Base giuridica:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Valutazione dello stato degli uccelli europei - European Red List of Birds 2020 (UE e pan-Europa)
Numero di riferimento: ENV.D.3/SER/2018/0018
II.1.2)Codice CPV principale90700000 Servizi ambientali
II.1.4)Breve descrizione:
L'obiettivo del presente contratto è sostenere la Commissione nell'analisi delle relazioni nazionali 2013-2018 di cui all'articolo 12 della direttiva Uccelli. Ciò include in particolare l'aggiornamento delle valutazioni dello stato di popolazione degli uccelli nell'UE e l'analisi e l'interpretazione di questi dati, se necessario, per la prossima relazione tecnica sullo Stato della natura dell'UE e per la relazione della Commissione al Consiglio e al Parlamento europeo, entrambi da pubblicare nel 2020. I risultati del contratto daranno un contributo alla valutazione finale della strategia sulla biodiversità che sarà pubblicata insieme ai rapporti sullo stato della natura nella seconda metà del 2020. Inoltre, in una seconda fase e al fine di utilizzare al meglio i dati ricevuti dagli Stati membri, il contraente pubblicherà una lista rossa europea aggiornata degli uccelli (UE e tutta l'Europa).
II.1.5)Valore totale stimatoValore, IVA esclusa: 350 000.00 EUR
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Bando di gara con procedura aperta — appalto di servizi nel settore dell’analisi ornitologica per determinare lo stato delle specie di uccelli nell’UE;
analisi e interpretazione dei dati ornitologici;
Contratto singolo di 30 mesi;
tutti i requisiti sono descritti nelle specifiche tecniche.
Teisinis pagrindas:
Direktyva 2014/24/ES
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Europos paukščių padėties vertinimas – 2020 m. Europos paukščių raudonoji knyga (ES ir visos Europos)
Nuorodos numeris: ENV.D.3/SER/2018/0018
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Šios sutarties tikslas – remti Komisiją, šiai analizuojant 2013–2018 m. nacionalines ataskaitas pagal Paukščių direktyvos 12 straipsnį. Tai ypač susiję su ES paukščių populiacijos būklės įvertinimo atnaujinimu, taip pat su šių duomenų analizavimu ir interpretavimu, kurių reikės kitai Gamtos padėties Europos Sąjungoje techninei ataskaitai ir Komisijos ataskaitai Tarybai ir Europos Parlamentui, parengti, kurios abi turi būti paskelbtos 2020 m. Sutarties rezultatai prisidės prie biologinės įvairovės strategijos galutinio vertinimo, kuris bus skelbiamas kartu su Gamtos padėties ataskaitomis antrojoje 2020 m. pusėje. Be to, atliekant antrąjį žingsnį ir siekiant kuo geriau pasinaudoti iš valstybių narių gautais duomenimis, rangovas turės paskelbti atnaujintą Europos paukščių raudonąją knygą (ES ir visos Europos).
II.1.5)Numatoma bendra vertėVertė be PVM: 350 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Atviras kvietimas pateikti pasiūlymus – paslaugų pirkimo sutartis, susijusi su ornitologine analize, siekiant nustatyti ES paukščių rūšių padėtį;
ornitologinių duomenų analizė ir interpretavimas;
Viena 30 mėnesių trukmės sutartis;
visi reikalavimai aprašyti techninėse specifikacijose.
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Ocena stanu ptaków w Europie — Czerwona Lista Ptaków Europy w 2020 (Unia Europejska i cała Europa)
Numer referencyjny: ENV.D.3/SER/2018/0018
II.1.2)Główny kod CPV90700000 Usługi środowiska naturalnego
II.1.4)Krótki opis:
Celem niniejszej umowy jest wsparcie Komisji w analizie sprawozdań krajowych na lata 2013–2018 zgodnie z art. 12 dyrektywy ptasiej. Powyższe obejmuje w szczególności aktualizację oceny stanu populacji ptaków w UE oraz analizę i interpretację tych danych w zależności od wymagań następnego sprawozdania technicznego dotyczącego stanu ochrony przyrody w UE oraz do sprawozdania Komisji dla Rady i Parlamentu Europejskiego, które mają zostać opublikowane w 2020 r. Uzyskane wyniki zostaną wykorzystane w ocenie końcowej strategii ochrony bioróżnorodności, która zostanie opublikowana wraz ze sprawozdaniami o stanie przyrody w drugiej połowie 2020 r. Ponadto w drugim etapie, w celu jak najlepszego wykorzystania danych otrzymanych od państw członkowskich, wykonawca opublikuje uaktualnioną Czerwoną Listę Ptaków Europy (na poziomie UE i na poziomie ogólnoeuropejskim).
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartośćWartość bez VAT: 350 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
Otwarta procedura przetargowa – umowa o usługi w zakresie analizy ornitologicznej w celu określenia stanu populacji gatunków ptaków w UE;
analiza i interpretacja danych ornitologicznych;
Jedna umowa o czasie trwania wynoszącym 30 miesięcy;
wszystkie wymogi opisano w specyfikacji technicznej.
Ne bucurăm să vă anunțăm că veți putea utiliza noua versiune a portalului TED începând cu 29.1.2024 (dată orientativă, care rămâne de confirmat). Citiți-ne articolul pentru a afla care sunt îmbunătățirile și noile funcționalități și ce înseamnă acestea pentru utilizatori!
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Evaluarea statutului păsărilor europene - Lista roșie europeană a păsărilor 2020 (UE și Pan-europa)
Număr de referinţă: ENV.D.3/SER/2018/0018
II.1.2)Cod CPV principal
90700000 Servicii privind mediul
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectivul prezentului contract este de a sprijini Comisia în analiza rapoartelor naționale în perioada 2013-2018 în temeiul articolului 12 din Directiva privind păsările. Acesta include, în special, actualizarea evaluărilor privind situația populaților de păsări în UE și analizarea și interpretarea acestor date, în funcție de necesități, pentru următorul raport tehnic privind starea Naturii în UE și pentru raportul Comisiei către Consiliu și Parlamentul European, ambele urmează să fie publicate în 2020. Rezultatele contractului vor contribui la evaluarea finală a Strategiei privind biodiversitatea, care vor fi publicate împreună cu rapoartele privind starea naturii în a doua jumătate a anului 2020. În plus, în a doua etapă și pentru a utiliza în cel mai bun mod datele primite de la statele membre, contractantul va publica o listă roșie europeană actualizată a păsărilor (la nivelul UE și pan-european).
II.1.5)Valoarea totală estimată
Valoare fără TVA: 350 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturile
Contractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Cerere deschisă pentru ofertă — Contract de servicii în domeniul analizei ornitologice pentru a determina starea speciilor de păsări din UE;
analiza și interpretarea datelor ornitologice;
Contract unic cu o durată de 30 de luni;
toate cerințele sunt descrise în specificațiile tehnice.