II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord cadru furnizare medicamente
Referenznummer der Bekanntmachung: 4557951_2022_PAAPD1380527
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33651200 Antimykotika zur systemischen Anwendung
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord cadru de furnizare medicamente. Deoarece acest camp nu permite inserarea tuturor informatiilor, descrierea si cantitatile din acordul-cadru, respectiv din contractele subsecvente sunt specificate in Caietul de sarcini si in lista loturi din prezenta documentatie si sunt fara TVA. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare conform art.161 din Legea nr.98/2016 in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor; Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Duloxetinum caps.gastrorez.30 mg
Los-Nr.: 58
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33661600 Psychoanaleptika
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Duloxetinum caps.gastrorez.30 mg. Cant. minima estimata CS 300 cp, cant. maxima estimata CS 900 cp ; cant. minima estimata AC 6000 cp, cant. maxima estimata AC 7200 cp; valoare minima estimata CS 375 lei, valoarea maxima estimata CS 1125 lei.
Metoprololum succinat cpr 50 mg
Los-Nr.: 24
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33622600 Beta-Adrenorezeptor-Antagonisten (Betablocker)
Metoprololum succinat cpr 50 mg. Cant. minima estimata CS 835 cpr; cant. maxima estimata CS 2505 cpr; cant. minima estimata AC 16665 cpr, cant. maxima estimata AC 20000 cpr; valoare minima estimata CS 395,05 lei, valoarea maxima estimata CS 1077,15 lei.
Combinatii (Nitrat de izoconazol/valerat de diflucortolon) crema 10 mg/1 mg/1 g 30 g - tub
Los-Nr.: 25
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33631500 Corticosteroide zur dermatologischen Anwendung; dermatologische Zubereitungen
Combinatii (Nitrat de izoconazol/valerat de diflucortolon) crema 10 mg/1 mg/1 g 30 g - tub. Cant. minima estimata CS 60 tub, cant. maxima estimata CS 180 tub; cant. minima estimata AC 1200 tub, cant. maxima estimata AC 1440 tub; valoare minima estimata CS 1241,4 lei, valoarea maxima estimata CS 3724,2 lei.
Caspofunginum pulb.pt.conc.pt.sol.perf.70 mg * flc 10 ml
Los-Nr.: 36
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33651200 Antimykotika zur systemischen Anwendung
Caspofunginum pulb.pt.conc.pt.sol.perf.70 mg * flc 10 ml. Cant. minima estimata CS 42 flc, cant. maxima estimata CS 125 flc; cant. minima estimata AC 840 flc, cant. maxima estimata AC 1010 flc; valoare minima estimata CS 49094,22 lei, valoarea maxima estimata CS 146113,75 lei.
Hidrolizat de proteina din creier de porcina sol.,inj/conc.pt.sol.perf.215,2 mg/ml; fi x 20 ml
Los-Nr.: 62
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33661700 Andere Mittel für das Nervensystem
Hidrolizat de proteina din creier de porcina sol.,inj/conc.pt.sol.perf.215,2 mg/ml; fi x 20 ml. Cant. minima estimata CS 85 fi, cant. maxima estimata CS 255 fi; cant. minima estimata AC 1665 fi, cant. maxima estimata AC 2000 fi; valoare minima estimata CS 3643,1 lei, valoarea maxima estimata CS 10929,3 lei.
Netilmicinum pic.oft.3 mg/ml; flc x 5 ml
Los-Nr.: 65
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33662100 Ophthalmika
Netilmicinum pic.oft.3 mg/ml; flc x 5 ml. Cant. minima estimata CS 17 flc, cant. maxima estimata CS 50 flc; cant. minima estimata AC 335 flc, cant. maxima estimata AC 400 flc; valoare minima estimata CS 267,41 lei, valoarea maxima estimata CS 786,5 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 47
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33661500 Psycholeptika
Amisulpridum cp 200 mg. Cant. minima estimata CS 415 cp, cant. maxima estimata CS 1250 cpi; cant. minima estimata AC 8335 cp, cant. maxima estimata AC 10000 cp; valoare minima estimata CS 531,2 lei, valoarea maxima estimata CS 1600 lei.
Aminophilinum sol.inj.24 mg/ml; fi x 10 ml
Los-Nr.: 69
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33673000 Mittel bei obstruktiven Atemwegserkrankungen
Aminophilinum sol.inj.24 mg/ml; fi x 10 ml. Cant. minima estimata CS 4165 fi, cant. maxima estimata CS 12500 fi; cant. minima estimata AC 83335 fi, cant. maxima estimata AC 100000 fi; valoare minima estimata CS 32362,05 lei, valoarea maxima estimata CS 97125 lei.
