Σας ανακοινώνουμε με χαρά ότι η νέα έκδοση της πύλης TED θα αρχίσει η λειτουργεί στις 29.01.2024 (ενδεικτική ημερομηνία — προς επιβεβαίωση) θέλετε να ανακαλύψετε τις νέες λειτουργίες, τις βελτιώσεις και τον αντίκτυπο στους χρήστες; Σας καλούμε να συμβουλευτείτε το άρθρο μας και να μάθετε περισσότερα για τις βασικές νέες αλλαγές και λειτουργίες.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Σχεδιασμός και εγκατάσταση φωτοβολταϊκών συστοιχιών και βοηθητικός εξοπλισμός για το νέο κτίριο στέγασης, Στρατόπεδο εκπαίδευσης στο Koulikoro - Αποστολή Εκπαίδευσης Στρατιωτικών Δυνάμεων της Ευρωπαϊκής Ένωσης στο Μάλι
Αριθμός αναφοράς: 4M-12/2019/EUTM-MALI/MHQ/J8
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
45400000 Εργασίες αποπεράτωσης κτιρίων
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Προτείνεται να εγκατασταθεί μια ηλιακή φωτοβολταϊκή συστοιχία στο στρατόπεδο εκπαίδευσης στο Koulikoro, Μάλι. Η εγκατάσταση πρέπει είναι ένα σύστημα ενσωματωμένο στο κτίριο και συνδεδεμένο με το δίκτυο και να λειτουργεί παράλληλα με το δίκτυο γεννητριών. Στόχος του σχεδιασμού είναι να μεγιστοποιήσει τη σχέση κόστους-αποτελεσματικότητας του συστήματος προκειμένου να διασφαλίσει την ιδιοκατανάλωση της επιτόπου παραγόμενης ενέργειας. Η ελάχιστη αποδεκτή παραγόμενη ισχύ από την εγκατάσταση είναι 80 kWp. Ο ανάδοχος πρέπει να παρέχει τα εξής:
— σχεδιασμό ενός ηλιακού φωτοβολταϊκού συστήματος συνδεδεμένου με το δίκτυο, το οποίο θα πληροί τις απαιτήσεις έργου για εγκατάσταση σε νέο οικοδομικό τετράγωνο διαμονής, στο στρατόπεδο εκπαίδευσης στο Koulikoro,
— εγκατάσταση και σύνδεση αυτής με την εγκατάσταση παροχής ηλεκτρικού ρεύματος,
— έλεγχο και δοκιμαστική λειτουργία της εγκατάστασης,
— εκπαίδευση του προσωπικού της Αποστολής Εκπαίδευσης Στρατιωτικών Δυνάμεων της Ευρωπαϊκής Ένωσης στο Μάλι (EUTM) στη λειτουργία της εγκατάστασης και τη συντήρηση του εξοπλισμού.
Οι εργασίες θα πρέπει να περιλαμβάνουν την εγκατάσταση πινάκων ηλιακών φωτοβολταϊκών συστοιχιών και συναφών ηλεκτρικών εργασιών και εργασιών υποδομών για την υποστήριξη των πινάκων στη στέγη.
Works - 311712-2019
Mali-Bamako: Design and Installation of a Photovoltaic Array and Ancillary Equipment for New Accommodation Building, Koulikoro Training Camp- EU Training Mission, Mali
2019/S 128-311712
Corrigendum
Notice for changes or additional information
Works
(Supplement to the Official Journal of the European Union, 2019/S 109-264183)
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Design and Installation of a Photovoltaic Array and Ancillary Equipment for New Accommodation Building, Koulikoro Training Camp- EU Training Mission, Mali
II.1.2)Main CPV code
45400000 Building completion work
II.1.4)Short description:
It is proposed to install a Solar Photovoltaic (PV) array in KTC, Mali. The installation shall be a building integrated and grid-connected system and operate in parallel with the generator network. The design objective is to maximize the cost-effectiveness of the system by ensuring self-consumption of the generated power onsite. The minimum acceptable power output form the installation is 80 kWp. The contractor must:
— design of a grid-connected solar photovoltaic system satisfying the works requirements for installation at new accommodation block, KTC,
— provide the installation and its connection to the power supply installation,
— testing and commissioning of the installation,
— training of the EUTM’s personnel in the operation of the installation and maintenance of the equipment.
