Lieferungen - 314763-2023
Polen-Poznań: Frontschaufellader
2023/S 101-314763
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Dostawa fabrycznie nowej ładowarki kołowej z łyżką wysokiego załadunku w formie leasingu operacyjnego
Referenznummer der Bekanntmachung: ZZO.341.15.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
43250000 Frontschaufellader
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej ładowarki kołowej z łyżką wysokiego załadunku w formie leasingu operacyjnego
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
66114000 Finanzierungs-Leasing
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej ładowarki kołowej z łyżką wysokiego załadunku w formie leasingu operacyjnego.
Podstawowe wymagania dotyczące przedmiotu dostawy: przedmiot dostawy nie być prototypem, musi pochodzić z seryjnej produkcji oraz spełniać obowiązujące w Polsce normy i przepisy prawa, musi być fabrycznie nowy, rok produkcji 2023, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych.
Podstawowe wymagania dotyczące warunków leasingu:
a) czas trwania leasingu – 60 następujących po sobie miesięcy począwszy od daty przekazania maszyny potwierdzonej protokołem zdawczo – odbiorczym.
b) liczba rat leasingowych: 59.
c) leasing rozliczany w polskich złotych.
d) raty leasingowe zostaną ustalone ze zmiennym oprocentowaniem i będą płatne co miesiąc, w terminie określonym w harmonogramie opłat leasingowych. Część odsetkowa raty leasingowej ulegać będzie obniżeniu w przypadku spadku stopy WIBOR 1M i podwyższeniu w przypadki wzrostu stopy WIBOR 1M w stosunku do poziomu przejętego do kalkulacji oferty.
e) wartość opłaty wstępnej 10% ceny netto maszyny plus podatek VAT.
f) wartość wykupu/opłaty końcowej 1% ceny netto urządzenia plus podatek VAT.
g) Zamawiający wymaga uregulowania w Ogólnych Warunkach Leasingu możliwości częściowej wcześniejszej spłaty leasingu przez Zamawiającego, poprzez zwiększenie wysokości wskazanej przez Zamawiającego raty leasingu, w części kapitałowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi (nie częściej niż 1 raz do roku).
h) Wykonawca zobowiązany jest do wliczenia w cenie oferty wszelkich kosztów leasingu.
i) raty leasingowe uiszczane będą w terminach comiesięcznych od miesiąca następującego po odbiorze pojazdu . Zmawiający zobowiązany będzie do uiszczania rat leasingowych na podstawie harmonogramu finansowego będącego integralną częścią umowy leasingowej.
j) Zamawiający w okresie trwania umowy zobowiązuje się ponosić koszty ubezpieczenia pojazdu we własnym zakresie i nie ma obowiązku ubezpieczenia pojazdu za pośrednictwem Wykonawcy.
Przedmiot dostawy musi być objęty gwarancją producenta na ładowarkę oraz inne zamontowane urządzenia i podzespoły min. 5 lat lub 10 000 mth (w zależności od tego co nastąpi wcześniej).