Bauleistung - 313650-2023
România-Timișoara: Lucrări de construcţii de canalizare de ape reziduale
2023/S 101-313650
Anunţ de modificare
Modificare a unui contract/unei concesiuni în cursul perioadei sale de valabilitate
Temei juridic:
Directiva 2014/25/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
CL 18 : Executie retele de apa si canalizare Remetea Mare
Număr de referinţă: DA 3041480/2020/024FE/R
II.1.2)Cod CPV principal
45232400 Lucrări de construcţii de canalizare de ape reziduale
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)
45232150 Lucrări pentru conducte de alimentare cu apă
45233140 Lucrări de drumuri
71322000 Servicii de proiectare tehnică pentru construcţia de lucrări publice
II.2.4)Descrierea achiziţiei la momentul încheierii contractului:
Obiectul contractului il constituie executia retelelor de apa si canalizare în localitatea Remetea Mare, după cum urmează:
Contractul pentru executia retelelor de apa si apa uzata include:
• execuţie reţele de alimentare cu apă în localitatea Remetea Mare, lungime L=6904 ml (inclusiv subtraversarile) şi conductă de transport L=6048 ml (inclusiv subtraversarile)
• Execuţie gospodărie de apă Remetea Mare (rezervor nou V=400 mc, staţie de pompare, staţie de clorinare);
• Execuţie reţele de canalizare în Remetea Mare, L=16649 ml (inclusiv subtraversarile) şi conducte de refulare L=5992 ml(inclusiv subtraversarile)
• Statii de pompare apa uzata – 8 buc. Activitatile de proiectare pentru devierea/protejarea retelelor utilitare intâlnite pe traseul retelelor de apa/apa uzata. Proiectul va include printre altele toate documentele necesare (dupa cum ar fi memorii, desene, calcule etc.) pentru elaborarea Proiectului Tehnic in conformitate cu legislatia nationala si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiilor necesare.
a)Lucrari de constructie
b)Testare si punere in functiune
c)Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor
Valoarea estimata: 22.503.428 RON fara TVA
Contractul pentru executia retelelor de apa si apa uzata va include de asemenea si activitatile de proiectare necesare pentru devierea/protejarea retelelor de utilitati intâlnite pe traseul retelelor de apa/apa uzata, care vor fi cotate conf. Capitolul 3 CS-Preambul, Liste, Fise tehnice, PREAMBUL CL18.
Proiectul va include alimentarea cu energie electrica a obiectivelor.
Proiectul va include printre altele toate documentele necesare (dupa cum ar fi memorii, desene, calcule etc.) pentru elaborarea Proiectului Tehnic in conformitate cu legislatia nationala si orice documentatie necesara pentru obtinerea autorizatiilor necesare.
Metodele de execuţie a lucrărilor sunt descrise în Capitolul 2 CS-Specificatii şi Capitolul 3 CS-Preambul, Liste, Fise tehnice.
Valoarea contractului include Rezerva de implementare (sume provizionate) de 307.700 lei fără TVA, dar nu include cheltuieli diverse și neprevăzute.