II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Lastensuojelun ympärivuorokautiset ostopalvelut
Referenznummer der Bekanntmachung: 10705-2019
II.1.2)CPV-Code Hauptteil85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Tämä on ennakkoilmoitus siitä, ettei vuonna 2023 avata toimittajarekisteriä koskien lastensuojelun ympärivuorokautisten ostopalvelujen dynaamista hankintamenettelyä ajalle 1.1.2024-31.12.2024, minkä jälkeen sopimusta voidaan jatkaa Tilaajan päätöksellä alkuperäisin ehdoin kahdella (2) yhden (1) vuoden optiolla ajalle 1.1.2025-31.12.2025. ja 1.1.2026-31.12.2026. Dynaaminen toimittajarekisteri on perustettu vuonna 2020 ja avattu sen jälkeen uudelleen vuonna 2021. Vuonna 2022 rekisteriä ei avattu.
Hankinta on siirtynyt sote-järjestyslain ja sote-voimaanpanolain (616/2021) 4 § nojalla Varsinais-Suomen hyvinvointialueelle. Dynaaminen toimittajarekisteri on perustettu Turun kaupungilla ja hallinnointi on nyt Varsinais-Suomen hyvinvointialueella.
Dynaamisessa toimittajarekisterissä ovat mukana Turun kaupunki, Auran kunta, Kaarinan kaupunki, Kosken (tl) kunta, Laitilan kaupunki, Liedon kunta, Loimaan kaupunki, Marttilan kunta, Naantalin kaupunki, Paimion kaupunki, Paraisten kaupunki, Perusturvakuntayhtymä Akseli (Masku, Mynämäki, Nousiainen), Pöytyän kunta, Raision kaupunki (Rusko), Salon kaupunki, Sauvon kunta, Someron kaupunki, Taivassalon kunta, Uudenkaupungin kaupunki, Kemiön kuntayhtymä). Hankinta koskee lastensuojelun ympärivuorokautisia ostopalveluja.
Toimittajarekisterin ehtojen mukaisesti Tilaaja julkaisee tämän ennakkoilmoituksen, jolla se ilmoittaa, ettei toimittajarekisteriä tulla avaamaan vuonna 2023.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 240 000 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Toimeksiantosuhteinen perhehoito
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Hankinta on kuvattuna tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Luvanvarainen ammatillinen perhehoito
Los-Nr.: 2
Ympärivuorokautinen laitoshoito
Los-Nr.: 3
Erityisyksikön tuottama ympärivuorokautinen laitoshoito / Lapsi- ja nuorisopsykiatrinen osaaminen
Los-Nr.: 4A
Erityisyksikön tuottama ympärivuorokautinen laitoshoito / Päihdeosaaminen
Los-Nr.: 4B
Erityisyksikön tuottama ympärivuorokautinen laitoshoito / Neuropsykiatrinen osaaminen / vammaistyön tuntemus
Los-Nr.: 4C
Erityisyksikön tuottama ympärivuorokautinen laitoshoito / Käytöshäiriöisten lasten kuntoutus
Los-Nr.: 4D
Erityisyksikön tuottama ympärivuorokautinen laitoshoito / Erityinen huolenpito
Los-Nr.: 4E
Erityisyksikön tuottama ympärivuorokautinen laitoshoito / Erityisyksikön tuottama ympärivuorokautinen laitoshoito / koulukotitoiminta
Los-Nr.: 4F
Laitosmuotoinen perhekuntoutus
Los-Nr.: 5