II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
ACORD CADRU DE FURNIZARE MATERIALE SANITARE PENTRU O PERIOADA DE 12 LUNI
Referenznummer der Bekanntmachung: 4541521_2022_PAAPD1359932
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord cadru de furnizare materiale sanitare- Conform Caietului de sarcini nr. 10052/25.05.2022 atasat Documentatiei de atribuire.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
SET CIRCUIT VENTILAȚIE ADULT pentru VENTILATOR DRAGER MODELELE EVITA XL și SAVINA
Los-Nr.: 139
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
CONFORM CAIETULUI DE SARCINI
SENZOR DE FLUX CU FIR CALD pentru VENTILATOR DRAGER, 5BUC/ SET
Los-Nr.: 123
SERINGĂ INSULINĂ 40 ui/1 ml, cu AC ÎNCASTRAT
Los-Nr.: 124
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 151
SCUTECE ABSORBANTE COPII MĂRIMEA 3
Los-Nr.: 121
COMPRESE STERILE 10/10*5 BUC
Los-Nr.: 39
FIR SUTURĂ MĂTASE USP 3/0 EP2 CU AC TRIUNGHIULAR 30MM
Los-Nr.: 50
PANSAMENT FIXARE CATETER VENOS CENTRAL TRANSPARENT, CU PAD DE CLORHEXIDINĂ
Los-Nr.: 92
SERINGĂ 100 ui/ 1ML,cu AC PREATAȘAT
Los-Nr.: 125
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 152
FILTRE ANTIBACTERIENE SI ANTIVIRALE PT.TUBULATURĂ VENTILATOARE MEDICALE DRAGER
Los-Nr.: 46
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 22
SCUTECE ABSORBANTE ADULȚI MĂRIMEA XXL
Los-Nr.: 119
SISTEME CONTENȚIE PACIENȚI - pentru ABDOMEN
Los-Nr.: 144
PORTEX STILET INTUBAȚIE DIFICILĂ REUTILIZABILE CH 15
Los-Nr.: 103
RAMPĂ DE 3 ROBINEȚI CU 3 CĂI
Los-Nr.: 108
BARBOTOR U.F. PREUMPLUT CU SOLUȚIE STERILĂ 450 ML
Los-Nr.: 19
SERINGĂ 20ML CU AC 18/20G
Los-Nr.: 129
BRANULE ( CATETER PUNCȚIE VENOASĂ) 22G
Los-Nr.: 25
BRANULE ( CATETER PUNCȚIE VENOASĂ) 24G
Los-Nr.: 26
BRĂȚĂRI IDENTIFICARE COPII ALB+BLEU+ROZ
Los-Nr.: 29
TUB RECOLTARE SÂNGE VENOS pentru VSH CU FUND PLAT
Los-Nr.: 166
FILTRE ANTIBACTERIENE PENTRU ASPIRAȚIE
Los-Nr.: 45
PLOSCĂ URINARĂ CU CAPAC pentru BĂRBAȚI
Los-Nr.: 174
TUBURI VIDATE RECOLTARE SÂNGE VENOS- SER -CU CLOT ACTIVATOR ȘI GEL SEPARATOR, capacitate 5 ml
Los-Nr.: 169
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 63
LARINGOSCOP UNICĂ FOLOSINȚĂ
Los-Nr.: 64
PLOSCĂ URINARĂ pentru COLECTAREA URINEI TIMP DE 24 DE ORE
Los-Nr.: 176
SET DE RECOLTARE CU FLUTURAȘ ȘI ADAPTOR LUER SAFETY 23G*3/4", 10 cm SP, STERILE
Los-Nr.: 141
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 128
SCUTECE ABSORBANTE COPII MĂRIMEA 5
Los-Nr.: 122
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 149
MĂNUȘI CHIRURGICALE STERILE UȘOR PUDRATE NR.7.5
Los-Nr.: 68
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 7
BRANULE ( CATETER PUNCȚIE VENOASĂ) 20G
Los-Nr.: 24
MASCĂ OXIGEN ADULȚI CU NEBULIZATOR
Los-Nr.: 82
SET CATETER VENOS CENTRAL PEDIATRIC CU 3 LUMENE 4 FR.
Los-Nr.: 133
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
HUSĂ ACOPERIRE ECHIPAMENTE MEDICALE
Los-Nr.: 60
MASCĂ DE VENTILAȚIE NON-INVAZIVĂ ADULT MEDIU
Los-Nr.: 88
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 116
SISTEM „NEEDLE-FREE” PENTRU ACCES INTRAVENOS
Los-Nr.: 145
MĂNUȘI NESTERILE NITRIL HIPOALERGENE MĂRIMEA M
Los-Nr.: 77
SET CATETER VENOS CENTRAL PEDIATRIC CU 3 LUMENE 5 FR.
