Works - 31490-2022
Bulgaria-Sofia: Road construction works
2022/S 015-031490
Contract award notice
Results of the procurement procedure
Works
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
„Определяне на изпълнител на строителството на обект АМ „Европа“ от км 32+447,20 до км 48+903“
II.1.2)Main CPV code
45233120 Road construction works
II.1.4)Short description:
Целта на обществената поръчка е да бъде определен изпълнител за строителството на обекта и да се сключи договор за нейното изпълнение, с оглед извършване на качествено строителство на обекта, в съответствие с нормативните изисквания и спазване на договорените срокове.
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
Работите са показани до степента,до к/о са разработени в наличната в АПИ проектна разработка, представена като
приложение към документацията за обществената поръчка. Предметът на обществената поръчка вкл:
А)Дейност строителство
1)Изпълнение на СМР, съгласно Технич. проект за строежа, одобрен от Възлож.,в съответствие с Технич.
предлож.за изпълнение на общ. поръчка, предписанията и заповедите в Заповедната книга и КСС.
2)Доставка и влагане в строителството на необходимите и съответстващи на Техническите спецификации и на
Техн. проект строителни продукти (строителни материали, включително бетонови смеси, армировъчна
стомана, хидроизолационни и антикорозионни материали, асфалтови смеси, изделия, елементи, детайли,
комплекти и други).
3) Производство и/или доставка на строителни детайли/елементи и влагането им в строежа.
4) Осигуряване на терени за нуждите на строителството, при необходимост, в съответствие с разпоредбите на чл.
38 от Закона за пътищата – за временно строителство, за производствени полигони (бази) за нуждите на
строителството, за складиране на материали и техника и други нужди, във връзка с изпълнение на
строителството, установени с Плана за безопасност и здраве, само в случаите, когато същите са извън
територията, върху която се изгражда строежа.
5) Преместване, при изпълнение на строителството, на подземни и надземни мрежи и съоръжения, при
необходимост.
6) Организиране на дейностите по събиране, транспортиране, обезвреждане и оползотворяване на строителните и
другите отпадъци, възникнали в резултат на осъществяване на дейностите, в съответствие с изискването на
българското законодателство.
7) Извършване на геодезическо замерване на теренната основа на строежа.
8) Осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд по време на строителството.
9) Извършване на необходимите изпитвания и лабораторни изследвания.
10) Съставяне на строителни книжа и изготвяне на екзекутивна документация на строежа.
11) Участие в процедурата по въвеждане на строежа в експлоатация.
12) Отстраняване на недостатъците, установени при предаването на строежа и приемането му от Възложителя.
13) отстраняване на забележките по проекта/строежа, след проведени одити по пътна безопасност.
14) Гаранционно поддържане на строежа, включващо отстраняване на проявени дефекти през гаранционните
срокове, определени с договора за възлагане на обществената поръчка.
15) Всички останали дейности, необходими за изпълнението на предмета на обществената поръчка и
гаранционното поддържане на строежа.
Б) Изпълнение на мерки за информация и комуникация:
Изпълнителят следва да планира и реализира мерки за информация и комуникация при изпълн.на проекта, като
спазва изискванията на нац. и Европейската нормат.уредба.Планирането на мерките се осъщ.чрез
Комуникационен план(КП), к/о се представя на Възлож. за одобрение в срок от 21 дни от датата на издаване на
уведомление за осгиур.финанс.В КП да бъдат предвидени официални церемонии „Първа копка”.
Изпълнителят ще назначи отговорник за изпълнение на КП, чиито основни задължения са:
1. да следи за спазването изискванията на съответния Регламент на ЕК/ЕП и съответствие с Националната
комуникационна стратегия и приложенията към нея;
2.да координира качественото и навременно изпълнение на КП,като носи служебна отговорност;
3.да подготвя отчетите относно напредъка по изпълнението на информационните и комуникационни дейности по
комуникац.план на Изпъл.съгласно процедурния наръчник на Възлож.;
4. да обновява и актуализира информацията за проекта на интернет-сайта на Изпълн.;
5.да участва в организ.и реализ. на информац.срещи,семинари и други публични форуми,свърз.с изпълн.на Д-
ра(к/о това е прилож.);
6.да отг. за осигуряването на достат. снимков материал от етапите на строит. на об. и от дейност.по
Комуникационен план;
7.да поддържа постоянни контакти с Възлож.и други целеви аудитории;
8.да изготвя шестмесечни отчети и окончателния отчет за изпълнението на плана до Възлож.