Mannitolum sol.perf.200 mg/ml; pg x 250 ml
Los-Nr.: 89
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33692400 Perfusionslösungen
Mannitolum sol.perf.200 mg/ml; pg x 250 ml. Cant. minima estimata CS 1250 pg, cant. maxima estimata CS 3750 pg; cant. minima estimata AC 25000 pg, cant. maxima estimata AC 30000 pg; valoare minima estimata CS 7800 lei, valoarea maxima estimata CS 23400 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33611000 Mittel bei säurebedingten Erkrankungen (Antacida)
Mesalazinum cpr 800 mg. Cant. minima estimata CS 125 cp, cant. maxima estimata CS 375 cp; cant. minima estimata AC 2500 cp, cant. maxima estimata AC 3000 cp; valoare minima estimata CS 161,25 lei, valoarea maxima estimata CS 483,75 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 40
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33661300 Antiepileptika
Carbamazepinum cp 300 mg. Cant. minima estimata CS 4165 cp, cant. maxima estimata CS 12495 cp; cant. minima estimata AC 83330 cp, cant. maxima estimata AC 100000 cp; valoare minima estimata CS 1082,9 lei, valoarea maxima estimata CS 3248,7 lei.
Duloxetinum caps.gastrorez.60 mg
Los-Nr.: 59
Duloxetinum caps.gastrorez.60 mg. Cant. minima estimata CS 150 cp, cant. maxima estimata CS 450 cp; cant. minima estimata AC 3000 cp, cant. maxima estimata AC 3600 cp; valoare minima estimata CS 295,5 lei, valoarea maxima estimata CS 886,5 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 41
Levomepromazin cp 25 mg. Cant. minima estimata CS 1250 cp, cant. maxima estimata CS 3750 cp; cant. minima estimata AC 25000 cp, cant. maxima estimata AC 30000 cp; valoare minima estimata CS 1050 lei, valoarea maxima estimata CS 3150 lei.
Risperidonum cpr.film.2 mg
Los-Nr.: 50
Risperidonum cpr.film.2 mg. Cant. minima estimata CS 1665 cp, cant. maxima estimata CS 5000 cp ; cant. minima estimata AC 33330 cp, cant. maxima estimata AC 40000 cp; valoare minima estimata CS 532,8 lei, valoarea maxima estimata CS 1600 lei.
Tenoxicamum 20 mg liof+solv.pt.sol.inj. flc+fi x 2 ml
Los-Nr.: 27
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33632100 Antiphlogistika und Antirheumatika
Tenoxicamum 20 mg liof+solv.pt.sol.inj. flc+fi x 2 ml. Cant. minima estimata CS 250 buc, cant. maxima estimata CS 750 buc; cant. minima estimata AC 5000 buc, cant. maxima estimata AC 6000 buc; valoare minima estimata CS 1640 lei, valoarea maxima estimata CS 4920 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 21
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33622200 Antihypertonika
Rilmenidinum cp 1 mg. Cant. minima estimata CS 830 cp, cant. maxima estimata CS 2490 cp; cant. minima estimata AC 16665 cp, cant. maxima estimata AC 20000 cp; valoare minima estimata CS 622,5 lei, valoarea maxima estimata CS 1867,5 lei.
Combinatii (Cinarizina + Dimenhidrinat) cpr 20 mg/40 mg
Los-Nr.: 61
Combinatii (Cinarizina + Dimenhidrinat) cpr 20 mg/40 mg. Cant. minima estimata CS 300 cp, cant. maxima estimata CS 900 cp; cant. minima estimata AC 6000 cp, cant. maxima estimata AC 7200 cp; valoare minima estimata CS 252 lei, valoarea maxima estimata CS 756 lei.
Heparinum 50000 UI gel 40 g - tub
Los-Nr.: 22
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33622400 Vasoprotektoren
Heparinum 50000 UI gel 40 g - tub. Cant. minima estimata CS 83 tub; cant. maxima estimata CS 250 tub; cant. minima estimata AC 1665, cant. maxima estimata AC 2000 tub; valoare minima estimata CS 3477,7 lei, valoarea maxima estimata CS 10475 lei.
Combinatii sau echivalent Fresubin original fara aroma sol.flc 500 ml
Los-Nr.: 85
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33692300 Enterale Nahrungsmittel
Combinatii sau echivalent Fresubin original fara aroma sol.flc 500 ml. Cant. minima estimata CS 417 flc, cant. maxima estimata CS 1250 flc; cant. minima estimata AC 8335 flc, cant. maxima estimata AC 10000 flc; valoare minima estimata CS 16346,4 lei, valoarea maxima estimata CS 49000 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 57
Venlafaxinum cp 75 mg. Cant. minima estimata CS 300 cp, cant. maxima estimata CS 900 cp; cant. minima estimata AC 6000 cp, cant. maxima estimata AC 7200 cp; valoare minima estimata CS 216 lei, valoarea maxima estimata CS 648 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 55
Tiapridum cp 100 mg. Cant. minima estimata CS 4165 cp, cant. maxima estimata CS 12500 cp; cant. minima estimata AC 83335 cp, cant. maxima estimata AC 100000 cp; valoare minima estimata CS 1624,35 lei, valoarea maxima estimata CS 4875 lei.
Dantrolen sodic pulb.pt.sol.inj.20 mg x flc
Los-Nr.: 28
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33632200 Muskelrelaxanzien
Dantrolen sodic pulb.pt.sol.inj.20 mg x flc. Cant. minima estimata CS 4 flc; cant. maxima estimata CS 12 flc; cant. minima estimata AC 70 flc, cant. maxima estimata AC 84 flc; valoare minima estimata CS 2819,96 lei, valoarea maxima estimata CS 8459,88 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 29
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33641000 Arzneimittel für das Urogenitalsystem sowie Sexualhormone
Carbegolinum cp 0,5 mg. Cant. minima estimata CS 3 cp, cant. maxima estimata CS 10 cp; cant. minima estimata AC 65 cp, cant. maxima estimata AC 80 cp; valoare minima estimata CS 21,66 lei, valoarea maxima estimata CS 72,2 lei.
