Dienstleistungen - 310830-2023
Griechenland-Korfu: Transport von Haushaltsabfällen
2023/S 101-310830
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
ΑΝΑΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΜΕΤΑΦΟΡΤΩΣΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ 7.500 ΤΟΝΩΝ ΑΣΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΒΟΡΕΙΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ ΣΤΟΝ ΧΥΤ ΠΑΛΑΙΡΟΥ
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90512000 Transport von Haushaltsabfällen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η μεταφόρτωση και μεταφορά των αστικών στερεών αποβλήτων (Α.Σ.Α.) του Δήμου Βόρειας Κέρκυρας και τελική διάθεση στον Χ.Υ.Τ. Παλαίρου, καθ’ υπόδειξιν της Αναθέτουσας Αρχής με μέσα και προσωπικό του Αναδόχου, και φυσικά με χρήση θαλάσσιου μέσου μεταφοράς.
Προσφορές υποβάλλονται για την τιμή του τόνου των Α.Σ.Α. συμπεριλαμβανομένου την μεταφόρτωση και την μεταφορά οδική και θαλάσσια στην Χ.Υ.Τ. Παλαίρου.
Η εκτιμώμενη αξία της σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 844.800,00 € μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24 % (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ: € 1.047.552,00 €) χωρίς το δικαίωμα της προαίρεσης.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 1 689 600.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Οι παρεχόμενες υπηρεσίες κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 90512000-9
Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται από την υπογραφή της μέχρι 31-05-2024 ή μέχρι εξαντλήσεως των συμβατικών ποσοτήτων (tn Α.Σ.Α.), με δυνατότητα προαίρεσης 1+1 δηλαδή για άλλους 7.500 tn
Ο προϋπολογισμός της μελέτης συμπεριλαμβανομένου της προαιρέσεως 1+1 δηλαδή συνολικά για 15.000 tn, ανέρχεται με ΦΠΑ στο ποσό των 2.095.104,00 €.