Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Tjänster - 310789-2020
Sverige-Tierp: Tekniska tjänster
2020/S 127-310789
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
DIS tekniska konsulter
Referensnummer: 2020-59
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod
71356000 Tekniska tjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
Dynamiskt inköpssystem avseende tekniska konsulter
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)
71312000 Byggnadsteknisk rådgivning
71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: