Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Szolgáltatások - 313475-2014
Normál nézet megjelenítése
Magyarország-Budapest: Építészeti tervezési szolgáltatások
2014/S 177-313475
II.1)Meghatározás
II.1.1)A kiíró által a tervpályázati eljáráshoz/projekthez rendelt elnevezés:
MTK Hidegkuti Nándor Stadion és környezete fejlesztésének meghívásos 2 fordulós építészeti tervpályázata.
II.1.2)Rövid meghatározás:
Az MTK teljes bontás után újjá kívánja építeni a vagyonkezelésében lévő, 1087 Budapest, Salgótarjáni út 12–14.szám, alatti, 38852/6 hrsz.-ú. ingatlanon lévő Hidegkuti Nándor Stadiont. Az újjáépítést a tervezési programban rögzített megrendelői igények és a szabályozási terv előírásai határozzák meg. A megrendelői igények a korszerű 5 000-5 500 közötti nézőszámú labdarúgó létesítmény mellett kiterjednek
— az MTK egyes szervezetei elhelyezését szolgáló igazgatási központra (irodák)
— az MTK sportolói, szurkolói, támogatói számára létrehozandó kulturális, közösségi, múzeumi terekre, ami összességében kb. 5 000 m².
Az újjáépítés során figyelemmel kell lenni arra, hogy a fejlesztési környezetben minél több sportpálya létesüljön.
Az építészeti tervpályázat a megrendelői igényeknek megfelelő új stadion tervezésére irányul, ugyanakkor az MTK javaslatokat vár annak közvetlen környezete – a 38821/4 és 38855 hrsz.-ú ingatlanokra is kiterjedő- rendezésére és fejlesztésére Az MTK ezeken az előbb említett ingatlanokon a későbbiekben külön beruházási ütemben kíván elhelyezni
— elsősorban a sport és kulturális célokat segítő szálláshelyet,
— és az utánpótlás-nevelés szolgálatába állítható oktatási tereket is.
Az építészeti tervpályázatot követően az MTK tervezési szerződést kíván kötni a 38852/6 hrsz.-ú ingatlanon megvalósítandó Hidegkuti Nándor Stadion építési engedélyezési (építész-műszaki dokumentáció) és kiviteli terveinek készítésére.