Notice for changes or additional information
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Lucrari de intretinere/ reparatii strazi din orasul Zarnesti
Reference number: 4646897/PAAP2021_9
II.1.2)Main CPV code45233141 Road-maintenance works
II.1.4)Short description:
Obiectul acordului cadru îl constituie efectuarea lucrărilor de întreţinere şi reparaţie a străzilor de pe raza Orasului Zarnesti, inclusiv executarea diverselor reparaţii curente sau în regim de urgenţă care pot apărea in decursul celor patru ani de derulare a acordului-cadru.
Procedura de achiziţie publică aleasa este licitaţia deschisă pentru încheierea unui Acord cadru de lucrari pentru urmatorii 4 ani, în conformitate cu prevederile art.69 alin(1) din Legea nr.98/2016, privind achiziţiile publice, valoarea estimată a acordului cadru pentru cei patru ani de activitate se încadrează în prevederile art.7 alin.1 din Lege.