Bygge og anlæg - 317044-2023
Danmark-Silkeborg: Bygge- og anlægsarbejder
2023/S 101-317044
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter
Resultat af udbudsproceduren
Bygge- og anlægsarbejder
Retsgrundlag:
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Udbud på levering af Overfladebehandling
II.1.2)Hoved-CPV-kode
45000000 Bygge- og anlægsarbejder
II.1.4)Kort beskrivelse:
Silkeborg Kommune udbyder en rammeaftale omhandlende: Pletvise OB-belægninger, Forberedende arbejder, som opretning og bassinudskiftning, forud for fulddækkende OB-belægninger samt Fulddækkende OB-belægninger
Arbejderne udføres på offentlige veje og stier i Silkeborg Kommune.
Den estimerede værdi af rammeaftalen er som minimum 10 mio. kr., og den maksimale værdi af rammeaftalen er 20 mio. kr.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Rammeaftalen træder i kraft den 1.maj 2023 og udløber den 28.februar 2025. Derudover er det muligt at forlænge rammeaftalen op til 2 gange med 1 år ad gangen. Enhver under Rammeaftalen afgivet ordre er omfattet af Rammeaftalens bestemmelser, herunder i forhold til leverandørens eventuelle misligholdelse, uanset at levering først sker efter Rammeaftaleperiodens udløb.