Los-Nr.: 134
RECOLTOR (TAMPON) EXUDAT FARINGIAN
Los-Nr.: 111
ȘERVEȚELE UMEDE PENTRU IGIENA CORPORALĂ
Los-Nr.: 157
TUBURI VIDATE RECOLTARE SÂNGE VENOR pentru TESTE DE COAGULARE
Los-Nr.: 170
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 126
MASCĂ ORONAZALĂ DE VENTILAȚIE REUTILIZABILĂ HANS RUDOLPH L
Los-Nr.: 87
MĂNUȘI EXAMINARE UȘOR PUDRATE S
Los-Nr.: 69
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
CATETER ARTERIAL MĂRIMEA 16G
Los-Nr.: 31
TRUSĂ STERILĂ PENTRU INSERȚIA CATETERELOR VENOASE CENTRALE
Los-Nr.: 163
SONDE IOT CU BALONAȘ NR 9.5
Los-Nr.: 155
TESTE GLICEMIE ( BANDELETE) CUTI*50 TESTE
Los-Nr.: 158
TUB VACCUETTE RECOLTARE SÂNGE VENOS pentru TESTE HEMATOLOGICE K3EDTA, sistem premium cu filet, capacitate 3 ml
Los-Nr.: 167
CATETER VENOS CENTRAL 2 LUMENI 7FR ADULTI
Los-Nr.: 33
FILTRU EXPIRATOR DE UNICA FOLOSINȚĂ PENTRU APARATUL DE VENTILAȚIE MECANICĂ PURITAN BENNETT 980
Los-Nr.: 48
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 51
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: II.2.5)ZuschlagskriterienPreis
ACE PENTRU RECOLTARE ÎN SISTEM VACUUM 21G X 1" ½, 0.8 x 38 mm
Los-Nr.: 5
ACOPERITORI PAPUCI ÎNALȚI
Los-Nr.: 10
CEARCEAF DE UNICĂ FOLOSINȚĂ TIP ROLĂ
Los-Nr.: 37
OCHELARI NAZALI (CANULE NAZALE pentru oxigenoterapie) ADULȚI
Los-Nr.: 91
PIJAMA UNICĂ FOLOSINȚĂ DIN DOUĂ PIESE : BLUZĂ ȘI PANTALONI MĂRIMEA XL
Los-Nr.: 97
HOLDERE ADAPTOR LA BRANULĂ
Los-Nr.: 58
SONDA ASPIRAȚIE CU SUPAPA CH18
Los-Nr.: 148
BANDĂ ADEZIVĂ (LEUCOPLAST) 5CM*9.14M
Los-Nr.: 18
BRĂȚĂRI IDENTIFICARE ADULTI ALB+ BLEU+ROZ
Los-Nr.: 28
SONDĂ IOT CU PROTECȚIE ANTIBACTERIANĂ NR.10
Los-Nr.: 154
VALVĂ EXPIR DE UNICĂ FOLOSINȚĂ pentru VENTILATOR DRAGER SAVINA, 10 BUC/ SET
Los-Nr.: 172
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 161
MASCĂ DE VENTILAȚIE NON-INVAZIVĂ ADULT MARE
Los-Nr.: 90
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 178
SISTEME CONTENȚIE PACIENȚI- pentru MEMBRE SUPERIOARE și INFERIOARE
Los-Nr.: 143
Recipient pt. Umidificator / BARBOTOR CU STUT METALIC, CU CONECTOR 9/16”
Los-Nr.: 115
SCUTECE ABSORBANTE ADULȚI MĂRIMEA L
Los-Nr.: 118
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 159
VALVĂ EXPIR DE UNICĂ FOLOSINȚĂ pentru VENTILATOR DRAGER EVITA XL, 10 BUC/ SET
Los-Nr.: 171
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 164
SONDĂ FOLEY SILICON CU PROTECȚIE ANTIMICROBIANĂ NR. 16 FR
Los-Nr.: 153
SET CATETER VENOS CENTRAL CU 3 LUMENE CU DEBIT RIDICAT 7 FR.
