Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Utskriftstjänster för fakturering
Referenznummer der Bekanntmachung: SL 21.166
II.1.2)CPV-Code Hauptteil79521000 Fotokopierdienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar leverans av utskriftstjänster. I uppdraget ingår att omvandla fakturafiler till utskrifter/produkter inkl. porto och kuvertering samt färdigställande av elektroniska fakturor inkl. distribution. I uppdraget ingår även utskick av kontrolluppgift för tomträtt. Under avtalstiden kan det uppstå behov av ytterligare utskriftstjänster och dessa kan komma att avropas inom detta avtal.
I dagsläget är det oklart om påminnelser ska skickas via denna tjänst. Kommunen väljer därför att lägga det som en option till kommande avtal.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)79571000 Postversand
79824000 Druckerei- und Verteilerdienste
79999200 Rechnungsstellung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: