Finlande-Turku: Services aux entreprises: droit, marketing, conseil, recrutement, impression et sécurité
2019/S 127-310854
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.2)Code CPV principal79000000 Services aux entreprises: droit, marketing, conseil, recrutement, impression et sécurité
II.1.4)Description succincte:
2M-IT Oy (jäljempänä myös tilaaja) perustaa dynaamisen hankintajärjestelmän (DPS) koskien suorarekrytointipalveluja.
II.1.5)Valeur totale estimée
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)79600000 Services de recrutement
II.2.4)Description des prestations:
Suorarekrytointipalveluja tarjoavat organisaatiot voivat jättää osallistumishakemuksia dynaamiseen hankintajärjestelmään koko sen keston ajan. Dynaamiseen hankintajärjestelmään hyväksytään kaikki osallistumishakemuksen jättäneet ehdokkaat, jotka täyttävät ehdokkaille asetetut soveltuvuusvaatimukset. Soveltuvuusvaatimukset on kuvattu osallistumispyynnön liitteenä olevalla ESPD-lomakkeella sekä osallistumispyynnön osiossa Muut ehdot.
Hankinnat tehdään dynaamisen hankintajärjestelmän sisällä erillisillä tarjouspyynnöillä. Dynaamisella hankintajärjestelmällä hankitaan mm. seuraavia suorarekrytointipalveluja: johdon suorahakuja ja asiantuntijatason suorahakuja; mm. hankejohtaja, ICT-arkkitehti, lakimies, erikseen määritetty korkean tason ICT-asiantuntija (esim. kyberturva, tiedolla johtaminen). Lisäksi hankittavat rekrytointipalvelut voivat olla ns. hybridihakuja, joissa yhdistetään esimerkiksi suorahakua ja some/mediahakua. Lisätietoa osallistumispyynnön Muut tiedot -osiossa.