Los-Nr.: 132
SERINGĂHEPARINATĂ 2ML, FĂRĂ AC
Los-Nr.: 131
RECIPIENT COPROPARAZITOLOGIC STERIL
Los-Nr.: 110
HÂRTIE EKG 110mm*140mm* 140 pag, top Z
Los-Nr.: 55
MASCĂ ORONAZALĂ DE VENTILAȚIE REUTILIZABILĂ HANS RUDOLPH XS
Los-Nr.: 84
MĂNUȘI EXAMINARE FĂRĂ PUDRĂ L
Los-Nr.: 74
MĂNUȘI EXAMINARE FĂRĂ PUDRĂ XL
Los-Nr.: 75
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 127
TUBURI VIDATE RECOLTARE SÂNGE VENOS- SER -FĂRĂ gel separator și activator de cheag, capacitate 6 ml
Los-Nr.: 168
TUB RECOLTARE SÂNGE VENOS pentru VSH
Los-Nr.: 165
MASCĂ ORONAZALĂ DE VENTILAȚIE REUTILIZABILĂ HANS RUDOLPH M
Los-Nr.: 86
MĂNUȘI CHIRURGICALE STERILE UȘOR PUDRATE NR.7
Los-Nr.: 67
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 81
MĂNUȘI EXAMINARE FĂRĂ PUDRĂ M
Los-Nr.: 73
PIJAMA UNICĂ FOLOSINȚĂ DIN DOUĂ PIESE : BLUZĂ ȘI PANTALONI MĂRIMEA M
Los-Nr.: 96
PLASTURE HIPOALERGEN PE SUPORT MATERIAL NEȚESUT (SIMILAR OMNIFIX) 10CM*10M
Los-Nr.: 98
SET CIRCUITE VENTILAȚIE , DE UNICĂ FOLOSINȚĂ, ADULȚI, pentru VENTILATORUL OXILOG 3000+ , 5 BUC/ SET
Los-Nr.: 137
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 113
Recipient pt. Umidificare/ BARBOTOR CU STUT METALIC , CU CONECTOR ¼ G
Los-Nr.: 114
BONETE UF CHIRURGICALE CU ELASTIC
Los-Nr.: 21
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 54
MASCĂ CHIRURGICALĂ 3 PLIURI CU ELASTIC
Los-Nr.: 80
SETURI DE RECOLTARE CU FLUTURAS SI HOLDER SAFETY 21G *3/4", 19 cm SP sterile
Los-Nr.: 142
SERINGĂ 50 ML PT.INJECTOMAT
Los-Nr.: 130
BRANULE ( CATETER PUNCȚIE VENOASĂ) 26G
Los-Nr.: 27
PUNGĂ COLECTOARE DE VĂRSĂTURĂ
Los-Nr.: 107
HAM SILICON pentru MAȘTI VENTILAȚIE NONINVAZIVĂ (CPAP)
Los-Nr.: 52
CEARSAF DE UNICĂ FOLOSINȚĂ TIP HUSĂ
Los-Nr.: 38
ADAPTOR VACCUETTE LUER 20G
Los-Nr.: 11
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 62
PIJAMA UNICĂ FOLOSINȚĂ DIN DOUĂ PIESE : BLUZĂ ȘI PANTALONI MĂRIMEA S
Los-Nr.: 95
MĂNUȘI NESTERILE NITRIL HIPOALERGENE MĂRIMEA L
Los-Nr.: 78
MĂNUȘI NESTERILE NITRIL HIPOALERGENE MĂRIMEA XL
Los-Nr.: 79
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
ACE STERICAN 20G(0.90*70MM)(20G *2 3/4 –PENTRU PUNCȚIE LOMBARĂ)
Los-Nr.: 6
SET CIRCUIT VENTILAȚIE DE UNICĂ FOLOSINȚĂ COPII/ADULȚI pentru VENTILATORUL ZOLL, model EMV+731 Z VENT
Los-Nr.: 140
PLASTURI STERILI FIXATORI BRANULĂ
Los-Nr.: 102
CATETER VENOS CENTRAL 3 LUMENI 7,5FR ADULTI
Los-Nr.: 35
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 14
FILTRU EXPIRATOR DE UNICĂ FOLOSINȚĂ PENTRU APARATUL DE VENTILAȚIE MECANICĂ PURITAN BENNETT 840
Los-Nr.: 47
PLOSCĂ URINARĂ pentru FEMEI
Los-Nr.: 175
CATETER ARTERIAL MĂRIMEA 22G
Los-Nr.: 32
HÂRTIE EKG 210mm*30m tip rolă
Los-Nr.: 56
KIT IGIENĂ CAVITATE BUCALĂ
Los-Nr.: 61
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 83
PIJAMA UNICĂ FOLOSINȚĂ- O SINGURĂ PIESĂ, CU ÎNCHIDERE LA SPATE, DE TIP HALAT; MARIMEA XL
Los-Nr.: 94
MĂNUȘI EXAMINARE UȘOR PUDRATE L
Los-Nr.: 71
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 105
PUNGĂ IGIENICĂ DE UNICĂ FOLOSINȚĂ PENTRU PLOSCĂ/ BAZINETE
Los-Nr.: 106
