Dienstleistungen - 312244-2023
Schweden-Malmö: Transport von Haushaltsabfällen
2023/S 101-312244
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Transport av farligt avfall och grovavfall till återvinningscentraler 2022
Referenznummer der Bekanntmachung: 2022MKB-2119
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90512000 Transport von Haushaltsabfällen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandlingen avser Transport av farligt avfall och grovavfall till återvinningscentraler från hela MKBs fastighetsbestånd.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
90520000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit radioaktiven, giftigen, medizinischen und gefährlichen Abfällen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
312244-2023 - ResultatSverige-Malmö: Avfallstransport
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: 2022MKB-2119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen