II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Inchiriere autovehicule pentru transport mixt persoane și materiale cu șofer - 20 loturi
Referenznummer der Bekanntmachung: 30267310-2019-609.1
II.1.2)CPV-Code Hauptteil60180000 Vermietung von Fahrzeugen für den Gütertransport mit Fahrer
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Tehnologia de lucru in flux continuu in cadrul exploatarilor miniere la zi presupune deplasarea personalului muncitor la punctele de lucru din cadrul unitatilor miniere, a formatiilor specializate, a sculelor si dispozitivelor necesare interventiilor accidentale la utilajele conducatoare (excavatoare cu rotor, masini de haldat cu brat in consola, KSS, AsG in depozitele de carbune, etc) din cadrul fluxului tehnologic.
Transportul cu autovehicule de transport mixt, persoane si materiale, cuprinde transportul personalului, a sculelor necesare interventiilor, a bazei materiale, la punctele de lucru, in interiorul perimetrelor miniere, in cadrul programului de lucru zilnic desfasurat la 1 – 3 schimburi/zi, in cadrul programului de lucru zilnic de 8 – 17 ore/ zi si 5 – 7 zile/saptamana;
Termenul pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractanta va raspunde, o singura data, in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Cariera Rosia: inchiriere vehicule transport mixt persoane si materiale (> 6 locuri) - tractiune integrala
Los-Nr.: 9
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)60180000 Vermietung von Fahrzeugen für den Gütertransport mit Fahrer
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Transportul cu autovehicule de transport mixt persoane si materiale, cuprinde transportul personalului, a sculelor necesare interventiilor, a bazei materiale, la punctele de lucru, in interiorul perimetrului minier, in cadrul programului de lucru zilnic desfasurat la 1 – 3 schimburi/zi, in cadrul programului de lucru zilnic de 8 – 17 ore/ zi si 5 – 7 zile/saptamana.
Cariera Husnicioara: inchiriere vehicule transport mixt persoane si materiale (> 6 locuri) - tractiune integrala
Los-Nr.: 19
Sectia Mentenanta Mecanica EMC Jilt: inchiriere vehicule transport mixt persoane si materiale (> 6 locuri) - tractiune integrala
Los-Nr.: 14
Sectia Mentenanta Mecanica EMC Rosia-Rovinari: inchiriere vehicule transport mixt persoane si materiale (> 8+1 locuri) - tractiune simpla
Los-Nr.: 11
Cariera Tismana : inchiriere vehicule transport mixt persoane si materiale (> 8+1 locuri) - tractiune simpla
Los-Nr.: 2
Transportul cu autovehicule de transport mixt persoane si materiale, cuprinde transportul personalului, a sculelor necesare interventiilor, a bazei materiale, in interiorul perimetrului minier, la punctele de lucru, in cadrul programului de lucru zilnic desfasurat la 1 – 3 schimburi/zi, in cadrul programului de lucru zilnic de 8 – 17 ore/ zi si 5 – 7 zile/saptamana;
Cariera Pesteana: inchiriere vehicule transport mixt persoane si materiale (> 6 locuri) - tractiune integrala
Los-Nr.: 6
Sectia Mentenanta Mecanica EMC Jilt: inchiriere vehicule transport mixt persoane si materiale (> 8+1 locuri) - tractiune simpla
Los-Nr.: 15
Cariera Rosiuta: inchiriere vehicule transport mixt persoane si materiale (> 8+1 locuri) - tractiune simpla
Los-Nr.: 17
Cariera Husnicioara: inchiriere vehicule transport mixt persoane si materiale (> 8+1 locuri) - tractiune simpla
Los-Nr.: 20
Cariera Pinoasa: inchiriere vehicule transport mixt persoane si materiale (> 8+1 locuri) - tractiune simpla
Los-Nr.: 5
Transportul cu autovehicule de transport mixt persoane si materiale, cuprinde transportul personalului, a sculelor necesare interventiilor, a bazei materiale, in interiorul perimetrului minier, la punctele de lucru, in cadrul programului de lucru zilnic desfasurat la 1 – 3 schimburi/zi, in cadrul programului de lucru zilnic de 8 – 17 ore/ zi si 5 – 7 zile/saptamana.
Cariera Pinoasa: inchiriere vehicule transport mixt persoane si materiale (> 6 locuri) - tractiune integrala
Los-Nr.: 4
Cariera Lupoaia: inchiriere vehicule transport mixt persoane si materiale (> 6 locuri) - tractiune integrala
Los-Nr.: 18
Cariera Tismana : inchiriere vehicule transport mixt persoane si materiale (> 6 locuri) - tractiune integrala
Los-Nr.: 1
Cariera Jilt Nord: inchiriere vehicule transport mixt persoane si materiale (> 6 locuri) - tractiune integrala
Los-Nr.: 12
Cariera Jilt Sud: inchiriere vehicule transport mixt persoane si materiale (> 6 locuri) - tractiune integrala
Los-Nr.: 13
Cariera Pesteana: inchiriere vehicule transport mixt persoane si materiale (> 8+1 locuri) - tractiune simpla
Los-Nr.: 7
Cariera Rovinari: inchiriere vehicule transport mixt persoane si materiale (> 6 locuri) - tractiune integrala
Los-Nr.: 3
Transportul cu autovehicule de transport mixt persoane si materiale, cuprinde transportul personalului, a sculelor necesare interventiilor, a bazei materiale, in interiorul perimetrului minier,la punctele de lucru, in cadrul programului de lucru zilnic desfasurat la 1 – 3 schimburi/zi, in cadrul programului de lucru zilnic de 8 – 17 ore/ zi si 5 – 7 zile/saptamana
Cariera Rosia: inchiriere vehicule transport mixt persoane si materiale (> 8+1 locuri) - tractiune simpla
Los-Nr.: 8
Sectia Mentenanta Mecanica EMC Rosia-Rovinari: inchiriere vehicule transport mixt persoane si materiale (> 6 locuri) - tractiune integrala
Los-Nr.: 10
Cariera Rosiuta: inchiriere vehicule transport mixt persoane si materiale (> 6 locuri) - tractiune integrala
Los-Nr.: 16