Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
«ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ, ΟΧΗΜΑΤΩΝ Ή ΚΑΙ ΣΥΝΟΔΕΥΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ - ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΟΦΟΡΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΤΟΥ ΣΤΟΛΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΛΜΩΠΙΑΣ»
II.1.2)CPV-Code Hauptteil34134200 Kipplastwagen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια ενός (1) μεταχειρισμένου τετραξονικού φορτηγού αυτοκίνητου με ανατρεπόμενη κιβωτάμαξα και ενός (1) μεταχειρισμένου ελαστικοφόρου φορτωτή για την ενίσχυση του στόλου του εργοταξίου και για τις ανάγκες ομαλής και εύρυθμης λειτουργίας της Διεύθυνσης Τεχνικών Υπηρεσιών, Περιβάλλοντος και Πολεοδομίας του Δήμου Αλμωπίας.
Συγκεκριμένα προβλέπεται η προμήθεια:
ΟΜΑΔΑ Α’ – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ ΤΕΤΡΑΞΟΝΙΚΟΥ ΑΝΑΤΡΕΠΟΜΕΝΟΥ ΦΟΡΤΗΓΟΥ
ΟΜΑΔΑ Β’ – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟΥ ΕΛΑΣΤΙΚΟΦΟΡΟΥ ΦΟΡΤΩΤΗ
Τα προς προμήθεια είδη θα πρέπει να είναι σύμφωνα με τις Τεχνικές Προδιαγραφές της αριθμ. 02/2023 μελέτης του Τμήματος Περιβάλλοντος της Δ/νσης Τεχνικών Υπηρεσιών, Πολεοδομίας και Περιβάλλοντος του Δήμου Αλμωπίας.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 242 741.94 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 2
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)34134200 Kipplastwagen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Προμήθεια ενός (1) μεταχειρισμένου τετραξονικού ανατρεπόμενου φορτηγού.Οι απαιτήσεις, τα τεχνικά χαρακτηριστικά και λειτουργικά χαρακτηριστικά του υπό προμήθεια οχήματος περιγράφονται αναλυτικά στις τεχνικές προδιαγραφές (ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΙΙ) του Τεύχους Αναλυτικής Διακήρυξης.
Επιπρόσθετα απαιτούμενη παροχή παρακολουθηματικών υπηρεσιών της προμήθειας όπως πχ. Έκδοση συνοδευτικών εγγράφων και αδειών, παρελκόμενα, εργασίες τεχνικής υποστήριξης, διαθεσιμότητας ανταλλακτικών, εκπαίδευσης προσωπικού, φέρουσα σήμανση, εγγυήσεις
παρουσιάζονται αναλυτικά στα Παραρτήματα ΙΙ- ΙΙΙ : Τεχνικές Προδιαγραφές, Ειδική -Γενική Συγγραφή Υποχρεώσεων, για κάθε ομάδα αντίστοιχα.
Los-Nr.: 2
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)34144710 Lademaschinen auf Reifen
Προμήθεια ενός (1) μεταχειρισμένου ελαστικοφόρου φορτωτή.
Οι απαιτήσεις, τα τεχνικά χαρακτηριστικά και λειτουργικά χαρακτηριστικά του υπό προμήθεια οχήματος περιγράφονται αναλυτικά στις τεχνικές προδιαγραφές (ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΙΙ) του Τεύχους Αναλυτικής Διακήρυξης.