Phytomenadion sol.inj.10 mg/ml; fi x 1 ml
Los-Nr.: 11
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33616000 Vitamine
Phytomenadion sol.inj.10 mg/ml; fi x 1 ml. Cant. minima estimata CS 2940 fi, cant. maxima estimata CS 8820 fi; cant. minima estimata AC 58830 fi, cant. maxima estimata AC 70600 fi; valoare minima estimata CS 14582,4 lei, valoarea maxima estimata CS 43747,2 lei.
Quetiapinum cpr.orodisp.300 mg
Los-Nr.: 51
Quetiapinum cpr.orodisp.300 mg. Cant. minima estimata CS 210 cp, cant. maxima estimata CS 630 cp; cant. minima estimata AC 4165 cp, cant. maxima estimata AC 5000 cp; valoare minima estimata CS 270,9 lei, valoarea maxima estimata CS 812,7 lei.
Dextromethorohanum sol.orala 7,5 mg/5 ml; flc x 100 ml
Los-Nr.: 76
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33674000 Husten- und Erkältungspräparate
Dextromethorohanum sol.orala 7,5 mg/5 ml; flc x 100 ml Cant. minima estimata CS 125 flc, cant. maxima estimata CS 375 flc; cant. minima estimata AC 2500 flc, cant. maxima estimata AC 3000 flc; valoare minima estimata CS 883,75 lei, valoarea maxima estimata CS 2651,25 lei.
Erdosteinum pulb.pt.susp.orala 175 mg/5 ml; flc x 100 ml
Los-Nr.: 78
Erdosteinum pulb.pt.susp.orala 175 mg/5 ml; flc x 100 ml Cant. minima estimata CS 20 flc, cant. maxima estimata CS 60 flc; cant. minima estimata AC 417 flc, cant. maxima estimata AC 500 flc; valoare minima estimata CS 509,6 lei, valoarea maxima estimata CS 1528,8 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 81
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33690000 Varia
Atorvastatinum cp 10 mg. Cant. minima estimata CS 2085 cp, cant. maxima estimata CS 6255 cp; cant. minima estimata AC 41665 cp, cant. maxima estimata AC 50000 cp; valoare minima estimata CS 1396,95 lei, valoarea maxima estimata CS 4191,85 lei.
Bromhexinum pic.orale.sol.2 mg/ml; flc x 50 ml
Los-Nr.: 75
Bromhexinum pic.orale.sol.2 mg/ml; flc x 50 ml. Cant. minima estimata CS 375 flc, cant. maxima estimata CS 1125 flc; cant. minima estimata AC 7500 flc, cant. maxima estimata AC 9000 flc; valoare minima estimata CS 2257,5 lei, valoarea maxima estimata CS 6772,5 lei.
Ephedrini Hydrochloridum sol.inj.50 mg/ml; fi x 1 ml
Los-Nr.: 67
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33670000 Arzneimittel für den Respirationstrakt
Ephedrini Hydrochloridum sol.inj.50 mg/ml; fi x 1 ml. Cant. minima estimata CS 1460 fi, cant. maxima estimata CS 4400 fi; cant. minima estimata AC 29165 fi, cant. maxima estimata AC 35000 fi; valoare minima estimata CS 10658 lei, valoarea maxima estimata CS 32120 lei.
Glucosum sol.perf.100 mg/ml; flc x 250 ml
Los-Nr.: 92
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33692700 Glucoselösungen
Glucosum sol.perf.100 mg/ml; flc x 250 ml. Cant. minima estimata CS 1665 buc, cant. maxima estimata CS 5000 buc; cant. minima estimata AC 33335 buc, cant. maxima estimata AC 40000 buc; valoare minima estimata CS 4861,8 lei, valoarea maxima estimata CS 14600 lei.
Clindamycinum cpr.film.300 mg
Los-Nr.: 34
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33651100 Antibiotika zur systemischen Anwendung
Clindamycinum cpr.film.300 mg. Cant. minima estimata CS 210 cp, cant. maxima estimata CS 630 cp; cant. minima estimata AC 4200 cp, cant. maxima estimata AC 5040 cp; valoare minima estimata CS 151,2 lei, valoarea maxima estimata CS 453,6 lei.
Budesonidum cps cu pelete gastrorez. 3 mg
Los-Nr.: 30
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33642200 Corticosteroide zur systemischen Anwendung
Budesonidum cps cu pelete gastrorez. 3 mg. Cant. minima estimata CS 42 cp; cant. maxima estimata CS 126 cp; cant. minima estimata AC 830 cp, cant. maxima estimata AC 1000 cp; valoare minima estimata CS 117,18 lei, valoarea maxima estimata CS 351,54 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 60
Doxepinum cp 25 mg. Cant. minima estimata CS 750 cp, cant. maxima estimata CS 2250 cp ; cant. minima estimata AC 15000 cp, cant. maxima estimata AC 18000 cp; valoare minima estimata CS 840 lei, valoarea maxima estimata CS 2520 lei.
