Lieferungen - 312307-2023
Rumänien-Miercurea Ciuc: Putzmittel
2023/S 101-312307
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord-cadru centralizat de produse de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților, articole igienico-sanitare din hârtie, inclusiv hârtie igienică
Referenznummer der Bekanntmachung: PAAP A01
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
39831240 Putzmittel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectivul Acordului-Cadru centralizat este de a asigura, în numele și pentru pentru Utilizatorii acordului-cadru, produsele de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților, articole igienico-sanitare din hârtie, inclusiv hârtie igienică, descrise conform cerințelor menționate în caietul de sarcini, precum și livrarea acestora la adresele indicate de către fiecare Utilizator, conform nevoilor acestora și în limita bugetului alocat cu această destinație.
Utilizatori = beneficiari ai acordului-cadru centralizat menționați în Anexa 2 la Secțiunea - Caiet de sarcini care vor încheia contractele subsecvente în baza acordului-cadru centralizat și a anexelor acestuia încheiat de UCA în numele și pentru aceștia.
Valoarea estimata a celui mai mare Contract Subsecvent este: 735.843,13 LEI, fără TVA și se raportează la o perioada de 6 luni.
Valoarea maximă estimată a achiziției reprezintă valoarea maxima totala a Acordului Cadru centralizat care rezulta din aceasta procedura pentru întreaga să durata.
Numărul de zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor: 19 zile.
Clarificările solicitate după acest termen nu vor mai fi luate în considerare.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare /informații suplimentare, în cea de-a 11-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
33741300 Handdesinfektionsmittel
33771000 Papiersanitärartikel
39830000 Reinigungsmittel
39831200 Detergenzien
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
În contextul rolului și atribuțiilor pe care le are Autoritatea Contractantă, având în vedere ca articolele de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților, articole igienico-sanitare din hârtie, inclusiv hârtie igienică, sunt incluse în categoria produselor care pot fi achiziționate în sistem centralizat, Autoritatea Contractantă derulează această procedura de atribuire în scopul semnării unui Acord Cadru Centralizat pentru articole de îngrijire și curățare a clădirilor/facilităților, articole igienico-sanitare din hârtie, inclusiv hârtie igienică care va fi utilizat de Utilizatori (beneficiari direcți ai produselor), în urma finalizării procedurii de atribuire.
Obiectivul semnării Acordului Cadru Centralizat este stabilirea termenilor și condițiilor, precum și a preturilor unitare în vederea creării cadrului ce permite Utilizatorilor Acordului Cadru centralizat să atribuie Contracte Subsecvente în nume propriu, în funcție de necesitățile lor concrete.
Detalii complete privind produsele se regăsesc în Secțiunea - Caiet de Sarcini, parte integrantă din documentația de atribuire.
Modificarea acordului-cadru/contractului de achiziție publica, în cursul perioadei sale de valabilitate, se va putea efectua în condițiile prevăzute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 și al prevederilor din cadrul Instrucțiunilor ANAP, în vigoare la momentul inițierii modificării.