίοδο που προσδιορίζεται από τη Σύμβαση. Διευκρινίζεται πως οι αντικαταστάσεις εξοπλισμού δεν περιλαμβάνονται στο αντικείμενο του έργου.