Combinatii (Nitrendipinum + Enalaprilum) cpr 10 mg/20 mg
Los-Nr.: 19
Combinatii (Nitrendipinum + Enalaprilum) cpr 10 mg/20 mg. Cant. minima estimata CS 165 cp, cant. maxima estimata CS 495 cp; cant. minima estimata AC 3330 cp, cant. maxima estimata AC 4000 cp; valoare minima estimata CS 409,2 lei, valoarea maxima estimata CS 1227,6 lei.
Tobramycinum sol.pt.inhalare prin nebulizator 300 mg/ 5 ml - fiole
Los-Nr.: 31
Tobramycinum sol.pt.inhalare prin nebulizator 300 mg/ 5 ml - fiole. Cant. minima estimata CS 21 fi, cant. maxima estimata CS 65 fi; cant. minima estimata AC 415 fi, cant. maxima estimata AC 500 fi; valoare minima estimata CS 2689,89 lei, valoarea maxima estimata CS 8325,85 lei.
Insuline umane sau echivalent Humulin sol.inj.100 UI/ml; fi x 10 ml
Los-Nr.: 10
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33615000 Antidiabetika
Insuline umane sau echivalent Humulin sol.inj.100 UI/ml; fi x 10 ml. Cant. minima estimata CS 2 buc, cant. maxima estimata CS 6 buc; cant. minima estimata AC 40 buc, cant. maxima estimata AC 48 buc; valoare minima estimata CS 115,64 lei, valoarea maxima estimata CS 346,92 lei.
Combinatii sau echivalent Uscosin supoz.10 mg
Los-Nr.: 9
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33612000 Mittel bei funktionellen gastrointestinalen Störungen
Combinatii sau echivalent Uscosin supoz.10 mg. Cant. minima estimata CS 500 supoz, cant. maxima estimata CS 1500 supoz; cant. minima estimata AC 10000 supoz, cant. maxima estimata AC 12000 supoz; valoare minima estimata CS 2250 lei, valoarea maxima estimata CS 6750 lei.
Caspofunginum pulb.pt.conc.pt.sol.perf.50 mg * flc 10 ml
Los-Nr.: 35
Caspofunginum pulb.pt.conc.pt.sol.perf.50 mg * flc 10 ml. Cant. minima estimata CS 44 flc, cant. maxima estimata CS 132 flc; cant. minima estimata AC 875 flc, cant. maxima estimata AC 1050 flc; valoare minima estimata CS 39715,72 lei, valoarea maxima estimata CS 119147,16 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 82
Atorvastatinum cp 80 mg. Cant. minima estimata CS 4165 cp, cant. maxima estimata CS 12500 cp; cant. minima estimata AC 83335 cp, cant. maxima estimata AC 100000; valoare minima estimata CS 4373,25 lei, valoarea maxima estimata CS 13125 lei.
Voriconazolum pulb.pt.sol.perf.200 mg; flc x 30 ml
Los-Nr.: 37
Voriconazolum pulb.pt.sol.perf.200 mg; flc x 30 ml. Cant. minima estimata CS 165 flc, cant. maxima estimata CS 500 flc; cant. minima estimata AC 3330 flc, cant. maxima estimata AC 4000 flc; valoare minima estimata CS 52214,25 lei, valoarea maxima estimata CS 158225 lei.
Combinatii sau echivalent Intralipid emulsie perf.200 g/1000 ml x pg 500 ml
Los-Nr.: 88
Combinatii sau echivalent Intralipid emulsie perf.200 g/1000 ml x pg 500 ml. Cant. minima estimata CS 85 pg, cant. maxima estimata CS 255 pg; cant. minima estimata AC 1665 pg, cant. maxima estimata AC 2000 pg; valoare minima estimata CS 2568,7 lei, valoarea maxima estimata CS 7706,1 lei.
Gadobutrolum sol.inj.1,0 mmol/ml; flc x 15 ml
Los-Nr.: 93
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33696800 Röntgenkontrastmittel
Gadobutrolum sol.inj.1,0 mmol/ml; flc x 15 ml. Cant. minima estimata CS 21 flc, cant. maxima estimata CS 65 flc; cant. minima estimata AC 417 flc, cant. maxima estimata AC 500 flc; valoare minima estimata CS 6734,07 lei, valoarea maxima estimata CS 20843,55 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 63
Alprazolamum cp 0,25 mg. Cant. minima estimata CS 8335 cp, cant. maxima estimata CS 25000 cp; cant. minima estimata AC 166665 cp, cant. maxima estimata AC 200000 cp; valoare minima estimata CS 833,5 lei, valoarea maxima estimata CS 2500 lei.
Salbutamolum sirop 2 mg/5 ml; flc x 125 ml
Los-Nr.: 71
Salbutamolum sirop 2 mg/5 ml; flc x 125 ml. Cant. minima estimata CS 20 flc, cant. maxima estimata CS 60 flc; cant. minima estimata AC 417 flc, cant. maxima estimata AC 500 flc; valoare minima estimata CS 151,40 lei, valoarea maxima estimata CS 454,20 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 83
Atorvastatinum cp 14 mg. Cant. minima estimata CS 4165 cp, cant. maxima estimata CS 12500 cp; cant. minima estimata AC 83335 cp, cant. maxima estimata AC 100000 cp; valoare minima estimata CS 4040,05 lei, valoarea maxima estimata CS 12125 lei.
