Sverige-Finspång: Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
2023/S 101-314303
Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:Referensnummer: KS.2023.0390
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4)Kort beskrivning:
Finspångs kommun tillsammans med Finspångs Tekniska Verk AB, Vallonbygden AB och Finet AB bjuder härmed in till anbudsgivning i offentlig upphandling avseende kommunikation som tjänst.
Målsättningen med upphandlingen är att tillfredsställa kommunens behov av kostnadseffektiva kommunikationslösningar och teckna avtal med en (1) leverantör. Med kommunikationslösningar avses fasta telefonitjänster, mobila telefonitjänster, växeltjänster, telefonisttjänster samt kontaktcentertjänster.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 8 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
64000000 Post- och telekommunikationstjänster
64200000 Telekommunikationstjänster
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Avtal avseende kommunikationstjänster med en (1) vinnande leverantör.
Omfattningen av avtalet framgår av upphandlingsdokumenten.
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikation som tjänst
Referensnummer: KS.2023.0390
II.1.2.
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 64000000 Post- och telekommunikationstjänster, 64200000 Telekommunikationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen