Avis d’attribution de marché
Résultats de la procédure de marché
Base juridique:
Directive 2014/24/UE
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Acord-cadru de furnizare reactivi de laborator
Numéro de référence: 4278728_2019_PAAPD 1042800
II.1.2)Code CPV principal33696500 Réactifs de laboratoire
II.1.4)Description succincte:
Acord-cadru de furnizare reactivi pentru urologie lot 1-3 conform caietului de sarcini.
Nota:
1. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 21 de zile;
2. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare care au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, in a 10-a zi inainte de termenul-limita de depunere a ofertelor/candidaturilor. Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la pct, invocat mai sus.
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: oui
II.2)Description
II.2.1)Intitulé:
Pachet reactivi pentru analizorul automat coagulare STA-R Evolution și STA Compact compatibili 100 % sau echivalent
Lot nº: 2
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)33696500 Réactifs de laboratoire
II.2.4)Description des prestations:
Cant. min./max. ctr. conform CS, cant. min./max. AC conform CS, val. min./max. ctr. 82 481/726 166 RON, val. min./max. 726 166/2 904 664 RON.
Pachet reactivi pentru aparatul Sysmex XN 3000 RET, BF&XN 1000 Diff Pure compatibil 100 % sau echivalent
Lot nº: 3
Cant. min./max. ctr. conform CS, cant. min./max. AC conform CS, val. min./max. ctr.: 87 514,65/922 273,80 RON, val. min./max. AC: 922 273,80/3 689 095,20 RON.
Pachet reactivi pentru aparat Micronaut compatibil 100 % sau echivalent
Lot nº: 1
Cant. min./max. ctr. conform CS, cant. min./max. AC conform CS, val. min./max. ctr.: 17 034,64/109 983,76 RON, val. min./max. AC: 109 983,76/439 935,04 RON.