Inhibitor uman de esteraza C1, umana pulb si solv.pt.sol.inj/perfz-500 UI
Los-Nr.: 12
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33621000 Arzneimittel für Blut und Blut bildende Organe
Inhibitor uman de esteraza C1, umana pulb si solv.pt.sol.inj/perfz-500 UI. Cant. minima estimata CS 1 buc, cant. maxima estimata CS 3 buc; cant. minima estimata AC 17 buc, cant. maxima estimata AC 20 buc; valoare minima estimata CS 2071,02 lei, valoarea maxima estimata CS 6213,06 lei.
Ferri carboxynatosum sol.inj/perf.50 mg/ml; flc x 10 ml
Los-Nr.: 14
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33621300 Antianämika
Ferri carboxynatosum sol.inj/perf.50 mg/ml; flc x 10 ml. Cant. minima estimata CS 84 flc, cant. maxima estimata CS 252 flc; cant. minima estimata AC 1665 flc, cant. maxima estimata AC 2000 flc; valoare minima estimata CS 36174,6 lei, valoarea maxima estimata CS 108523,8 lei.
Mesalazinum supoz 1000 mg
Los-Nr.: 5
Mesalazinum supoz 1000 mg. Cant. minima estimata CS 83 supoz, cant. maxima estimata CS 250 supoz; cant. minima estimata AC 1660 supoz, cant. maxima estimata AC 2000 supoz; valoare minima estimata CS 420,81 lei, valoarea maxima estimata CS 1267,5 lei.
Promethazinum siop 5 mg/5 ml; flc x 50 ml
Los-Nr.: 80
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33675000 Antihistaminika zur systemischen Anwendung
Promethazinum siop 5 mg/5 ml; flc x 50 ml. Cant. minima estimata CS 42 flc, cant. maxima estimata CS 125 flc; cant. minima estimata AC 835 flc, cant. maxima estimata AC 1000 flc; valoare minima estimata CS 345,24 lei, valoarea maxima estimata CS 1027,50 lei.
Salbutamolum susp.inhal.presurizata 100 microgr/dz; flc x 200 dz
Los-Nr.: 70
Salbutamolum susp.inhal.presurizata 100 microgr/dz; flc x 200 dz. Cant. minima estimata CS 630 flc, cant. maxima estimata CS 630 flc; cant. minima estimata AC 4165 flc, cant. maxima estimata AC 5000 flc; valoare minima estimata CS 1682,1 lei, valoarea maxima estimata CS 5046,3 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 43
Lorazepamum cp 1 mg. Cant. minima estimata CS 8335 cp, cant. maxima estimata CS 25005 cp; cant. minima estimata AC 166665 cp, cant. maxima estimata AC 200000 cp; valoare minima estimata CS 750,15 lei, valoarea maxima estimata CS 2250,45 lei.
Tianeptinum cpr.film.12,5 mg
Los-Nr.: 54
Tianeptinum cpr.film.12,5 mg. Cant. minima estimata CS 1250 cp, cant. maxima estimata CS 3750 cp ; cant. minima estimata AC 25000 cp, cant. maxima estimata AC 30000 cp; valoare minima estimata CS 750 lei, valoarea maxima estimata CS 2250 lei.
Ertapenemum pulb.pt.conc.pt.sol.perf.1 g-flc
Los-Nr.: 32
Ertapenemum pulb.pt.conc.pt.sol.perf.1 g-flc. Cant. minima estimata CS 104 flc; cant. maxima estimata CS 315 flc; cant. minima estimata AC 2085 flc, cant. maxima estimata AC 2500 flc; valoare minima estimata CS 11603,28 lei, valoarea maxima estimata CS 35144,55 lei.
Acidum gadobenicum sol.inj.529 mg/ml; flc x 15 ml
Los-Nr.: 94
Acidum gadobenicum sol.inj.529 mg/ml; flc x 15 ml. Cant. minima estimata CS 21 flc, cant. maxima estimata CS 65 flc; cant. minima estimata AC 417 flc, cant. maxima estimata AC 500 flc; valoare minima estimata CS 5475,75 lei, valoarea maxima estimata CS 16948,75 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 74
Bromhexinum cp 8 mg. Cant. minima estimata CS 16665 cp, cant. maxima estimata CS 50000 cp; cant. minima estimata AC 333330 cp, cant. maxima estimata AC 400000 cp; valoare minima estimata CS 4666,2 lei, valoarea maxima estimata CS 14000 lei.
Ambroxolum sirop pic.orale 15 mg/5 ml; flc x 100 ml
Los-Nr.: 73
Ambroxolum sirop pic.orale 15 mg/5 ml; flc x 100 ml. Cant. minima estimata CS 335 flc, cant. maxima estimata CS 1000 flc; cant. minima estimata AC 6665 flc, cant. maxima estimata AC 8000 flc; valoare minima estimata CS 2227,75 lei, valoarea maxima estimata CS 6650 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 6
Trimebutinum cp 100 mg. Cant. minima estimata CS 500 cp, cant. maxima estimata CS 1500 cp; cant. minima estimata AC 10000 cp, cant. maxima estimata AC 12000 cp; valoare minima estimata CS 155 lei, valoarea maxima estimata CS 465 lei.
