Tjenesteydelser - 317873-2023
Danmark-København: Uddannelse og undervisning
2023/S 101-317873
Sociale og andre specifikke tjenesteydelser – offentlige kontrakter
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter
Tjenesteydelser
Retsgrundlag:
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Rammeaftale om HD-uddannelse og Master i Offentlig ledelse
II.1.2)Hoved-CPV-kode
80000000 Uddannelse og undervisning
II.1.4)Kort beskrivelse:
Ved nærværende udbud ønsker Ordregiver at indhente tilbud på HD-uddannelse og Master i Offentlig ledelse projektledelse til medarbejdere i Københavns Kommune. Tilbudsgiver skal tilbyde alle de varianter af HD-uddannelser (det vil sige erhvervsøkonomiske diplomuddannelser,) som indgår i Leverandørens pallette og / eller uddannelsen Master i Offentlig ledelse. Uddannelserne skal kunne tages både som enkeltfag eller som en samlet uddannelse. Målgruppen for uddannelsen er medarbejdere i Københavns Kommune, som har de fornødne kvalifikationer, der skal være opfyldt for at påbegynde uddannelsen.
Tryk her https://permalink.mercell.com/204645553.aspx
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Rammeaftale for HD-uddannelse
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
80400000 Voksenundervisning og undervisning i øvrigt
80430000 Voksenundervusning på universitetsniveau
80500000 Uddannelsestilbud
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Ved nærværende delaftale ønsker Ordregiver at indhente tilbud på HD-uddannelse til medarbejdere i Københavns Kommune. Tilbudsgiver skal tilbyde alle de varianter af HD-uddannelser (det vil sige erhvervsøkonomiske diplomuddannelser,) som indgår i Leverandørens pallette. Uddannelserne skal kunne tages både som enkeltfag eller som en samlet uddannelse. Målgruppen for uddannelsen er medarbejdere i Københavns Kommune, som har de fornødne kvalifikationer, der skal være opfyldt for at påbegynde uddannelsen.
Rammeaftale for Master i Offentlig ledelse
Delkontraktnr.: 2
Ved nærværende delaftale ønsker Ordregiver at indhente tilbud på Master i Offentlig ledelse til medarbejdere i Københavns Kommune. Tilbudsgiver skal tilbyde Master i Offentlig ledelse. Uddannelsen skal kunne tages både som enkeltfag eller som en samlet uddannelse. Målgruppen for uddannelsen er medarbejdere i Københavns Kommune, som har de fornødne kvalifikationer, der skal være opfyldt for at påbegynde uddannelsen.