Dienstleistungen - 317501-2023
Rumänien-București: Medizinische Analysedienste
2023/S 101-317501
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Contract subsecvent nr.1 - Servicii analize medicale si pachet suport operatiuni pentru recoltarea si furnizarea rezultatelor/pacient Etapa III
Referenznummer der Bekanntmachung: 4081/02.03.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
85148000 Medizinische Analysedienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Proiectul „Totul pentru inima ta - Program de screening pentru identificarea pacienților cu factori de risc cardiovascular” își propune ca de serviciile de screening să beneficieze 165.001 persoane, fiind necesar a se achizitiona pachetul de servicii medicale pentru 165.001 persoane din toata tara, care include:
- efectuarea de analize medicale de laborator (colesterol total, LDL, HDl, trigliceride, glicemia a jeun, creatinina serica, hemoglobina glicata);
- pachet suport de analize medicale: operatiuni pentru recoltarea si furnizarea rezultatelor/pacient, respectiv: recoltarea,depozitarea, transportul, raportarea rezultatelor in registrul BCV pentru fiecare pacient in parte.
Se va incheia un acord-cadru avand ca obiect prestarea de servicii analize medicale pentru minim 13.135 beneficiari, respectiv maxim 33.000 beneficiari din regiunile: Nord-Vest și Centru
Valoarea estimata a acord-cadru, fara TVA este de minim 1.065.117,15 lei, respectiv maxim 2.675.970 lei.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Contract subsecvent nr. 1 la acord-cadru nr.7774/24.04.2023
Valoarea contractului subsecvent este de maxim 2.236.410 lei fara TVA, pentru un numar de cel mult 33.000 pacienti, din care:
- Pentru analize medicale: valoarea este de maxim 1.551.000 lei fara TVA
- Pentru pachet suport analize medicale: valoarea este de maxim 685.410 lei fara TVA.
ACORD-CADRU nr. 7774/24.04.2023 - Lot 3 etapa 1 :
Valoarea acordului-cadru este de minim 890.158,95 lei, respectiv maxim 2.236.410 lei fara TVA din care:
- Pentru analize medicale: valoarea, fara TVA, este de minim 617.345 lei (13.135 pacienti x 47,00 lei), respectiv maxim 1.551.000 lei (33.000 pacienti x 47 lei)
- Pentru pachet suport analize medicale: valoarea, fara TVA, este de minim 272.813,95 lei (13.135 pacienti x 20,77 lei), respectiv maxim 685.410 lei (33.000 pacienti x 20,77 lei)