Lieferungen - 316249-2023
Bulgarien-Sofia: Bürobedarf
2023/S 101-316249
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
„Доставка на канцеларски материали и хартия за нуждите на Министерство на труда и социалната политика и на дейности по проекти, финансирани със средства на ЕС“
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
30192000 Bürobedarf
II.1.4)Kurze Beschreibung:
„Доставка на канцеларски материали и хартия за нуждите на Министерство на труда и социалната политика и на дейности по проекти, финансирани със средства на ЕС“, по обособени позиции както следва:
Обособена позиция 1 – „Доставка на канцеларски материали и хартия“;
Обособена позиция 2 – „Доставка на канцеларски материали, включени в списъка на стоките и услугите по чл. 12, ал. 1, т. 1 от ЗОП“.
Настоящата поръчка е предназначена за възлагане на специализирани  предприятия или кооперации на хора с увреждания в частта за Обособена позиция № 2, чиито предмет е включен в Списък на стоките и услугите по чл. 12, ал. 1, т. 1 от Закона за обществените поръчки, утвърден с РМС №591/18.07.2016 г., обн. с ДВ № 67/26.08.2016 г.
В процедура за възлагане на обществената поръчка по Обособена позиция № 2 могат да участват и други заинтересовани лица, но офертите им се разглеждат, само ако няма допуснати оферти на участници специализирани предприятия или кооперации на хора с увреждания.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 75 500.00 BGN
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
„Доставка на канцеларски материали и хартия“
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Обособена позиция № 1 от процедурата включва доставки по заявка на Възложителя на канцеларски материали и копирна хартия по вид и прогнозно количество, посочени в Техническата спецификация за обособена позиция 1.  Конкретните количества, предмет на заявки и доставка на посочените материали в Техническата спецификация и ще се определят в зависимост от текущите нужди в периода на изпълнение на договора и в рамките на максималната стойност на договора. Възложителят няма задължение да закупи или заяви доставки на всички видове материали, посочени в техническата спецификация по време на договорния срок и в рамките на максималната стойност на договора.
„Доставка на канцеларски материали, включени в списъка на стоките и услугите по чл. 12, ал. 1, т. 1 от ЗОП“
Los-Nr.: 2
Обособена позиция № 2 от процедурата включва доставки по заявка на Възложителя на канцеларски материали по вид и прогнозно количество, посочени в Техническата спецификация за обособената позиция. Настоящата обособена позиция е предназначена за възлагане на специализирани  предприятия или кооперации на хора с увреждания, чиито предмет е включен в Списък на стоките и услугите по чл. 12, ал. 1, т. 1 от Закона за обществените поръчки, утвърден с РМС №591/18.07.2016 г., обн. с ДВ № 67/26.08.2016 г.  Конкретните количества, предмет на заявки и доставка на посочените материали в Техническата спецификация и ще се определят в зависимост от текущите нужди в периода на изпълнение на договора и в рамките на максималната стойност на договора. Възложителят няма задължение да закупи или заяви доставки на всички видове материали, посочени в техническата спецификация по време на договорния срок и в рамките на максималната стойност на договора.