Combinatii sau echivalent Nutricomp Standard Fibre sol.nutritie enterala 500 ml - cut
Los-Nr.: 86
Combinatii sau echivalent Nutricomp Standard Fibre sol.nutritie enterala 500 ml - cut. Cant. minima estimata CS 85 cut, cant. maxima estimata CS 255 cut; cant. minima estimata AC 1665 cut, cant. maxima estimata AC 2000 cut; valoare minima estimata CS 2659,65 lei, valoarea maxima estimata CS 7978,95 lei.
Vasopresinum (Argipresinum) conc.pt.sol.perf.40 UI/2 ml x fi 2 ml
Los-Nr.: 15
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33622000 Arzneimittel für das kardiovaskuläre System
Vasopresinum (Argipresinum) conc.pt.sol.perf.40 UI/2 ml x fi 2 ml. Cant. minima estimata CS 6 fi, cant. maxima estimata CS 18 fi; cant. minima estimata AC 125 fi, cant. maxima estimata AC 150 fi; valoare minima estimata CS 2497,14 lei, valoarea maxima estimata CS 7491,42 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 33
Cefuroximum cp 500 mg. Cant. minima estimata CS 180 cp, cant. maxima estimata CS 540 cp; cant. minima estimata AC 3585 cp, cant. maxima estimata AC 4300 cp; valoare minima estimata CS 273,6 lei, valoarea maxima estimata CS 820,8 lei.
Combinatii sau echivalent Triferment - drajeuri
Los-Nr.: 8
Combinatii sau echivalent Triferment - drajeuri. Cant. minima estimata CS 550 drj, cant. maxima estimata CS 1650 drj; cant. minima estimata AC 11000 drj, cant. maxima estimata AC 13200 drj; valoare minima estimata CS 368,50 lei, valoarea maxima estimata CS 1105,5 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 79
Erdosteinum cp 300 mg. Cant. minima estimata CS 1665 cp, cant. maxima estimata CS 5000 cp; cant. minima estimata AC 33330 cp, cant. maxima estimata AC 40000 cp; valoare minima estimata CS 2314,35 lei, valoarea maxima estimata CS 6950 lei.
Andexanet alfa pulb.pt.sol.perf.200 ml x flc 230 ml
Los-Nr.: 13
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33621200 Antihämorrhagika
Andexanet alfa pulb.pt.sol.perf.200 ml x flc 230 ml. Cant. minima estimata CS 1 buc, cant. maxima estimata CS 3 buc; cant. minima estimata AC 8 buc, cant. maxima estimata AC 10 buc; valoare minima estimata CS 15617,72 lei, valoarea maxima estimata CS 46853,16lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 53
Paroxetinum cp 20 mg. Cant. minima estimata CS 300 cp, cant. maxima estimata CS 900 cp; cant. minima estimata AC 6000 cp, cant. maxima estimata AC 7200 cp; valoare minima estimata CS 150 lei, valoarea maxima estimata CS 450 lei.
Ivabradinum cpr.film.5 mg
Los-Nr.: 16
Ivabradinum cpr.film.5 mg. Cant. minima estimata CS 250 cp, cant. maxima estimata CS 750 cp; cant. minima estimata AC 5000 cp, cant. maxima estimata AC 6000 cp; valoare minima estimata CS 352,5 lei, valoarea maxima estimata CS 1057,5 lei.
Combinatii sau echivalent Medidrink Plus sol.orala x flc 200 ml
Los-Nr.: 87
Combinatii sau echivalent Medidrink Plus sol.orala x flc 200 ml. Cant. minima estimata CS 85 flc, cant. maxima estimata CS 255 flc; cant. minima estimata AC 1665 flc, cant. maxima estimata AC 2000 flc; valoare minima estimata CS 969 lei, valoarea maxima estimata CS 2907 lei.
Clorura de potasiu plicuri adm.orala 1000 mg
Los-Nr.: 23
Clorura de potasiu plicuri adm.orala 1000 mg. Cant. minima estimata CS 125 plic, cant. maxima estimata CS 375 plic; cant. minima estimata AC 2500 plic, cant. maxima estimata AC 3000 plic; valoare minima estimata CS 75 lei, valoarea maxima estimata CS 225 lei.
Azythromicinum pic.oft.sol.in recipient unidoza 15 mg/g
Los-Nr.: 66
Azythromicinum pic.oft.sol.in recipient unidoza 15 mg/g. Cant. minima estimata CS 8 buc, cant. maxima estimata CS 25 buc; cant. minima estimata AC 167 buc, cant. maxima estimata AC 200 buc; valoare minima estimata CS 28,72 lei, valoarea maxima estimata CS 89,75 lei.
Combinatii sau echivalent Aspatofort
Los-Nr.: 7
Combinatii sau echivalent Aspatofort. Cant. minima estimata CS 3040 fi, cant. maxima estimata CS 9120 fi; cant. minima estimata AC 60835 fi, cant. maxima estimata AC 73000 fi; valoare minima estimata CS 14683,2 lei, valoarea maxima estimata CS 44049,6 lei.
