Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
proiectare și lucrări de execuție pentru ”Modernizarea Posturilor de Transformare la AIHCB”
Referenznummer der Bekanntmachung: 26490194_2023_PAAPD1403438
II.1.2)CPV-Code Hauptteil45310000 Installation von elektrischen Leitungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Achizitia este sub forma unui singur contract de proiectare și execuție intitulat proiectare și lucrări de execuție pentru ”Modernizarea Posturilor de Transformare la AIHCB”, conform caietului de sarcini. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor - 20. Entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitarilor de clarificare/informațiilor suplimentare prin transmiterea a două răspunsuri consolidate astfel: în a 15-a zi calendaristică înainte de termenul limită pentru depunerea ofertelor; în a 6-a zi calendaristică înainte de termenul limită de depunerea ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări în mod consolidat, la termenele menționate, în condițiile în care solicitările de clarificări sunt solicitate în termenul precizat în procedură. În cazul în care solicitările de clarificări nu sunt depuse în termen, entitatea contractantă va răspunde în măsura în care perioada de timp necesară pentru elaborarea și transmiterea răspunsului face posibilă primirea lui de către toți operatorii economici înainte de data limită pentru depunerea ofertelor.