SONDA ASPIRAȚIE CU SUPAPA CH14
Los-Nr.: 146
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 13
DIFUZOR CU TIJĂ PT.BARBOTOR/UMIDIFICATOR OXIGEN
Los-Nr.: 40
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 42
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 36
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 15
MĂNUȘĂ IGIENIZARE PACIENT pachet cu 10 bucăți
Los-Nr.: 65
MASCĂ DE VENTILAȚIE NON-INVAZIVĂ ADULT
Los-Nr.: 89
PIJAMA UNICĂ FOLOSINȚĂ- O SINGURĂ PIESĂ, CU ÎNCHIDERE LA SPATE, DE TIP HALAT; MARIMEA L
Los-Nr.: 93
SCUTECE ABSORBANTE ADULȚI MĂRIMEA XXXL
Los-Nr.: 120
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 177
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 156
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 16
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 112
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 17
BRANULE ( CATETER PUNCȚIE VENOASĂ) 18G
Los-Nr.: 23
TRUSA PERFUZIE AC PLASTIC
Los-Nr.: 162
FILTRU INSPIRATOR DE UNICĂ FOLOSINȚĂ PENTRU APARATUL DE VENTILAȚIE MECANICĂ PURITAN BENNETT 840/980
Los-Nr.: 49
SCUTECE ABSORBANTE ADULȚI MĂRIMEA M
Los-Nr.: 117
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 9
SONDA ASPIRAȚIE CU SUPAPA CH16
Los-Nr.: 147
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 150
HAM NEOPREON pentru MASCĂ FACIALĂ COMPLETĂ / Bi TracTM
Los-Nr.: 53
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 57
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 59
MASCĂ ORONAZALA DE VENTILAȚIE REUTILIZABILĂ HANS RUDOLPH S
Los-Nr.: 85
MĂNUȘI CHIRURGICALE STERILE UȘOR PUDRATE NR.6.5
Los-Nr.: 66
MĂNUȘI EXAMINARE UȘOR PUDRATE M
Los-Nr.: 70
RAMPĂ DE 5 ROBINEȚI CU 3 CĂI
Los-Nr.: 109
ADAPTOR PENTRU EXTRAGEREA LICHIDULUI DIN FLACONUL DE PERFUZIE
Los-Nr.: 12
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 20
MĂNUȘI NESTERILE NITRIL HIPOALERGENE MĂRIMEA S
Los-Nr.: 76
PLASTURI ANTIESCARĂ 10*10
Los-Nr.: 100
PORT INJECȚIE – PENTRU INJECTĂRI REPETATE
Los-Nr.: 104
SET CIRCUIT STANDARD VENTILAȚIE ADULT CU DOUĂ CAPCANE DE APĂ PENTRU APARAT DE VENTILAȚIE MECANICĂ PURITAN BENNETT 840/980 DE UNICĂ FOLOSINȚĂ
Los-Nr.: 135
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 8
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 44
CATETER VENOS CENTRAL 3 LUMENI 7FR ADULTI
Los-Nr.: 34
PLASTURE HIPOALERGEN PE SUPORT MATERIAL NETESUT(SIMILAR OMNIFIX) 5cm*10m
Los-Nr.: 99
SET CIRCUITE VENTILAȚIE , DE UNICĂ FOLOSINȚĂ, PEDIATRIC, pentru VENTILATORUL OXILOG 3000+ , 5 BUC/ SET
Los-Nr.: 138
VAS COLECTARE SECREȚII ASPIRAȚIE
Los-Nr.: 173
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 30
MĂNUȘI EXAMINARE FĂRĂ PUDRĂ S
Los-Nr.: 72
DISPOZITIV Transfer Solutii PERFUZABILE TRANSFLO SPIKE
Los-Nr.: 41
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 43
PLASTURI ANTIESCARĂ 10*20
Los-Nr.: 101
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 160
SET CIRCUIT pentru APARAT DE VENTILAȚIE MECANICĂ PURITAN BENNETT DE LUNGĂ DURATĂ PENTRU ADULT CU RAMURI ÎNCĂLZITE
Los-Nr.: 136