Imunoglobulina umana normala pt.adm.intravasculara sol.perf.100 mg/ml-50 ml - flc
Los-Nr.: 38
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33651520 Immunglobuline
Imunoglobulina umana normala pt.adm.intravasculara sol.perf.100 mg/ml-50 ml - flc. Cant. minima estimata CS 10 flc, cant. maxima estimata CS 30 flc; cant. minima estimata AC 190 flc, cant. maxima estimata AC 230 flc; valoare minima estimata CS 12090,1 lei, valoarea maxima estimata CS 36270,3 lei.
Haloperidolum pic.orale, solutie 2 mg/ml; flc x 10 ml
Los-Nr.: 46
Haloperidolum pic.orale, solutie 2 mg/ml; flc x 10 ml. Cant. minima estimata CS 330 flc, cant. maxima estimata CS 1000 flc; cant. minima estimata AC 6665 flc, cant. maxima estimata AC 8000 flc; valoare minima estimata CS 1854,6 lei, valoarea maxima estimata CS 5620 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 49
Zolpidemum cp 10 mg. Cant. minima estimata CS 1250 cp, cant. maxima estimata CS 3750 cp; cant. minima estimata AC 25000 cp, cant. maxima estimata AC 30000 cp; valoare minima estimata CS 412,5 lei, valoarea maxima estimata CS 1237,5 lei.
Imunoglobulina tetanica umana sol.inj.in seringa preumpluta 250 UI - 1 ml
Los-Nr.: 39
Imunoglobulina tetanica umana sol.inj.in seringa preumpluta 250 UI - 1 ml. Cant. minima estimata CS 4 buc, cant. maxima estimata CS 12 buc; cant. minima estimata AC 83 buc, cant. maxima estimata AC 100 buc; valoare minima estimata CS 360 lei, valoarea maxima estimata CS 1080 lei.
Haloperidolum sol.inj.5 mg/ml; fi x 1 ml
Los-Nr.: 45
Haloperidolum sol.inj.5 mg/ml; fi x 1 ml. Cant. minima estimata CS 330 fi, cant. maxima estimata CS 1000 fi; cant. minima estimata AC 6665 fi, cant. maxima estimata AC 8000 fi; valoare minima estimata CS 623,7 lei, valoarea maxima estimata CS 1890 lei.
Pantoprazolum pulb.pt.sol.inj.40 mg - flc
Los-Nr.: 2
Pantoprazolum pulb.pt.sol.inj.40 mg - flc. Cant. minima estimata CS 12700 flc, cant. maxima estimata CS 38100 flc; cant. minima estimata AC 254160 flc, cant. maxima estimata AC 305000 flc; valoare minima estimata CS 8204200 lei, valoarea maxima estimata CS 246126 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 4
Mesalazinum cpr 400 mg. Cant. minima estimata CS 125 cp, cant. maxima estimata CS 375 cp; cant. minima estimata AC 2500 cp, cant. maxima estimata AC 3000 cp; valoare minima estimata CS 85 lei, valoarea maxima estimata CS 255 lei.
Acetylcysteinum sol.inj./inhal.nebuliz/instilatie endotraheoron 300 mg/3 ml; fi x 3 ml
Los-Nr.: 68
Acetylcysteinum sol.inj./inhal.nebuliz/instilatie endotraheoron 300 mg/3 ml; fi x 3 ml. Cant. minima estimata CS 2085 fi, cant. maxima estimata CS 6255 fi; cant. minima estimata AC 41665 fi, cant. maxima estimata AC 50000 fi; valoare minima estimata CS 6067,35 lei, valoarea maxima estimata CS 18202,05 lei.
Parecoxibum pulb.pt.sol.inj.40 mg- flc
Los-Nr.: 72
Parecoxibum pulb.pt.sol.inj.40 mg- flc. Cant. minima estimata CS 165 flc, cant. maxima estimata CS 500 flc; cant. minima estimata AC 3330 flc, cant. maxima estimata AC 4000 flc; valoare minima estimata CS 4492,95 lei, valoarea maxima estimata CS 13615 lei.
Phenytoinum sol.inj.250 mg/5 ml; fi x 5 ml
Los-Nr.: 42
Phenytoinum sol.inj.250 mg/5 ml; fi x 5 ml. Cant. minima estimata CS 165 fi, cant. maxima estimata CS 495 fi; cant. minima estimata AC3330 fi, cant. maxima estimata AC 4000 fi; valoare minima estimata CS 3313,2 lei, valoarea maxima estimata CS 9939,6 lei.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 1
Carbo medicinalis - cp. Cant. minima estimata CS 230 cp, cant. maxima estimata CS 700 cp; cant. minima estimata AC 4580 cp, cant. maxima estimata AC 5500 cp; valoare minima estimata CS 322 lei, valoarea maxima estimata CS 980 lei.
Phenobarbitalum cp 100 mg
Los-Nr.: 64
Phenobarbitalum cp 100 mg. Cant. minima estimata CS 835 cp, cant. maxima estimata CS 2500 cp; cant. minima estimata AC 16665 cp, cant. maxima estimata AC 20000 cp; valoare minima estimata CS 300,6 lei, valoarea maxima estimata CS 900 lei.