The works shall include the installation of the PV panels and associated electrical and structural work to support the panels on the roof.
Lavori - 311712-2019
Mali-Bamako: Progettazione e installazione di un impianto fotovoltaico e delle attrezzature ausiliarie per il nuovo edificio destinato agli alloggi, campo di formazione di Koulikoro - Missione di formazione dell'UE, Mali
Rettifica
Avviso relativo a informazioni complementari o modifiche
Lavori
(Supplemento alla Gazzetta ufficiale dell'Unione europea, 2019/S 109-264183)
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Progettazione e installazione di un impianto fotovoltaico e delle attrezzature ausiliarie per il nuovo edificio destinato agli alloggi, campo di formazione di Koulikoro - Missione di formazione dell'UE, Mali
Numero di riferimento: 4M-12/2019/EUTM-MALI/MHQ/J8
II.1.2)Codice CPV principale
45400000 Lavori di completamento degli edifici
II.1.4)Breve descrizione:
Si propone di installare un impianto fotovoltaico solare a KTC, Mali. L'installazione deve essere un sistema integrato all'edificio e collegato alla rete e operare in parallelo con la rete del generatore. L'obiettivo del progetto è di massimizzare il rapporto costo-efficacia del sistema assicurando l'autosufficienza della potenza generata in loco. La potenza minima accettabile dall'impianto è di 80 kWp. Il contraente deve:
— progettare un impianto fotovoltaico collegato alla rete che soddisfi i requisiti costruttivi per l'installazione presso il nuovo blocco di alloggi, KTC,
— fornire l'installazione e il collegamento all'impianto di alimentazione elettrica,
— collaudare e mettere in funzione l'impianto,
— formare il personale dell'EUTM riguardo alle operazioni e alla manutenzione dell'impianto.
I lavori includeranno l'installazione dei pannelli fotovoltaici e le relative opere elettriche e strutturali per supportare i pannelli sul tetto.
Mali-Bamako: Ontwerp en installatie van een fotovoltaïsche array en aanverwante uitrusting voor een nieuw accommodatiegebouw, Koulikoro opleidingskamp - Europese Unie, opleidingsmissie, Mali
Kennisgeving van veranderingen of aanvullende informatie
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Ontwerp en installatie van een fotovoltaïsche array en aanverwante uitrusting voor een nieuw accommodatiegebouw, Koulikoro opleidingskamp - Europese Unie, opleidingsmissie, Mali
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie45400000 Afwerking van gebouwen
II.1.4)Korte beschrijving:
Het voorstel omvat de installatie van een fotovoltaïsch zonne-energiesysteem in Koulikoro opleidingskamp (KTC, Koulikoror training camp), Mali. De installatie betreft een geïntegreerd systeem dat op het elektriciteitsnet is aangesloten en parallel werkt met het generatornetwerk. Het doel van het ontwerp is het maximaliseren van de kosteneffectiviteit van het systeem door te garanderen dat de plaatselijk gegenereerde stroom kan dienen voor eigen verbruik. De installatie moet een vermogen hebben van minimaal 80 kWp. De contractant moet:
— een op het elektriciteitsnet aangesloten fotovoltaïsch zonne-energiesysteem ontwerpen dat voldoet aan de vereisten voor de installatie in een nieuw woonblok in KTC;
— het systeem leveren en de aansluiting ervan op het elektriciteitsnet verzorgen;
— het systeem testen en in werking stellen;
— opleiding geven aan het personeel van de EUTM met betrekking tot het beheer van het systeem en het onderhoud van de uitrusting.
De werkzaamheden omvatten de installatie van de fotovoltaïsche zonnepanelen en bijbehorende elektrische en structurele werkzaamheden voor een juiste montage van de panelen op het dak.