Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Furnizare bitum rutier 70/100
Referenznummer der Bekanntmachung: 25503261_2023_PAAPD1401257
II.1.2)CPV-Code Hauptteil44113610 Bitumen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Achiziția de Bitum rutier 70/100 conform documentelor anexate.
Direcția Servicii Publice Bistrița, din cadrul Primăriei municipiului Bistrița are în administrare o stație de preparare a mixturilor asfaltice. Se dorește încheierea unui contract de furnizare bitum necesar pentru producerea de mixturi asfaltice necesare pentru reparații curente la străzile, aleile, parcărilor si trotuarelor din Municipiul Bistrița.
Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP(http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub).
Nota: Numărul de zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor: 19.
În măsura in care solicitările de clarificări sau informații suplimentare au fost adresate de către operatorii economici în termenul prevăzut, răspunsul autorității contractante va fi transmis cel târziu în a 11 - a zi înainte de data limita de depunere a ofertelor in care autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare.
Orice răspuns la solicitările de clarificări sau orice amendament emis de autoritatea contractanta va fi parte a Documentației de atribuire si va fi comunicat tuturor celor interesați prin SEAP.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Scopul achiziției este reprezentat de necesitatea producerii de mixturi asfaltice necesare pentru reparații curente la străzile, aleile, parcărilor si trotuarelor din Municipiul Bistrița.
Contractul de furnizare a bitum se va încheia pentru o perioadă de 8 luni, 01.05.2023-31.12.2023 conform documentelor anexate. Valabilitatea contractului încheiat se poate prelungii prin acordul părților, pe bază de act adițional, pentru o perioadă de încă 4 luni, până la data de 30.04.2023.
Pe durata îndeplinirii contractului, se solicită minim 400,00 tone si maxim 513,18 tone de bitum rutier 70/100. Valoarea minima a intervalului reprezintă valoarea estimata a prezentei proceduri, cantitatea necesara până la 31 decembrie 2023 (în funcție de care se vor elabora si evalua ofertele), iar valoarea maxima reprezintă valoarea estimata ce conține si valoarea posibilelor suplimentari. Suplimentarea acestor cantități de produse este condiționată de existența resurselor financiare în conformitate cu art.165 din HG 395/2016.