Trazodonum cpr.elib.prel.150 mg
Los-Nr.: 56
Trazodonum cpr.elib.prel.150 mg. Cant. minima estimata CS 835 cp, cant. maxima estimata CS 2500 cp ; cant. minima estimata AC 16665 cp, cant. maxima estimata AC 20000 cp; valoare minima estimata CS 743,15 lei, valoarea maxima estimata CS 2225 lei.
Nefopamum sol.inj.20 mg/2 ml x fi 2 ml
Los-Nr.: 26
Nefopamum sol.inj.20 mg/2 ml x fi 2 ml. Cant. minima estimata CS 20 fi; cant. maxima estimata CS 60 fi; cant. minima estimata AC 415 fi, cant. maxima estimata AC 500 fi; valoare minima estimata CS 136,8 lei, valoarea maxima estimata CS 410,4 lei.
Trihexyphenidynum cp 2 mg
Los-Nr.: 44
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33661400 Antiparkinsonmittel
Trihexyphenidynum cp 2 mg. Cant. minima estimata CS 1165 cp, cant. maxima estimata CS 5000 cp; cant. minima estimata AC 33330 cp, cant. maxima estimata AC 40000 cp; valoare minima estimata CS 1381,95 lei, valoarea maxima estimata CS 4150 lei.
Combinatii sau echivalent Glycina + Manitolum glycina 1% + manitol 1% punga 5000 ml
Los-Nr.: 84
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33692200 Produkte für die parenterale Ernährung
Combinatii sau echivalent Glycina + Manitolum glycina 1% + manitol 1% punga 5000 ml. Cant. minima estimata CS 100 pg, cant. maxima estimata CS 300 pg; cant. minima estimata AC 2000 pg, cant. maxima estimata AC 3400 pg; valoare minima estimata CS 4800 lei, valoarea maxima estimata CS 14400 lei.
Candesartanum cilexetil cpr 16 mg
Los-Nr.: 20
Candesartanum cilexetil cpr 16 mg. Cant. minima estimata CS 830 cp, cant. maxima estimata CS 2490 cp; cant. minima estimata AC 16665 cp, cant. maxima estimata AC 20000 cp; valoare minima estimata CS 713,8 lei, valoarea maxima estimata CS 2141,4 lei.
Natrii chloridum conc.pt.sol.perf.58,5 mg/ml; flc x 20 ml
Los-Nr.: 91
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33692500 Injizierbare Lösungen
Natrii chloridum conc.pt.sol.perf.58,5 mg/ml; flc x 20 ml. Cant. minima estimata CS 835 fi, cant. maxima estimata CS 2500 fi; cant. minima estimata AC 16665 fi, cant. maxima estimata AC 20000 fi; valoare minima estimata CS 2196,05 lei, valoarea maxima estimata CS 6575 lei.
Kalii chloridum conc.pt.sol.perf.74,56 mg/ml; fi x 20 ml
Los-Nr.: 90
Kalii chloridum conc.pt.sol.perf.74,56 mg/ml; fi x 20 ml. Cant. minima estimata CS 835 fi, cant. maxima estimata CS 2500 fi; cant. minima estimata AC 16665 fi, cant. maxima estimata AC 20000 fi; valoare minima estimata CS 1352,7 lei, valoarea maxima estimata CS 4050 lei.
Ivabradinum cpr.film.7,5 mg
Los-Nr.: 17
Ivabradinum cpr.film.7,5 mg. Cant. minima estimata CS 250 cp, cant. maxima estimata CS 750 cp; cant. minima estimata AC 5000 cp, cant. maxima estimata AC 6000 cp; valoare minima estimata CS 352,5 lei, valoarea maxima estimata CS 1057,5 lei.
Escitalopramum cpr.film.10 mg
Los-Nr.: 52
Escitalopramum cpr.film.10 mg. Cant. minima estimata CS 375 cp, cant. maxima estimata CS 1125 cp ; cant. minima estimata AC 7500 cp, cant. maxima estimata AC 9000 cp; valoare minima estimata CS 161,25 lei, valoarea maxima estimata CS 483,75 lei.
Olanzapinum cpr.orodisp.10 mg
Los-Nr.: 48
Olanzapinum cpr.orodisp.10 mg. Cant. minima estimata CS 1335 cp, cant. maxima estimata CS 4000 cp ; cant. minima estimata AC 26665 cp, cant. maxima estimata AC 32000 cp; valoare minima estimata CS 720,9 lei, valoarea maxima estimata CS 2160 lei.
Oxeladine citratum pic.orale, sirop 0,2%; flc x 125 ml
Los-Nr.: 77
Oxeladine citratum pic.orale, sirop 0,2%; flc x 125 ml. Cant. minima estimata CS 42 flc, cant. maxima estimata CS 125 flc; cant. minima estimata AC 830 flc, cant. maxima estimata AC 1000 flc; valoare minima estimata CS 991,2 lei, valoarea maxima estimata CS 2950 lei.
Nitroglycerinum 25 mg; plasturi transdermici 5 mg/24 ore
Los-Nr.: 18
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33622100 Herztherapiemittel
Nitroglycerinum 25 mg; plasturi transdermici 5 mg/24 ore. Cant. minima estimata CS 20 buc, cant. maxima estimata CS 60 buc; cant. minima estimata AC 415 buc, cant. maxima estimata AC 500 buc; valoare minima estimata CS 36,6 lei, valoarea maxima estimata CS 109,8 lei.